Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónapos a babám 1,5...

2,5 hónapos a babám 1,5 hónapig szopizott, azóta tápszeres. Betegesebb lesz, gyengébb lesz a szervezete mint azoknak a babáknak akik hónapokig csak szopiznak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is szopizott soha olyan intenzíven mint ahogy kellene,az evés felét az tette ki hogy tartotta a szájában,vagy cumizott rajta vagy elaludt,így reggeltől estig csak szoptattam,de kb 1 hónapja egyáltalán nem kell neki a mellem,pedig mindent megpróbáltam.Lefejni nem tudjuk a mellemet,mert nekünk alig jön belőle,de biztosan nem ez volt az oka hogy ellökte,mert ő bármikor is engedte el a mellem (5.,10.,35. percben) és akkor nyomtam meg priccolt belőle vagy 3-4 nyomásig.Szóval ügyesen szopizott,csak lustán.Félek hogy nem lesz olyan erős a szervezete,mintha anyatejes lenne!!! :-((((
2010. aug. 29. 08:10
1 2 3 4 5 6
 41/51 xStefix ***** válasza:
19%
Na legközelebb pont azért kéne megnézni az archívumot, hogy ne legyen megint ilyen cirkusz egy egyébként megválaszolhatatlan kérdésből.. És már megint megy az utálkozás, az önsajnálat és a vádaskodás mindkét oldalon.
2010. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
19%

Csak egy szó a kínai tápszer még KAPHATÓ volt a Corában, amikor a cégtulajdonosokat kivégezték Kínában. Ezért mondtam, én nem harsognám, hogy a tápszer ilyen meg olyan és minden benne van- mert ez egyáltalán nem igaz. És nem biztos, hogy ez most fog kiderülni. A Csernobili katasztrófa áldozatai is csak mostanában hullanak bőrrákban. De említhetnénk nagyon sok más példát is.

És nem az a baj, ha valaki tápszert ad a babájának, hiszen nyilván nekik is enniük kell, de azért azt ne mondja és állítsa senki, hogy a tápszer ugyanolyan jó, mint az anyatej, mert ez közel sincs így.

Persze, nyilván nem jó ebbe belegondolni, különösen egy tápszeres baba anyukájának, de ebbe bele kell nyugodni, hogy adtál valamit az újszülöttednek, amiről azt sem tudod, hol, hogyan, miből készül.

2010. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
72%
Olyat senki se mondott, hogy ugynolyan jó. Én nem látok sehol ilyet leírva. Csak azt látom leírva, hogy a tápszeres babák sem betegesek.
2010. szept. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
59%

és még ők mondják, hogy aki szoptat lassan ciki lesz, meg, hogy el vannak "nyomva"! A lényeget még mindig nem fogják fel!

Az anyatej nem ciki csak a hozzáállás, hogy olyanok mintha szellemi fogyatékosok lennének akikbe be van programozva 3 mondat és a gyerek 18 éves koráig ezt szajkózzák!


Különben is elegem van, hogy a postán, a buszmegállóban a közértben megkapom, hogy szoptatok e (mintha bármi közük is lenne hozzá)és ha a válasz :nem, akkor jön a : "jaj szegény gyerek, pedig kellene neki az anyatej" megjegyzés , elegem van!!

A következő kérdés: Miért nem?

Na, vajon miért nem????????????? Kurv@ sok lehetőség van ugye??

Én sem megyek végig a városon, hogy emberek esznek e mirelitet, fehér kenyeret, mennyi tartósítószert, fehér cukrot, a gyerek eszik e csokit, bio gyümölcsöt kap e, bevizsgált csak Magyar húst kap e.......és még sorolhatnám!

A kedves szoptató anyukák az étkezésnél biztos mindenre odafigyelnek ugye? Semmit nem esznek és nem adnak majd a gyereknek ami káros lehet, és a mai világban csak a tápszer a káros műkaja? Na persze....!!!


A barátnőm kislánya 3 éves , 2 éves koráig szoptatta , de a gyerek nincs rendben mert már most elkezdődött nála a fogszuvasodás mert a túró rudi a kedvence és a cukros gyümölcslé , de ez nem baj, megvan bocsájtva mert ő szoptatott!!!

