Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért 1 hónapos babámat anyatejröl tápszerre szoktatnám?

Figyelt kérdés
Sirva kezdek szoptatni annyira utálom a szoptatást. Fejni kb 10ml-nél többet nemtudok. A babu jol lakott belöle,de saját magam nemtudom fejni.
2012. szept. 6. 20:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj ide kérdező! Én 2. babánál nagy lekesen kezdtem bele a szoptatásba (elsőnél eü problémák voltak, abba kellett hagynom...), szóval nem érdekelt h vérzik, hogy fáj, h feszül, én szoptatni akartam....Valahol fejben eldöntöttem, h most nem az én kényelmem az első, a babának kell a tejem, és igazából csak az első 5 perc volt mindig kellemetlen, ahogy a baba szívta le a tejcsit, egy ilyen kellemes, meleg érzés töltött el mindig, h milyen ügyesen szopizik....és a végére a melleim is szó szerint megkönnyebbültek.

Az meg hogy nem tudsz fejni!!? Jajj, ha tudnád, h ez semmit nem jelent...ja, de! Hogy nagyon ügyi a babás, jól szopik, és nem hagy semmit a cicidben. Ez a jó!!!!!!!

Szóval ezért ne cseréld le tápira a tejedet!

2012. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Probáltam lelkileg és testileg is rákészülni,de már nem birom. legföképp a fájdalom az,amitöl kikészülök. Hiába a krémek és a mellbimbó védö... és természetesen imádom a gyerekemet,de sztem sokkal rosszabb h érze rajtam mennyire kikészít ez. a tusolóval is kerülnöm kell a bimbom,mert ha "ráverödik" a vizsugár,akkor nagyon fáj,ég. Mindig begyullad,hiába,nem tudom fejni. a höemelkedésekröl nem beszélve. Egyáltalán nem érzem.h ez kényelem kérdése lenne. legalább fél órát cicizik 3 oránként. szeretem öt nagyon.
2012. szept. 6. 21:24
 13/46 anonim ***** válasza:
50%

Azért mielőtt megkövez mindenki, én megkérdezném, miért utálod a szoptatást? Fontos lenne tudnod az okot, mert ha azon tudsz változtatni, könnyen lehet, hogy szívesebben szoptatsz. Lelki oka van esetleg? Attól félsz, hogy kevés a tej? Ne tedd, lazulj el, nyugodj meg. Az anyatej a legjobb a babának ez tény, de a szoptatásnak érzelmi oldala is van, és ha nem szívesen teszed, azt érzi a baba is.

A másik, tényleg nem muszáj fejni, ha a baba jól lakott, azzal tudod ugyan növelni a tej mennyiségét a kereslet-kínálat elv alapján, de nem létszükséglet, ha a babának elég a mennyiség. Emiatt ne keseregj.

Ha végül mégis a tápszer mellett döntesz, nem ettől leszel rossz anya. Csak, hogy értsd: az anya-gyerek kötelék, nem egy egybe függő kötél, ami elpattan, ha rosszat teszel. Millió, leheletvékony szálból áll, ha egy elpattan, kerül helyette két másik. Ha szereted, óvod a gyereked, táplálod, és gondoskodsz róla, akkor anya vagy, azt, hogy jó vagy rossza anya-e, majd csak a gyermeked fogja neked megmondani, sok-sok év múlva. Kitartás, és fel a fejjel.

2012. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
27%

Hidd el, hogy idővel könnyebb lesz. Megedződik a mellbimbód.

Fejni meg nem muszáj. Én a második babámnál csak az első 3-4 hétben fejtem és éppen elég volt így is a tejem.

2012. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
azért szerettem vna fejni h cumisüvegböl birjam etetni anyatejjel.
2012. szept. 6. 21:56
 16/46 anonim ***** válasza:
45%

Számomra azért vagy rossz anya, mert a saját kényelmedet a babád érdekei elé helyezed.

Az én kislányom nem volt hajlandó kiszívni a tejet, csak játszott, így én napi 10-20 ml-ket tudtam kifejni kb. fél óra alatt. 4,5 hónapig csináltam ezt, mert utána gyógyszert kellett szednem, nem fejhettem tovább. A kislányom elmúlt 2 éves és a mai napig bűntudatom van, hogy nem sikerült szoptatnom.

Ha van tejed, ne hagyd abba szoptatást.

2012. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen! És ezt nagyon komolyan mondom. lehet felőlem 0%-os is a válaszom, a véleményem rólad ugyanaz marad...
2012. szept. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek, utolsó!

Én a lányomnál bepisiltem, annyira fájt a szoptatás, égett, fájt..minden amit el tudsz képzelni! VISZONT kibirtam, mint az életben sok mindent ki kell még birnod, birnunk a gyerekeinkért...bár csak ennyi lenne...

Egy idő után megedződött, és öröm volt szoptatni!

2012. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
59%

Most már hagyjátok abba! Ha figyelmesen olvastátok volna a kérdező kommentjét, észrevettétek volna, hogy írta: Flyamatosan hőemelkedése van, és iszonyatosan fáj a melle.

Erre itt oltogatjátok.

Hát gratulálok!

2012. szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Lehet rossz anya vagyok,de a gyerekemnek sem biztos a legjobb ha érzi rajtam h nem jo nekem ez az egész. Ma már sírt a bal mellemen. a jobbon nem. nemtudom mi lehet az oka,megnyomkodtam,tej sem jött belöle. talán kiürült. a jobb mellemböl etettem,de lassan tápszerhez nyúlunk. és köszönöm a válaszokat,de a fiamnak boldog és nem lelkibeteg anyára van szüksége!
2012. szept. 7. 08:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!