Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor elválasszam? Mit...

Most akkor elválasszam? Mit csináljak, és ha el kell választani hogyam?

Figyelt kérdés
23 hós a kisfiam és kizárólag cicin alszik el. Napközben már érti, hogy nincs, de délben,este,reggel kéri még. Sajna előtte is két évig szoptattam a bátyját hamar jött a kicsi sok stressz stb. ért és lefogytam, kimerültem és gyomorszűkületem van. Ma írt fel a dokim Frontint igaz felet reggel,este 0,25-ből. Vitamint és savlekötőt. Megkért nyomatékosan, válasszam le a manót! De nincs rá megérve! Meg engem sem zavar, de félek nem lesz-e baja a gyógyszereimtől? Segítenétek? A nagy fiam megérett rá két évesen magát választotta el egy-két nap alatt, de a kicsit sajnálom, látom pár hónapig igényelné még. Baja lesz?

2012. jún. 19. 20:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
www.ibcic.hu itt találtok akit érdekel szoptatási tanácsadókat. Van telefonszám és emailcím is megadva. Személyre szabottan, kedvesen mindenkinek segítenek!!!
2012. jún. 20. 13:10
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
Most komolyan, ne haragudj már, de ez egy szoptatási tanácsadó... Az orvosod is elmondta, hogy nem lehet mellette szoptatni, és én is orvosként csupa jóindulattal szeretném tanácsolni, hogy semmiképpen... Tök mindegy, mikor szoptatsz utána, a benzodiazepin kis mennyiségben is függőséget okoz gyermekeknél, és abszolút tökéletesen választódik ki az anyatejbe. Nem szoktam ilyen határozottan távtanácsolni, de NE! szoptass mellette.
2012. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem...

Pont ezért kértem tudod,hogy írd meg mit mondott a tanácsadó,mert féltem,tudtam,hogy ezt fogja...sajnos eljutottunk már egy olyan szintre,ahol a józan eszet háttérbe szorítva a szoptatás lesz a legfontosabb.

Nagyon veszélyes dologra készülsz!!!Ha a gyereked kap abból a dózisból az az ő idegrendszerét károsítani fogja.Szeretnéd????Szerinted egy szopis tanácsadó felülbírálhatja egy diplomás orvos tanácsát???Gondolkodj ezen!

Ne akarj ártani a gyerekednek!!!

2012. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok, még annyit fűznék hozzá, hogy mérhetetlenül szomorúvá tesz, hogy egy szoptatási tanácsadó ilyen esetben telefonon, mindenféle dokumentáció nélkül ad felvilágosítást. Ha a gyermekednél dependencia alakul ki (ez valós veszély), akkor simán mondhatja, hogy ő ilyet neked nem tanácsolt... Tehát a felelőssége nulla, a szakértelme pedig szintén ebbe az irányba konvergál.


Remek, hogy ilyen emberek tanácsát fogadod meg az orvosodéval szemben, aki kiírta neked...


(Ne vedd magadra, de sok olyat láttam már, hogy hasonló szituációban az orvost perelték, mert a Frontint ő írta ki, ott a pecsétje a recepten, ha a gyermekednek gondja lesz a benzotól, akkor őt veszik elő... Hiába fogja mondani, hogy ismertette veled a kockázatokat... Hányszor találkozunk ilyennel...)

2012. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne haragudj kedves kérdező, de teljesen hülye vagy?!


Vagy ennyire fontos a szopi, hogy kockáztatod a gyereked egészségét?


Nézz már utána, hogy kiből lehet szoptatási tanácsadó, és lepődj meg, ugyanis az orvosi diploma nem feltétel.


Ha szoptatni akarsz, akkor EGYÁLTALÁN NE SZEDD EZT A GYÓGYSZERT! Ha meg szedni akarod, ne szoptass.


Feltételezem, hogy szereted a gyerekedet, és mégis kin fogod leverni, ha baja lesz (aminek bőven megvan az esélye?) A szoptatási tanácsadón?


Nyilván nem az ő gyereke, és BÁRMIBE lefogadhatod, ha a szoptatási tanácsadód kapna frontint, BIZTOSAN nem szoptatna mellette!


És képzeld, felhívtam egy szoptatási tanácsadót az oldalról, amit linkeltél, és ő határozottan azt javasolta, hogy emellett a gyógyszer mellett NE szoptassak. Akkor??

2012. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és a linket is elírtad, mert helyesen ibclc.hu
2012. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem hogyan fogalmazódhat meg egy ilyen kérdés,orvos nélkül is tudom hogy NEM szoptatnék ha ilyen gyógyszert szedek,nem hogy még végig kérdezzek szoptatási tanácsadót,meg itt mindenkit.Rá van írva hogy nem lehet,ez nem egy fájdalom csillapító amit egyszer beveszek hogy fáj a fejem.A gyerek meg már 2 éves,nem kellene már szopnia.Le kell szoktatni róla.Nem fog belehalni nyugi.Azért az furcsa hogy a szopi elhagyástól így aggódsz,a gyógyszer hatásaitól meg nem félsz?
2012. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Frontinnal szoptatsz? Nem vagy normális ezt szebben nem lehet mondani.
2012. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
19%

Úúúgy..úgy, reklámozd csak, hogy Frontinnal szoptatsz.. Remélem, lesz itt valaki, aki a gyermekvédelmet hívja, nem a szoptatási tanácsadót. Ugyanis ez szándékos veszélyeztetésnek minősül, el akarod veszíteni a gyermeked?

Egyátalán minek neked gyerek? Nem tudsz érte felelősséget vállalni, nevetséges..

2012. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Jézusom. Azért ez már a ló túloldala,hogy egy szoptatási tanácsadó,azt mondja nyugtató szedése alatt szoptass nyugodtan...

Ne tedd kérlek. Ez nagyon veszélyes lehet,már csak józan paraszti ésszel,ha egy felnőtt embernek elég egy fél vagy negyed adag,akkor egy 2 éves gyereknek ez milyen adag? és a szervezet nem óramű,ha mégis átjut a tejbe a kedves tancsadó vállalja majd a felelősséget,ha ne adj isten történik valami gond?

Légyszives válassz a nyugtató és a szoptatás között.

2012. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!