Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónapos a babám 1,5...

2,5 hónapos a babám 1,5 hónapig szopizott, azóta tápszeres. Betegesebb lesz, gyengébb lesz a szervezete mint azoknak a babáknak akik hónapokig csak szopiznak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is szopizott soha olyan intenzíven mint ahogy kellene,az evés felét az tette ki hogy tartotta a szájában,vagy cumizott rajta vagy elaludt,így reggeltől estig csak szoptattam,de kb 1 hónapja egyáltalán nem kell neki a mellem,pedig mindent megpróbáltam.Lefejni nem tudjuk a mellemet,mert nekünk alig jön belőle,de biztosan nem ez volt az oka hogy ellökte,mert ő bármikor is engedte el a mellem (5.,10.,35. percben) és akkor nyomtam meg priccolt belőle vagy 3-4 nyomásig.Szóval ügyesen szopizott,csak lustán.Félek hogy nem lesz olyan erős a szervezete,mintha anyatejes lenne!!! :-((((
2010. aug. 29. 08:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
18%

Jaj látom megy a verseny, engem a H1N1 döntött le a lábamról karácsonykor és a hat hónapig kizárólag anyatejes kisfiam, majd aztán még 22 hónapos illetve 18 hónapos koráig szoptatott gyerekeim sem kapták el. Sőt a kicsi elkapta a Calici-t és a ROTA vírust is- tuti mert labor kimutatta, mégcsak hasmenése sem volt, illetve a calicinél hányt egy fél délután, mi meg 4 napig a fejünket nem bírtuk megemelni.

Jó ez a tápszer propaganda, ami pont olyan, mint az anyatej meg minden benne van. És itt írták egy hasonló kérdésben, hogy mennyit kellett váltogatni a tápszert, mert nem volt jó meg bukott tőle a gyerek stb stb. Az én anyatejeseim soha nem buktak az én tejemtől nem volt semmi bajuk, nem kellett a szomszéd HA anyatejéből kérnem. Ez hogy van? Miért kell annyiféle tápszert kipróbálni, ha azok olyan jók?

De valóban tényleg úgy tűnik, hogy már úgy leszünk az anyatejes babák meg a szoptató anyukák valami visszamaradott bútordarabok sőt a statisztikákból úgy tűnik, mintha a szoptatott babák még hátrányba is lennének a betegségek terén.

Hát hajrá, hadd szokja a gyerek a mesterséges gyári sz@rt, mondjuk lehet ettől ellenállóbbak. Csak nehogy úgy járjatok, mint a kínai anyukák, ott hányan is haltak meg a kínai tápszertől? (És mielőtt hurrogni kezdenétek, mondjatok egy céget ami nem Kínában gyártat, miért lenne ez másképp a tászereknél)

2010. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
75%
Én szoptattam mindkét gyermekemet. Az egyik folyamatosan bukott, sokszor több jött ki, mint amennyi bement:) Egészséges volt.A máésikat még tovább szoptattam,ó nem bukott sose, de állandóan beteg volt, egyikbetegségből a másikba esett. No, most akkor mi van? A tápszeres szomszéd gyerekek meg olyan egészségesek voltak, mint a makk. Ja , és a 2-6 éves korig való szoptatás legnagyobb művelői a kisebbség köréből kerülnek ki. A gyerekeik ellenben egyáltalán nem az egészség mintaszobrai. Ha minden a szoptatáson múlik, miért jóval kevesebb ennek a népcsoportnak az átlagéletkora?
2010. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem verseny , senki nem állította! Miért baj az, ha a tápszeres babák anyukái leírják, hogy a gyerek jól van és egészséges? Miért zavar ez egyes anyukákat? (tisztelet a kivételnek) Örüljetek, hogy szoptattok és nagyon sajnálom, hogy mi akik tápszert adunk a gyerekünknek nem tudunk csak azért rémtörténeteket írni, hogy nektek jobb legyen a napotok!

Fogadjátok már el nem ciki sem az anyatej, sem a tápszer és hagyjatok bennünket békén!


ui: aki azzal jön , hogy műkajával etetjük a gyerekünket megkérdezném, ha neki nem lenne teje nem adna neki semmit? A gyári sz@rt, ahogy ő mondja sajnos oda kell adni vagy a gyerek nem tud enni!

