Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónapos a babám 1,5...

2,5 hónapos a babám 1,5 hónapig szopizott, azóta tápszeres. Betegesebb lesz, gyengébb lesz a szervezete mint azoknak a babáknak akik hónapokig csak szopiznak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is szopizott soha olyan intenzíven mint ahogy kellene,az evés felét az tette ki hogy tartotta a szájában,vagy cumizott rajta vagy elaludt,így reggeltől estig csak szoptattam,de kb 1 hónapja egyáltalán nem kell neki a mellem,pedig mindent megpróbáltam.Lefejni nem tudjuk a mellemet,mert nekünk alig jön belőle,de biztosan nem ez volt az oka hogy ellökte,mert ő bármikor is engedte el a mellem (5.,10.,35. percben) és akkor nyomtam meg priccolt belőle vagy 3-4 nyomásig.Szóval ügyesen szopizott,csak lustán.Félek hogy nem lesz olyan erős a szervezete,mintha anyatejes lenne!!! :-((((
2010. aug. 29. 08:10
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Az én bébim is két hónapos múlt és szintén tápos. Pont úgy voltam vele mint te. Egyfolytában ezen rágtam magam, már kezdtem depis lenni tőle. Aztán mondtam magamnak hogy na elég, mert nem lesz jó vége ennek, a babámnak se lesz jó ha depis leszek, és ahányszor elkezdtem magam újra rágni ezen a témán, akkor elhessegetem a gondolataim, mert különben már ... Rá ráteszem a mellemre, egy kis minimum van benne, arra elég hogy megnyugtassam és egy kis kontakt legyen.

És van két nagy gyerkőcöm is akiket szintén nem sikerült többet szoptatnom és nem betegesek egyáltalán.Kopp, kopp!

Remélem a picúrkóm sem lesz az!

Nyugi, sajnos többen vagyunk igy, és hidd el rágódik ezen még pár anyuka. Bár pár hete még azt hittem hogy én vagyok az egyedüli a világon, aki nem képes erre. :-(

2010. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 1 hónapos,nem szopik én még fejem Neki a tejet és az evések 70-80%-a anyatej,de egyre többet eszik,így egyre több lesz a tápszer,mert a tejem ugyan annyi,nem tudok napi kb 300-400g-nál többet lefejni.Nekem van egy ismerősöm,aki 1 éves koráig szoptatott és a gyereke minden betegséget elkap,amit csak lehet.Ez tényleg nem választás kérdése.Minden gyerek és minden anya más,annak örülj,hogy legalább eddig tudtad anyatejjel etetni.Nem lesz betegesebb,ne aggódj.Amúgy én is ettől féltem,mert ez a mai világban valami kényszeres elvárás és azt sulykolják,hogy ha nem szoptatsz,rossz anya vagy,de ez egy baromság.Bocs,csak ez nekem,megkeserítette az első heteket,nem rég tettem magam túl rajta és már nem érdekel ki mit mond ezzel kapcsolatban.Minden jót Nektek.
2010. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

Kedves lepontozóm!

Nem kívánom neked, hogy a te gyereked is onkológiai beteg legyen, ha szoptatod, ha nem. De ha véletlenül idekerültök, hidd el, már mindegy lesz, mennyit szoptattad. Az igazság néha fáj, de ha a te gyereked lesz beteg, meg fogod érteni azoknak a fájdalmát, akiknek a gyermeke ilyen súlyos, sokszor halálos beteg. Aki ezt nem élte át, megérteni sem tudjsa, csak lepontozni. Sok sikert a piros kezecske nyomogatásához, és remélem, nincs, és nem is lesz gyetreked, mert éretlen lennél hozzá.

2010. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 xStefix ***** válasza:
0%

Én voltam az egyik lepontozód, de vállalom, mert úgy gondolom, hogy félreérthető a hsz-ed (és nemcsak a tied). A tények, amiket leírtál, biztosan igazak, de a végszó, ami kisejlik belőle (és a többi hasonlóból is), az anyatejre nézve mindenképp negatív, mégpedig, hogy semmit nem számítana. Ezzel pedig egyáltalán nem értek egyet.

