Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvodai beszoktatás. Nem...

Óvodai beszoktatás. Nem jutunk egyről a kettőre. Javaslatok?

Figyelt kérdés

Kislányom múlt hónapban töltötte a 3-at, szeptembertől kezdi az ovit.

Itt úgy működik, hogy nyáron az összevont csoportokban történik a beszoktatás, hogy szeptemberben, mikor megkezdődik a nevelési év, már ne kelljen ezzel "húzni az időt". Naponta 2-3 órát kell eltöltenie ott a gyereknek.


A probléma a következő: lányom minden reggel jókedvűen indul velem az oviba, még azt is tűri, mikor otthagyom, ellenben (az óvónők elmondása szerint), amint kihúzom a lábam,hisztériázni kezd, veri magát a földhöz. Múltkor egy óra múlva hívtak, hogy menjek érte, mert már lilul a feje a hisztitől. Amint visszamegyek, elkezd mosolyogni, és leül a többi gyerekkel játszani, nem akar hazajönni! Ez már két hete így megy, semmi változás, csak annyi, hogy két hisztiroham között néha hajlandó 10-15 percet eljátszani a többi gyerkőccel. Aztán újra rázendít...


Ez normális? Állítólag csak az én lányom csinálja ezt így két hét után, a többi beszoktatós csöppség már "meg sem nyikkan". Próbáltam már vele beszélgetni erről, Apa is próbált már beszélni vele, mindig mondja, hogy "jó, nem fogok sírni".

Fog ez a helyzet javulni? Aggaszt, hogy csak ő van így "lemaradva" a többi beszoktatós gyerektől :(


2011. aug. 6. 08:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan ennyire nem képesek az óvónők kezelni a helyzetet? A gyerek téged akar a közelében látni.

Majd a munkahelyről is az óvodába fogsz ugrálni?

Beszéld meg szerintem a gyerekkel, hogyha így viselkedik, akkor nem tudsz érte menni, mert dolgozol. Vagy menjen érte valaki más és hozza el az óvodából, ne maradjon ott játszani. Egyébként meg minek megy pedagógusnak az, aki nem tudja kezelni ez a kimondottan hisztis zsarolós helyzetet?? Ezt nekik kellene megoldani. Ne figyeljenek a hisztire. Nem szoktam nyakon önteni a hisztis gyerekemet, de szerintem valamivel ki kellene zökkenteni, ha se lát se hall, még mielőtt lila lenne.

2011. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ezen a liluláson én is felhúztam magam, a térdem is remegett, mikor odaértem. De ez szerencsére csak egyszer fordult elő, a 2. napon. Azóta nem kellett még hamarabb mennem érte, csak a meghatározott óraszám lejárta után (első héten 2, második héten már 3 óra).


Engem az aggaszt, hogy negyedóránként sír-hisztizik, ez tart 10 percig, aztán megint 15 perc nyugi...

2011. aug. 6. 08:53
 3/27 A kérdező kommentje:
Ja, és az óvónők úgy kötik le, hogy amikor elkezdődik a hiszti, akkor leültetik a többi gyerek közé, kezébe nyomnak egy játékot, és mondják, hogy játszon a gyerekekkel stb. Ezt az óvónéni mondta nekem, úgyhogy itt szerencsére nem a sarokba-állítós dolog megy (hallottam már ilyet), + mondták, hogy ha nagyon durvul a hiszti, akkor jó alaposan megmossák a fejét hideg vízzel :S Ezt megtették a lilulásos esetnél is, de nem használt...
2011. aug. 6. 08:55
 4/27 anonim ***** válasza:

Már bocs.. nem jártatok eddig játszóra? közösségbe?


Elvileg az ilyen gyerekeknél ez természetes.

De amit leírtál azt mutatja,hogy az óvónénik nem tudják kezelni a helyzetet. miért nincs egy akihez helyetted kötődhetne? aki az ölébe veszi és megsimogatja?


olódni fog de lehet,hogy még sokáig lesz neked és neki is nehéz.

2011. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Búcsúz el a gyerektöl és csinálj úgy mintha elmennél.

Maradj ott és lesd már meg,hogy mi van!

De az ovónönek se muszáj szolnod mert akkor tuti ajnározza és így nem a megszokott módon fog vele bánni.

2011. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
*szólnod
2011. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Játszótéren tökéletesen elvan, szépen játszik a többi gyerekkel, idősebbekkel, fiatalabbakkal egyaránt. Apához is kötődik természetesen, továbbá akkor sincs probléma, ha egy délutánt vagy egész napot a nagyszülőknél vagy a hugomnál tölt el, mert nekünk valami dolgunk van.


Hisztizni sem hisztizett soha, mármint ilyen durván, szóval érthetetlen a helyzet.

2011. aug. 6. 09:02
 8/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az összes többivel nincs gond akkor az òvónönek igazán elég ideje lenne rá koncentrálni!
2011. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

09:01-es az ötlet szuper, csakhogy itt rögtön távozni kell, miután beadtad a gyereket... mint valami börtön :( Kértem már az óvónőt, hagy maradjak "leskelődni", de nem engedte.


Múltkor férjem ment érte, és akkor is jó kedvű lett, monda neki, hogy "gyere apa nézd meg, itt a maci, itt szoktunk főzni, itt alszik a játékbaba"...

2011. aug. 6. 09:04
 10/27 A kérdező kommentje:
Amit pláne nem értek az az, hogy reggel már alig várja, hogy menjünk az oviba!!!
2011. aug. 6. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!