És a legjobb, hogy jön azzal, hogy kínaiak meghaltak a tápszertől! Most, hogy ezt leírtad elégedett és boldog vagy?

Köszönjük az információt, most mellre teszem a gyereket és bár nincs tejem de talán az nem is baj, fő, hogy jó anyának tűnjek!

2010. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
71%

"Csak nehogy úgy járjatok, mint a kínai anyukák, ott hányan is haltak meg a kínai tápszertől? (És mielőtt hurrogni kezdenétek, mondjatok egy céget ami nem Kínában gyártat, miért lenne ez másképp a tászereknél)"


Te szerencsétlen, ez már tényleg túlzás, hogy a tápszer halálos méreg?! Most már tényleg nincs határ?

De legalább írnád le normálisan! Nehogy úgy járjunk mint a kinai anyukák? Miért, a kinai anyukák haltak bele a tápszerezésbe? Tehát ha én tápszert adnék meghalnék? A legborzasztóbb, hogy el is hiszed amit írsz!


Még szerencse, hogy én tudok szoptatni :-))


Egy 8 hónapos, anyatejes kisfiú anyukája akinek nincs semmi baja azzal, hogy anyatej hiányában a nők tápszerrel etetik a babájukat!!

2010. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
23%

csatlakoznék,tényleg,mint valami régi,ócska bútordarab,annyiba nézik lassan a tápos anyák a szoptató anyákat s magát az anyatejjel való táplálást?!?!

nem az az érdekes,h tápszeres,hanem h szinte lassan ott tarunk,h mint valami rossz gagyi dolog,olyan érzést társítanak az anyatej és a szoptatás mellé? mert a táp,az aztán mindennél jobb,és aki azon nő fel,az lesz a tuti egészséges bika?? ?

még ha olyan szuper lenne(ami sose lesz,akármilyen összetételt összevegyitenek) akkor sem pótolja azt az anya-gyermek kapcsolatot,ami a szoptatás során kialakul.

Ez pont olyan,mintha valaki azt bizonygatná,h milyen f@sza dolog a császármetszés egy snassz Természetes szűlésnél*

2010. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
64%

Ma 8.40-essel tökéletesen egyetértek.


Az utolsót javítanám, az állat tápos, a gyerek tápszeres.


És csak reménykedem, hogy ti szuper (szoptatós) anyák gyermekei, ezt a határtalan rosszindulatot, butaságot és bunkóságot nem szívjátok át tökéletes anyáitok anyatejével.


Ennyi rosszindulatú, gonosz nőt, mint amennyi itt van, én még nem láttam egycsomóban.


Ti anyák vagytok? Akkor, hogy lehettek ennyire rosszakaratúak, rosszindulatúak.


Szoptassatok és éljetek békében, próbáljátok meg elfogadni, hogy vannak, akik nem ilyen szuperanyák, mint ti és havi több ezer forintot költenek arra, hgoy gyermekeiknek a legjobbat (az általatok lesz@rozott tápszert) adhassák.



Könnyű másokat leírni, lesz@rozni, de nem tudhatod, hogy mikor kerülsz ugyanilyen helyzetbe.

2010. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én még olyat nem láttam, hogy egy anyuka aki a gyermekét tápszerrel eteti, megpróbált volna rábeszélni egy másikat, hogy ő is ezt tegye. Ellenben olyat láttam nem kevésszer, hogy ha egy anya leírja, hogy a tápszerrel etetett gyermeke egészséges, akkor jön a másik tábor, és szegény anyuka aki tápszerrel etet, az kap hideget-meleget.


De akinek van teje az szoptasson és kész. Akinek meg nincs, az adjon tápszert és ennyi. Nem is értem, hogy lehet vita kérdése.