2010. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
20%

de! odafigyelünk arra,h mit eszik a gyermek,képzeld,pont ezért kap anyatejet,ameddig csak lehet! mert ez NEM műkaja,ha már te (utolsó előtti), itt tartasz.A gyermekorvosunk azt mondta,annál jobb,minél tovább szopik egy baba,minél tovább kap anyatejet,annál jobb. Nekem is feltűnt,mig vártuk benn a rendelőben,h felirják a popsikrám receptjét,és közben az asszisztens megkérdezte az ott lévő anyukákat,h kell e valakinek vmit felirni receptre,akkor a 8 anyukából 6! anyuka kért tápxt! Mire sorra kerültünk,megkérdeztem a dokit,h ilyen kevesen szoptatnak? és azt mondta ,sajnos igen,egyre kevesebben(...)

biztos ez is a globalizás felmelegedés miatt van___,csak mert mindent lehet fogni valamire:-/

2010. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
28%
globalizációs*
2010. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
24%

És egy csecsemő nem apró felnőtt, amit elbír egy felnőtt szervezete, a csecsemő fejletlen gyomor, bélrendszere, veséje, mája nem biztos. Úgyhogy nem összehasonlítható egy újszülött tápszeres gyerek, egy túró rudit evő 3 évessel.

Ja és az állatok, ha már előjöttek, igényes farmokon már az állatokat sem etetik táppal, mert nem tesz jót nekik. És igényes meber, olyan húst vásárol, ami nem táppal etetett állatból készült. De hajtsátok csak a táp az élet, erő, egészség.

2010. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Miért kell marni egymást? Érdekes hogy néhány szoptatós anyuka kivette a kérdés lényegét és nem ugrott neki a tápos szülőnek. :-)

Csak megjegyzésképp: Nutrilon- Hollandia, Humana- Németország, nehezen képzelem el ezekről az országokról hogy olyan sz@rt gyártanának. Én és tesóim is csak pár hétig tudtunk szopni és utána meg bolti tejet kaptunk, és nem voltunk egyáltalán betegesek. Sajnos az én babám is tápos ami miatt borzasztó bűntudatom van, de attól még a babámnak ennie kell. És nem adok bolti tejet, pedig valószinű azon is felnőne meg az ize is jobb, csak lehet negyedannyi tápot tartalmaz mint a tápszer. Pedig nem is kevés anyagilag hisz 50 euró 1 hónapra úgyhogy a doki kiirja, de már nem sokáig utána pedig pont a duplajába fog kerülni, de akkor is éppúgy megfogom neki venni. Másik gyerkőcöm 3 éves koráig kapta a tápszert, mert ha "mű" is akkor is benne van minden, és szerencsére itt ott egy kis náthán kivül nincs baja (kopp,kopp).

Mi is tudjuk hogy jobb az anyatej, itt senki nem állitotta hogy ez forditva van. Csak a szoptatós anyák forditsák ki az ember szavait. Nekem is jobb lenne ha éjjel csak elővenném a mellem és már ehetne is a picim, nem kellene vizet forralgatnom, hűtögetni..., meg nézni a szánakozó tekinteteket mikor megkérdik, hogy szopik-e. Ez meg teljesen kikésziti az agyamat, kinek mi köze hozzá, már jól megfogalmazták ezt előttem. Sajnos igy alakult, ettől még nem leszünk rosszabb anyák! Majd 10 év múlva gondolja át mindenki hogy minden téren olyan tökéletes anya-e lett mind amilyennek gondolta magát, csak azért mert neki sikerült a szoptatás!

2010. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam, mert volt tejem, sőt két ikergyereknek is adtam mellette anyatejet. De szégyellem magam a szoptatós anyák nevében, hogy ilyen alpári, buta "társaim " vannak. Inkább a tápszeres anyukák jönnek itt ki szimpatikusabbaknak. Az meg valóban igaz, hogy egyik-másik szoptatós anyukának valóban a "zérdéig lóg a melle, és nem ad magára, de szerintem ez egyrészt alkati kérdés, másrészt igényesség kérdése is. Én pl. 55 kilóval kezdtem a terhességet, annyival fejeztem be is, mégpedig a szoptatási idő alatt fogytam a normál súlyomra a három gyerek táplálása mellett. Ja, és a melleim se lógnak, két gyerek után.
2010. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
71%

ma 12.56-os 62%-osnak. Te gondolkozol, mielőtt írsz? A szoptatók és tápszeresek nem úgy aránylanak egymáshoz, hogy 8-ból 6-an tápszert írattak fel az orvosnál, mert a szoptatós anyáknak nem kell elmenniük orvoshoz, hogy kiírják nekik az anyatejet. Szégyellhetitek magatokat, amiért lenézitek azokat, akik önhibájukom kivül NEM TUDNAK szoptatni, majd még ti is kerülhettek olyan helyzetbe, hogy lenéznek benneteket esetleg olyan dologban, amiről nem tehettek. Különben a csecsemőkor egy nagyon rövid időszak a gyerekek életében, kitudja, később hogy álljátok meg a helyeteket anyaként.Ja, a legjobban az tetszett, mináél tovább szoptatni:) Esetleg 30 éves koráig? Vagy halálodig? Akkor legalább egész életében nem kap műkaját a gyereketek.

Egy a gyerekeit egy éves koráig szoptatós anyuka

2010. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!