Mindaz, amiket itt leírtatok, mindig csak az érem egyik vagy épp másik fele, de nem a teljes kép. Az az egy biztos csak, hogy a betegség nem válogat...


Hosszabb távra vetítve két nagy dologtól függ, hogy betegek leszünk-e vagy sem: az egyéni adottságoktól és a környezettől. Az előbbibe tartozik a genetikailag örökölt hajlam, a "hozott" betegségek (kockázata), az immunrendszer állapota és az életmód (táplálkozás, káros szenvedélyek, mozgási szokások stb.). Az utóbbiba pedig az összes többi körülmény, ami kívülről befolyásolhat: kicsiben az otthon, a lakóhely, nagyban az ország, a társadalom jellegzetességei (jelenlévő kórokozó-típusok, gyakori betegségfajták, egyészségügyi fejlettség stb.). Ezek mind együttesen, de aktuálisan különböző leosztásban döntik el, hogy ki mikor és miben betegszik meg és hogy fel fog-e épülni és hogyan, vagy sem!

Szerintem aki az egészből csak egyetlen tényezőt, az anyatejet emeli ki mint jót vagy rosszat, nagyon messze jár a valóságtól. Mondjuk már maga a kérdés is problémás ilyen szempontból, mert eldöntendőben került fel, pedig a válasz nem lehet egyértelmű igen vagy nem. - Kérdező, tudom, hogy téged nem a nyelvi dolgok foglalkoztatnak, nem is azért írtam ezt, hogy kritizáljalak. De egy ilyen jellegű kérdés szinte hívja a pontos választ - márpedig az ebben az esetben nincs, nem lehet!

Mindenki tud pro és kontra is érvelni a két oldal mellett (én épp a szopis-egészséges mellett tudnék), de szerintem ez nem visz jó irányba. Előre lehetetlen bármit is jósolni, arról nem beszélve, hogy az anyatej megléte vagy hiánya csak egy a sok tényező között. Én nagyon nem tartom szerencsésnek, amikor időről-időre olyasmit olvasok, hogy az anyatej (kijelentő módban!) ettől és ettől megvéd, vagy a hiánya ilyen és ilyen betegséget okoz. Ha az egész egészség-témáról van szó, nincsenek fekete vagy fehér helyzetek.

És mondom mindezt úgy, hogy szoptatási tanácsadónak és dietetikusnak készülök. Mert az anyatej tényleg nagyon fontos és alapvető, amiért mindenképp küzdeni kell, és ami, ha nincs meg, általában jelent egy bizonyos mértékű hendikepet a baba számára. De ha már egyáltalán nincs mód az anyatej visszaszerzésére, akkor bele kell tudni nyugodni, enélkül kell tovább menni, mert ezen túl még számos dolog védheti vagy rombolhatja a baba egészségét. Ezután az összes többi tényezőre kell már figyelni és azokat az előnyünkre alakítani (ha lehet), hogy később se nőjjön meg a betegségek kockázata.


Kérdező, remélem, nem haragszol meg, hogy hosszú választ írtam, és hogy a többiekhez képest (részben) más véleményen vagyok. Én is együttérzek veled és elhiszem, hogy érzelmileg nehéz elfogadni, hogy más utat kaptatok, mint amit szerettél volna. De hidd el, idővel sikerülni fog. Az anyatej és a szoptatás tényleg nagyon fontos része az anya és a baba életének, de nem szabad, hogy az esetleges csalódások hosszú távon is kedved szegjék. Nem sikerült? Mostmár ez van. De az összes többi területen még nagyon sokat tudsz majd tenni a babád egészségéért, most már erre kell koncentrálnod! :)

(És még azért arra az egyre hadd hívjam fel a figyelmed, hogy ne ess abba a hibába, amibe sok tápos anyuka később gyakran beleesik: ha tápszer mellett is egészséges lesz a babád (mert miért ne lehetne?!), az nem feltétlenül azért lesz, mert a táp annyira tökéletes vagy mert az anyatej kevésbé fontos. Hanem mindazért, amikről feljebb is írtam.. ;)

2010. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

Kedves "lepontozó"!

