Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónapos a babám 1,5...

2,5 hónapos a babám 1,5 hónapig szopizott, azóta tápszeres. Betegesebb lesz, gyengébb lesz a szervezete mint azoknak a babáknak akik hónapokig csak szopiznak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is szopizott soha olyan intenzíven mint ahogy kellene,az evés felét az tette ki hogy tartotta a szájában,vagy cumizott rajta vagy elaludt,így reggeltől estig csak szoptattam,de kb 1 hónapja egyáltalán nem kell neki a mellem,pedig mindent megpróbáltam.Lefejni nem tudjuk a mellemet,mert nekünk alig jön belőle,de biztosan nem ez volt az oka hogy ellökte,mert ő bármikor is engedte el a mellem (5.,10.,35. percben) és akkor nyomtam meg priccolt belőle vagy 3-4 nyomásig.Szóval ügyesen szopizott,csak lustán.Félek hogy nem lesz olyan erős a szervezete,mintha anyatejes lenne!!! :-((((
2010. aug. 29. 08:10
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
34%

16.38!

Nem kell ahhoz nagy ész , hogy rájöjjünk, hogy itt a "nem szoptatók " válaszára vár a kérdező, mert ők tudnak a tapasztalataikról írni.

Ha azt kérdezte volna, hogy milyen érzés a szoptatás arra nyilván nem a "tápszeresek" válaszolnának!

Te miért néztél be ide , hogy megmutasd mennyire forog az agyad? Sikerült!

Legközelebb talán ne velünk hanem a kérdezővel foglalkozz, tudod ez az oldal arról szól, hogy kérdéseket tesznek fel és mi válaszolunk!

2010. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 xStefix ***** válasza:
25%

Továbbra is tartom a véleményemet, mert senki nem cáfolt rá a tényekre, amiket írtam. Nekem sajnos úgy tűnik, hogy a "másik oldal" nem értette meg teljesen, amit írtam. Lehet, hogy túl hosszúra sikerült.. A lényege ez lett volna: NINCS EGYÉRTELMŰ VÁLASZ arra, pláne nem időben előre vetítve, hogy betegesebb lesz-e egy tápszeres baba, mint egy anyatejes! (Arról nem is beszélve, hogy kinek mit jelent a 'betegesebb' kifejezés?!) Aki ettől eltérőt állít, az egyszerűen nem jót mond. És nem azért, mert én vagyok az okos, hanem azért, amit az előző hsz-ben írtam. Illetve amit a betegségek lefolyását peddzegető anyuka írt (amivel egyébként maximálisan egyetértek). ;)

Minden variációra lehetne számtalan példát hozni, de ezekből nem lehet olyan fix következtetést levonni, hogy akkor "IGEN" vagy épp "NEM". A szoptatással és az anyatejjel kapcsolatban (s)nincsenek bombabiztos tippek vagy tuti receptek, amiket ha követsz, minden sikerülni fog. Sőt! Itt ESÉLYEKRŐL, LEHETŐSÉGEKRŐL, ill. KOCKÁZATOKRÓL lehet csak beszélni! És csak TANÁCSOKAT, JAVASLATOKAT tudunk adni, de garanciát nem!

Fura, hogy az engem kritizálók is azt írják, hogy a nem szoptatás nem választás kérdése (persze, hogy nem az!), de mégsem értenek egyet azzal, amit írtam. Pedig tulajdonképpen ugyanarról beszélünk..


A szövegértelmezésről: Én nem olvastam sehol olyat, hogy az anyuka kizárólag saját tapasztalatokat kér, ezért bátorkodtam általános véleményt megfogalmazni. Sőt, ahogy írtam is, én a saját példámon túl szeretek általában is gondolkodni, mert amit én tapasztalok, az nem biztos, hogy a sokévi átlagot is megüti, ezért nem is mindig lehet releváns. (Már maga a tény, hogy 2,5 éve szoptatok, ritkaságszámba megy sajnos.) Sok anyuka forog itt "civilben", akik szinte mindenre a saját variációjukkal válaszolnak, de ez nyilván nem baj. (Én is leírtam már többször, hogy az 1 éves, aktívan szopó lányom lazán-könnyen vészelte át azt az influenzát, ami engem sírós fetrengésre kényszerített a folyosón a wc ajtó és az odakészített ágytál között. Pedig mindketten ott voltunk a kórházban, ahonnan összeszedtük a vírust..) De talán az sem baj, ha néha egyen-ketten szakmai szemmel is reagálunk egyes témákra. És igen, ez biztos nem egyértelmű és megnyugtató válasz, de azt hiszem, hogy ez a legkorrektebb!


De bocsánat, nem szeretnék személyes vitát nyitni. Csak muszáj volt ezt leírni, mert megint voltak olyanok, akik nem értették, hogy miért voltam objektív.

