Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért 1 hónapos babámat anyatejröl tápszerre szoktatnám?

Figyelt kérdés
Sirva kezdek szoptatni annyira utálom a szoptatást. Fejni kb 10ml-nél többet nemtudok. A babu jol lakott belöle,de saját magam nemtudom fejni.
2012. szept. 6. 20:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező azért orvoshoz el kéne menned, mert nem természetes dolog, hogy hőemelkedésed van. Lehet, hogy azért nem jön tejcsid, mert elzáródott a tejcsatorna, és ha nem fordulsz sürgősen orvoshoz, már csak a műtét segít rajtad.


Szerintem mutasd meg a melled egy dokinak. És én teljesen igazat adok neked, ha nem szeretnéd, akkor ne szoptasd!


NEM VAGY ROSSZ ANYA, IGENIS JÓ ANYA VAGY!

2012. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
66%
Nem a szoptatástól lesz valaki jó anya. Annál sokkal többet kell letenni az asztalra. Azok, akik azt hiszik, attól, hogy szoptattak, már szuper anyák lettek nagyon szűk látókörűek. Én nem tudtam csak pár hétig szoptatni, és volt olyan nő, aki fel sem fogta, hogy nem rajtam múlt, csak rosszindulatú megjegyzéseket tett rám. Na, mindkét gyereke elkényeztetett majom, önállótlanok, tiszteletlenek az anyjukkal, de a lényeg az, hogy 2 évig szoptatta Őket. Inkább nevelni kellett volna. Ezzel,csak azt akarom mondani, hogy lássunk túl a szoptatáson, ne gondolja senki, hogy attól már jó anya és joga van más felett ítélkezni.
2012. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
42%

Pusztán a szoptatástól tényleg senki nem lesz jó anya. De mi lesz a következő? Nincs kedve felkelni hozzá éjjel, hát hagyja? Nincs kedve játszani vele, mert uncsi, ezért inkább levágja a tévé elé? Tisztába tenni sincs kedve, mert az meg büdös? Egyáltalán tök fárasztó meg unalmas ez az egész, inkább nevelje a gyereket jobb esetben a nagyszülő, rosszabb esetben meg az utca?

A gyereknevelésnek igenis vannak kellemetlenségei is. Aki ezt nem képes vállalni, annak előbb kellett volna észbe kapnia.

2012. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
61%

Gusztustalan, ahogy itt ítélkeznek a "szuperanyák". Mielőtt megköveztek, én is szoptattam 8 hónapig, de sok nehézséggel, sokszor kellett szaporítani, mellgyulladás, stb. Sokat jártam ide olvasgatni, és pont az ilyen kommentek miatt irtó bűntudatom volt, amikor néha tápszert adtam, mert nem volt elég a tej.

Aztán azóta beláttam, hogy nem a szoptatás a minden. Tényleg a legjobb, de nem mindenáron!!!

Most várom a másodikat, 1,5 év lesz a 2 gyerek között. Szoptatásra készülök, de már nem fogom tudni megtenni azt a rengeteg extra ráfordítást, lévén napközben segítségem sem lesz. És nem lesz olyan bűntudatom, amilyet itt egyesek kelteni akarnak az emberben. Tudom, hogy nem a szoptatás időtartamán múlik.

Ha a minden rossz érzése ellenére a kérdező erőlteti a szoptatást, holott egészségügyi gondok is nehezítik, akkor csak a saját boldog időszakát teszi tönkre, és pár év múlva nem a szép oldalára emlékszik majd, hanem arra, hogy "Úristen, mennyit kínlódtam a szoptatással, milyen nehéz volt".

A Te döntésed, és hasonló kérdést ne is tegyél fel itt többé, hisz úgyis te fogod eldönteni, te tudod a számotokra legjobb megoldást. Itt csak megnehezítik a döntésedet, és kikiáltanak a legrosszabb anyának...

2012. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
irtam már,h nem kényelemböl tenném,tehát ne hasonlitsuk már ahhoz,h az a következö h nem teszem tisztába,nem kelek fel hozzá stb,mert akkor egyáltalán nem érted a lényeget.
2012. szept. 7. 12:43
 26/46 anonim ***** válasza:
58%

24. vagyok: hidd el, tényleg nem értik a lényeget.

Sőt: az én anyukám is rossz anya, mert 30 évvel ezelőtt nem tett meg mindent a szoptatásért, és inkább a tápszert választotta, nem éheztetett 1 hónapos koromtól... Szerintük.

De én tudom, hogy nekem van a világon a legjobb anyukám.

A tiédnek TE vagy, bárhogyan is döntesz. Ne foglalkozz itt senkivel.

2012. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
29%
Jajj, ez a nem a szoptatástól lesz valaki jó anya duma olyan szánalmas. Ennyi erővel bármire rá lehet fogni, hogy nem attól leszel jó anya... Ne etesd meg, mert nem attól vagy jó anya, ne öltöztesd fel, mert nem attól vagy jó anya... Szerintem a szoptatás a "leganyásabb" dolog...És igen, ha nem szoptatsz bizony CSORBUL az anyaságod. Ez TÉNY és nem vitatéma. Sajnos akkor is, ha betegség miatt...
2012. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Ahhhan. Tehát kedves utolsó! Akkor akinek nincs teje, az is szar anya? Gondolkozz mielőtt ilyet írsz!
2012. szept. 7. 15:26
 29/46 anonim ***** válasza:
31%
Nem szar, de Csorbul az anyaság . Mint írtam, tény és nem vitatéma.
2012. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
62%
Különben meg minek kérdezted? Véleményt mondtam! :)
2012. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!