Amit írtál, abban rengeteg igazság van, teljesen könyvszerű:) Mikor az első gyerekem pici volt (ma már nagymama vagyok), egy pályakezdő, friss diplomás védő nénit kaptunk. Nagyon aranyos, lelkes volt, minden kismamának elmesélte a klasszikus történetet arról a bizonyos nőről, aki annyira szeretett volna szoptatni, hogy bár gyermeke nem volt, belövellt a tej. Mindenki tud szoptatni, mondta a védő néni minden kismamának. (szerencsére én is tudtam). Aztán a folytatás...mikor a védő néninek gyermeke lett, nem volt teje. Mindent megpróbált, mégsem sikerült. Az élet nem mindig azt produkálja, amit a könyvek írnak. A kérdező pedig bátorítást szeretett volna, ezért írtam le neki a fenti igazságot. Nem azt írtam, hogy jobb, ha tápszert kap, de most is csak azt tudom írni, mint akkor, a tápszeres babák is lehetnek ugyanolyan egészségesek. A kérdés pedig erre a dologra vonatkozott.

2010. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolónak teljesen igaza van, maximálisan

egyetértek!

A kedves lepontozó hölgynek pedig azt tanácsolom próbáljon meg a saját tapasztalata szerinti érdemleges választ adni, mert a kérdező tudja az anyatej fontosságát, pont ezért írta ki a kérdést-amit ezek szerint a kedves lepontozó hölgy nem tudott értelmezni!

Hiába írsz 5 oldalt az anyatej fontosságáról attól nekem sem és a többi tápszeres anyukának sem fog beindulni a teje!

Tisztában vagyunk a szoptatás előnyével csak Te nem vagy tisztába azzal a ténnyel, hogy a nem szoptatás az nem a mi döntésünk!

A kérdés egyszerű! Betegesebb lesz-e az a baba aki csak másfél hónapig kapott anyatejet és a válasz nagyon egyszerű : NEM és ezzel senki nem az anyatej ellen beszélt csak leírta a saját tapasztalatán alapuló véleményét! FOGADD EL!!!!


És

2010. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

De mondjuk az jutott eszembe, oké a betegségek kialakulásának területén nincs jelentősége szoptatott vagy tápszeres babáról van e szó. És a betegségek lefolyásánál?

Én hat hónapig kizárólag szoptattam a babámat és veleszületett immunhiánya van, ami azt jelenti nincs vagy alig IgA (ami a nyálkahártyákon és a gyomrában van, így fogékonyabb a gyomorrontásos-hányásos dolgokra-kiemeltk különös figyelmet fordítsunk a higiéniára) ez lehetetlen mert az ujját szopja és ahogy felveszem rögtön beveszi a szájába, úgyhogy elképesztő mennyiségű koszt nyel be és soha nem volt még baja. Illetve egyszer összeszedtük a ROTA vírust, nála tünetmentesen zajlott csak onnan tudjuk, hogy volt mert megvizsgálták. Egy másik hányásos-hasmenéses cuccot, ami szó szerint kiütötte az egész családot, három napig a fejünket nem tudtuk felemelni, egy ember ugrált vígan a hátunkon, az immunhiányos kicsi. Illetve IgG hiánya van, ami pedig a hurutos, fülgyulladásos, mandulagyulladásos stb-re teszi fogékonnyá és még komoly megfázása sem volt, nemhogy tüszös mandula gyulladása. Most beszéltem egy immunológussal, ő sem nagyon érti.

Úgyhogy lehet a betegségeket ugyanúgy elkapják, de a tápszeres babák ugyanolyan könnyen vészelik is át azokat?

Hogy van ez a daganatos megbetegedéseknél?

2010. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
A daganatos betegségeket egyaránt nehezen viseli a gyermek szervezete, teljesen mindegy, hogy tápszeres vagy anyatejes!
2010. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
0%

most h itt olvasom a válaszokat,milyen furcsa,h milyen kevesen szoptatnak???

most aztán lehet magyarázkodni,nyugodtan,egyszerűen csak döbbenetes ez az arányszám.No mostmár lehet lepontozni!

2010. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
Miért kellene itt bárkinek is magyarázkodnia?
2010. szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!