Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit nem csinálok jól?

Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat híztam szoptatás alatt már próbálok nem nasizni de nem áll meg a hízásom. Reggel reggelizek aztán 10-11körül alma valami gyümölcs akár több is 1-2 körül ebéd és délután 4körül oylan éhes leszek hogy csak nah egyik pillanatról a másikra. Miért mit nem csinálok jól?
2011. febr. 2. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyél 5-6szor egy nap, 2,5-3 óránként. Fontos, h az étkezések között ne egyél semmit, viszont igyál rendszeresen: tea (pl szoptatós) stb, mentes víz, mindent ízesítés nélkül! Egy nap minimum 3 litert igyál meg!!! Az étkezések előtt egy félórával igyál legkésőbb, majd az étkezés után is egy fél órával. Egyél szénhidrátszegény ételeket, a cukrot, füszereket és SÓT kerüld!!! Ha muszáj sózni, akkor is igyekezz mint kevesebbet... a cukrot ne helyettesítsd gyümölcscukorral, mert attól méh éhesebb leszel! Akkor már ink egy nagyon pici méz! Azt jobban és gyorsabban fel tudja dolgozni a szervezeted. Reggelire ehetsz kását is (igaz, h sok benne a szh, de napközben gyönyörűen feldolgozz a szervezeted, és szuperül csökkenti az éhségérzetet), pl hajdina, zab stb. Igyekezz kisebb adagokat magad elé rakni, egy idő után megszokja a szervezetet a kisebb mennyiségeket is, na ne essünk persze egyből drasztikus változásokba!!! húsok kozül igyekezz sovány, fehér húsokat fogyasztani, sok zöldséggel. Kerüld a ketchupot, majonézt stb stb stb. Ha muszáj nassolnod, akkor próbál gyümölcsöt, ne mást. A müzliszeletek is nagy hülyeség!!! Ha nagyon megkívánnád az édességet, akkor 70%-os csoki, az még édes is, finom, de sokkal, de sokkal kevesebb szénhidrátot tartalmaz. Az esti étkezések között inkább tej jellegű ételek szerepeljenek, joghurt (ha édes joghurtot szeretsz, nem natúrt akkor próbáld magad készíteni sima natúr joghurtot turmixolj össze fagyasztott erdei gyümivel, vagy más fagy gyümivel, max 1-2-teáskanál mézzel, ha savanyúnak tűnne). És ne várd meg míg 4-5 óra eltelik az étkezések között, mert akkor már sokkal nagyobb adaggal fogsz jól lakni, amitől megint csak hízol. Amúgy mindez kordában tartja a vércukrodat is! Nekem a terhesség során terh cukorbetegségem volt, úgyh szülés után mint egy őrült elkezdtem enni, nassolni stb stb stb aztán a 3hónapos kontroll vérvizsgálaton kiderülr, h magas a cukrom, így megint diétáznom kellett. Nagyjából így ettem, ahogy leírtam a diéta alatt, persze nekem a cukrom miatt mindent le kellett mérni mérlegen... jah, és halat is fogyaszthatsz attól biiztos nem hízol! Ha húst v halat eszel akkor igyekezz salátával enni, ugyanúgy ha rizst hajdinát krumplit tésztát stb eszel azt is salátával... szóval ezt a diétát tartom megint és csodaszépen el kezdtem fogyni(mindemelett igény szerint szoptatok). Fontos, h változatosan egyél, nem kell megvonni semmi nagyon fontos dolgot magadtól, csak hozzá kell szokni ahhoz h innentől kezdve egészségesen kell táplálkozni (amit lehet finoman is tenni, és csak 1-2 szabályt kell betartani...). Szóval attól még lesz tejed, ha nem eszel cukrot, és 2,3-3 óránként étkezel... És sok-sok folyadék, ahogy írtam... és ami még nagyon fontos: mozgás! Na nem kell erőltetni, elég ha kimész a picúrkával sétálni napi 1-1,5 óra minimum (mondjuk reggel 40 perc és du 40 perc...). Sok sikert!!!Egy 8 hónapos kisfiú anyukája.
2011. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Húúú nagyon köszönöm a részltes választ!:) Nekem is terh cukrom volt összesen 10 kilót híztam de két héttel túlhordtam és az uccsó 2-3 kilkó már viz volt. Én is ettem ahogy megszültem mint aki soha nem evett és tessék! Akkor visszaállok én is a régi étrendemre köszönöm szépen csak nagyon féltem hogy ha úgy eszem mint akkor akkor elmegy a tejem.
2011. febr. 3. 17:15
 13/17 xStefix ***** válasza:

Az előző anyuka nagyon jól összefoglalta, szerintem is jó ez a terv. :)

A sok folyadék pedig esetleg csökkentheti az éhséged (nálam legalábbis így volt).

2011. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
még vmit elfelejtettem: vki itt nagyon jókat írt, viszont a lekvárt nagyon nem ajánlom, abban nagyon sok a cukor és rengeted a szénhidrát!!!! Attól nagyon lehet hízni... egészségesen és finoman étkezni nagyon is lehet egy kis odafigyeléssel.
2011. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
és még valami))) akkor tudod milyen ez az étrend))) talán annyit, h most nem muszáj hajszálpontosan kimérni az adagokat, bátran megemelheted a terhesség alatti diétához képest, csak ne vidd túlzásba, a lényeg, h ne érezd magad nagyooon jól lakva, de ne is maradjál éhes! Érezni fogod hol a határ. És egy jó hír, ha igény szerint szoptatsz (bár leheth nem nagy újság...): minél többet szoptatsz, annál többet fogysz:D És ha bármi kérdésed merülne még fel, írj priviben, nagyon szívesen válaszolok)))
2011. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! Most kaptam tölletek egy kis lendületet-tényle gnagyon köszönöm:)
2011. febr. 3. 19:38
 17/17 anonim ***** válasza:
nincs mit, nagyon szívesen írtam, pont aludt a babóm)))) fel a fejjel, kitartást neked!!!!
2011. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!