Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit nem csinálok jól?

Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat híztam szoptatás alatt már próbálok nem nasizni de nem áll meg a hízásom. Reggel reggelizek aztán 10-11körül alma valami gyümölcs akár több is 1-2 körül ebéd és délután 4körül oylan éhes leszek hogy csak nah egyik pillanatról a másikra. Miért mit nem csinálok jól?
2011. febr. 2. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapig szoptattam, mert addig volt tejem és én is ugyanez voltam. Nem foglalkoztam vele, mert úgy voltam, hogy ennem kell, hogy a babám is jól lakjon. Miután abbahagytam a szoptatást, kevesebbet ettem úgy hogy sokszor nem is gondoltam rá, mert annyira lefoglalt a pici és ki is voltam merülve. Szoptatás alatt 7 kilót híztam, azóta leadtam 5 kilót. Most 6 hónapos a babám
2011. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is sokat híztam szoptatás alatt. Ne törődj vele, utána majd leadod. Illetve lemegy egy része magától is, csökkenni fog az étvágyad. Amíg szoptatsz addig úgyis az a fontos.
2011. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy most a szopi a fontos de már mindenhol csíkos a bőröm a hízástól. 54 körül voltam most 75 vagyok. Még leírni is szégyellem borzasztóan érzem magam.
2011. febr. 2. 17:53
 4/17 xStefix ***** válasza:
... a kérdés (nekem) az, hogy mit kezdesz du. 4-kor az eszméletlen éhséggel?
2011. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
egyel surubben laktatobb etelt...4-5or egyel. ket etkezes kozt legyen minimum 3 ora de ne tobb mint 5 mert az mar koplalas...reggelire valami teljes kiorlesu kenyer es felvagott vagy muzli es tej...delben gyumislata...kesobb johet az ebed (keves szenhidrat, johet egy kis sovany husi es ha szereted akkor salata barmilyen mennyisegben...csereld barna rizsre a rendeset es keruld a rantasoso eteleket...suritesre barna liszt vagy jogi)...vacsorar feherjet egyel (ha szereted egyel turot edesen vagy sosan...pl. egy keves lekvarral ha szereted edesen vagy egy kis so es kapor h asosoan szereted, johet a virsi vagy mas felvagott de ugyelj a minosegre a tejed miatt) ha ehes vagy este meg igyal egy jo kis csupor tejet. arra ugyelj hogy egy etkezesre ne egyel nagyon sokat. a gyomrod meret akkora mint a ket oklod ezert ennel tobb ne is keruljon a tanyerodra. A mozgas is fontos de eleg napi 20-30 perc. egy picurka mellett meg ez is nehez. a nasikat el kell felejteni mert ket etkezes kozt szigoruan be kell tartani hogy nem eszunk semmit. kerulni kell a cukrot mert felviszi az inzulinszintedet amitol csak meg ehesebb leszel. Gyumolcsot ne egyel etkezes utan mert erjeszti a mi a gyomrodban van. vagy legyen onnalo etkezes egy gyumisalata vagy egyel reggeli elott fel oraval. Nehez lesz mert a hizasod oka a rossz evesi szokas amiken valtoztatni kell. arra is ugyelni kell hogy ne legyen gyors a fogyas. heti max fel kilo. ha ennel tobb akkor mar atmennek a mereganyagot a tejbe. Sok sikert es kitartast kivanok neked. A napokban mar volt egy zurosebb vitam ezen az oldalon egy ilyen tema miatt de mivel te tisztaban vagy vele hogy a nassolasok okoztak es nem csak ugy magatol jottek fel a kilok ezert biztos vagyok benne hogy hasznosak a tanacsaim es segiteni tudok vele hiszen te is varod a valtozast. Ha ugy gondolod hogy nehez es csak nem megy akkor varj a szoptatas vegeig es akkor lehet kicsit draszikusabban is dietazni addig csak annyit probalj meg elerni hogy tobbett ne hizzal
2011. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm megpróbálom amit írtál...
2011. febr. 2. 19:04
 7/17 A kérdező kommentje:
szendvicset vagy levest ill azt eszem amit ebédre is szoktam.
2011. febr. 2. 19:05
 8/17 anonim ***** válasza:

akkor te piskota vagy hozzám képest,én minden éjjeli szopinál is ettem,éjfél-hajnali 3-hajnali 6,aztán reggeli,majd ahogy te.én is hiztam mint egy állat,nem tudom miért,de szerintem a hormonok okolhatok érte,ahogy leálltunk a szopival visszaállt az étvágyam,és lement egy kicsi plussz.a tejelválaszto hormonok felelösek érte ha jol tudom,a prolaktin,ami sajnos még hajhullást és más kellemetlenségeket is okoz.

szia

2011. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Előttem lévő válaszoló: Én ugyanígy vagyok, éjjel szopi után megyek eszek én is ált-ban turorudit,csillapitja az ehsegem.. de reggel is már korog a hasam rendesen. Remélem majd ennek vége lesz szoptatás után, bár a babám még csak három honapos:) A sulyom pedig inkabb mar nem is mérem... kis vékony lánybol , húsos nagy anyuka:DDDD
2011. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vékony lányból...nem is mondom mi lettem:( amikor 3 hós volt én is ettem még este is. Szegény férjem este mindíg megcsinálta aszendvicset és éjjel várt a hűtőben:D
2011. febr. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!