2010. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Szerintem is kár ezen vitázni.Aki tud szoptatni,az nagyon szerencsésnek mondhatja magát.Az én anyukámnak annyi teje volt,hogy napi 1-szer tudott nekem és a nővéremnek is adni,a többit más anyáktól kaptuk 3 hónapos korunkig,aztán lisztleves,meg bűzös tápszerek (28 évvel ezelőtt).Nekem 5hetes a kisfiam és kb 3 hétig 90%-ban csak anyatejet kapott,de nem szopott túl jól és fogyott.Hozzá teszem,kora baba lett,2070g-al jöttünk haza a kórházból és mivel fogyott,fejni kezdtem Neki,mert a fogyást nem engedhettük meg magunknak,nem kísérletezgethettem vele,hogy mi lesz.Így szépen lassan ellustult,de legalább hízott és most 5 hetesen,már 3400g,ami mindennél boldogabbá tesz,mert szépen hízik.Egyik napról a másikra annyi tejem lett,hogy már csak felesbe,majd már csak napi 1-2 alkalommal van tejcsi,egész nap gyűjtögetem és a többi tápszer.Nehezen tettem magam túl ezen a dolgon,illetve még néha most is nagyon zavar,lehet,hogy ezt soha nem lehet megemészteni teljesen,éppen ezért ezt nem lenne szabad még pluszban az orrunk alá is dörgölni.Elég rossz érzés így is.Mellesleg aki csak fejni tud,nagyon bele lehet fásulni,én 1 hónap alatt megtapasztaltam ezt.Lehet,hogy ez is az oka,hogy kevesebb lett a tejem,de ezt nem lehet irányítani.Így is örülök,hogy legalább ennyi van.
2010. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj, hogy a szoptatós anyák csak végletekben tudnak gondolkodni. Meg sem fordul a fejükben, hogy sok anya szivesen szoptatna, de NEM TUD!! Régen a szoptatás természetes dolog volt, ha valakinek nem volt teje, feles vagy kétharmados tehéntejet adott a gyermekének. Azóta már létezik a tápszer, azt kapják az ilyen babák. Sőt, sok olyanról is tudok, aki az anyatej-gyűjtőből hozott tejet a picinrek, és tápszerrel pótolta, ha nem volt elég. De attól tudok legjobban kiakadni, mikor nyilvános helyen a szoptatós ősanya beül a központi helyre, kidobja a mellét, és elketd szoptatni, hadd lássa mindenki. No az már számomra gusztustalan. Intelligens anyák , ha rászorulnak, hogy nyilvános helyen kell szoptatni, elhúzódnak egy félreeső helyre. letakarják egy vékony anyaggal, pl. pelussal magukat, úgy szoptatnak. Bár ezek a legfeltűnőbb helyen szoptató ősanyák gondolom a kisebbségtől tanulták a technikai kivitelezést, náluk szokás utcán, üzletben, mindenhol a mellén lógatni a gyereket, hadd cummizzon. Épp a múltkor a Fórumban (a közepén szoptatott egy 120 kilós ősanya, mellette fiatal huszzonéves srácok röhögtek, nem lehetett nem meghallani, "ezek a tehenek miért nem fejőgéppel vannak fejve? csak a leganyhébbet írtam ide), mit mondjak, tényleg nem volt felemelő látvány. Pedig maga a szoptatás tényleg szép és nemes dolog, de a bensőséges viszonyt nem hiszem, hogy a nyilvános helyeken kellene kiépíteni. Mikor én szoptattam, még a vendégek előtt sem volt szokás, olyankor egy másik szobába mentünk. Ma meg már a ló túlsó oldalán vannak az ősanyák.
2010. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás nagyon szép látvány de nem az utca emberének! A szoptatás egy bensőséges dolog ami a családé, elsősorban az anyáé és a gyermeké! A szülés is csodálatos dolog mégsem szülünk az utcán!

Szoptatok és soha nem vettem sehol elő a mellem és mégis mindig meg tudtam oldani, hogy ne éhezzen a gyerekem! Igaza van annak aki azt írja, hogy ősanyák verik a mellüket, igaz én a szerencsések közé tartozom és tudok szoptatni de soha nem adtam biológia órát annak -az anyatej jótékony hatásáról -akinek ez a lehetőség nem adatott meg!

Ti többi anyatejes anyák miért nem lehet már ezt abbahagyni, én szégyellem magam miattatok!Ez olyan mintha a férjednek azt mondanád miért nem te szülsz gyereket, ha tudnál szülni jó apa lennél! Az, hogy egy férfi szüljön ugyanolyan lehetetlen , mint az, hogy egy olyan anya szoptasson akinek nincs teje! Szerintetek azért ad tápszert mert azt gondolja egészségesebb? Az, hogy valakinek van teje és tud szoptatni az nem érdem és erre nem is kell verni a melleteket, ez szerencse , örüljetek neki!

2010. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!