2010. szept. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

persze ,h nem értették meg,hisz ahhoz "nem forog kellően az agyuk! "- csak h idézzek egy válaszolót.

Persze,h nem fogják fel, pedig Te jól megirtad a lényeget.

Én is csak saját tapasztalatot tudok irni,én szoptatok és a gyermekem egyáltalán nem beteges.Mig-elég ha csak a házunkban lakó nem szoptatott gyermekre gondolni,h azok meg betegesek.Erről ennyit és sajnálom ha ez fáj valakinek,de akkor is ez a SAJÁT tapasztalatom.

2010. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a kérdező kizárólag erről a néhány hónapról, illetve az első évről kérdezett csak, hanem a későbbiekre, esetleg 10-20 éven belül, vagy azon túl is befolyásolja-e a gyermek betegességet a tápszerrel történő etetés. Harmincas "gyerekekből" kiindulva: szoptatott kisgyerekek abszolút könnyen viselték a gyermekkori légzőszervi stb. betegségeket, illetve alig-alig kapták meg, (statisztikákat nézek épp a témában) , a tápszeresek egyik betegségből a másikba estek, szinte hetente torokgyxulladás, mehgfázás, stb, 14-18 éves koruk óta viszont szinte nem is voltak betegek, a szoptatottak között jóval nagyobb arányban vannak a komolyabb betegségben szenvedők, illetve azokon átesettek. (Valószínűleg itt már inkább a genetika és egyéb tényezők a meghatározók. (Pincéből 3 hónaposan megtalált , 3,5 kilós gyerek, aki 3,80-nal született, még élt, amikor rátaláltak, sose szoptatták, tápszert se kapott, csak a lelencben feles tejet, és soha komolyabb betegsége nem volt. Pedig mikor megtaláltákk, hajszálon függött már az élete, hónapokig tartott, amíg felépült. Ma már nyugdíjas éveit tapossa. Ilyen is van, ezt csak érdekességként írtam ide)
2010. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
31%

A kislányom 4 éves, nem beteges, nem tudtam szoptatni sajnos egyáltalán. Én 35 éves vagyok, soha nem voltam beteges az anyám annak idején nem tudott szoptatni, a nővérem 43 éves, soha nem volt beteges pedig ő is tápszeres volt, a fia 26 éves és a nővérem csak 1 hónapig tudta szoptatni , de az unokaöcsém szintén nem volt beteges!


Ezek meg az én tapasztalataim!

2010. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 10.53-as! Hiába írsz többször több oldalas válaszokat az ügyben feleslegesen!

A tápszeres baba nem lesz betegesebb sem 3 hónaposan , sem 30 évesen mint az anyatejes baba!

Hidd el tudom, 50 éves vagyok és 30 éve dolgozom gyerekosztályon mint ápolónő!

Tapasztalataim szerint egyaránt lehet beteges vagy nem beteges az anyatejes és a tápszeres baba is, nincs összefüggés és én ezt 30 éves gyerekápolási tapasztalatom alapján tudom írni!

2010. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen igaza van az utolsónak! 20-30 évesen már a genetikán múlik és hogy hogyan élsz.
2010. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
Az 1 éves lányod simán átvészelte az influenzát? Akkor had írjam le én, hogy a tápszeres másfél éves fiam el sem kapta, pedig az apukáját szépen ledöntötte a lábáról! Igenis kellenek az egyéni tapasztalatok mert sokszor a tudományos megközelítés nem helytálló!
2010. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
34%

Akkor én is hadd írjam le saját tapasztalatomat:


Az én kislányom is tápszeres 2 hetes korától. Tavasszal elkaptuk a calici vírust, a férjem is, én is egész nap a wc- és az ágy közt ingáztunk felváltva, az akkor 14 hónapos kislányom mégsem kapta el (pedig tápszeres), holott egy légtérben voltunk állandóan. Influenzás sem volt még, holott oltva sem lett ellene. Eddig (lekopogom) csak a 3-napos lázon esett át.


Az biztos, és vitathatatlan, hogy 6 hónapos korig az anyatej a legjobb táplálék egy babának.

1 éves kor felett bizonyítottan már csak folyadékpótlás helyett jó, akkor védőhatása már nincs.


Aki pedig még a 2-3-4 éves gyereket szoptatja, azt meg egyenesen elítélem, mert ott már nem a gyerek érdeke, hanem a kedves anyuka beteges szoptatási mániája kerül előtérbe.


Azt pedig leszögezhetjük, hogy az immunrendszer abszolút nem függ az anyatejtől, amit már előttem többen is leírtak, a betegség nem válogat.


2 éves kislány anyukája

2010. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

jesszus,kezdem azt érezni a fenti válaszokból,h mintha lassan már ciki lenne ha valaki szoptat???,

és kezdem azt érezni,h a tápszer mennnyivel jobb,fantasztikusabb dolog,mint a snassz anyatej???

hová megy ez a világ...

2010. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!