Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért 1 hónapos babámat anyatejröl tápszerre szoktatnám?

Figyelt kérdés
Sirva kezdek szoptatni annyira utálom a szoptatást. Fejni kb 10ml-nél többet nemtudok. A babu jol lakott belöle,de saját magam nemtudom fejni.
2012. szept. 6. 20:12
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,te pedig mielött ide írsz,olvasd el az elözményeket és akkor megtudod a választ arra h hallottam-e a bimbóvédöröl. most akkor ki is a lusta? ha annyira lusta és önzö lennék,már az elsö héten abbahagytam vna. De itt ugylátom az az elsö h tudj szoptatni,a baba érzelmivilága levan sz...a..már bocs.
2012. szept. 8. 03:25
 42/46 anonim ***** válasza:
92%
jól megkavartad az állóvizet itt:) én ugyan majdnem egy évig szoptattam,hordoztam a gyermekemet,havi 2órára távolodtam el tőle,az a bizonyos kötődés mégis csak kb 15hós korára kezdett el kialakulni,hálás vagyok hogy legalább megadatott,nem a szoptatáson múlt.A Csorbulós válaszoló hozzáállására reagálnék h farosság miatt császárral szültem,épp az ilyen harcos ősanyák miatt éreztem h nekem csorbult az anyaságom,mert nem élhettem át a szülést természetesen.Aztán eltelt némi idő,kicsit összekapartam a lelkem és rájöttem h az a lényeg hogy a babáink mind valahogy itt vannak,élnek,egészségesek és remélhetőleg kiegyensúlyozott,boldog felnőttek lesznek.Remélhetőleg minden anyuka megteszi a tőle legjobban telhetőt érte.Már 10év múlva sem lesz jelentősége h ki hogy szült,kedvesek voltak-e a nővérek,szopott-e a gyerek vagy cumisüvegből evett,ringatták vagy egyedül aludt el,mikor és milyen ütemben jöttek a fogacskák,mikor kezdett el járni,beszélni. A lényeg ott kezdődik amikor már meg tudja fogalmazni hogy igen ők a szüleim és hát mai fejjel azt gondolom,tehettek volna többet is értem,vagy azt mondja majd h köszönöm h ő az anyám,csodálatos gyerekkorom volt...és most nem a Kérdezőt mentesítem bmi alól,csak azt gondolom a hülyeségen marakodtok itt sokan.Annak csorbul az anyasága,akinek volt magzata de elment,akinek volt gyereke de meghalt vagy akinek nem adatott meg pedig szerette volna.Mindenki más tegye össze a kezét h életet hozott erre a világra és bánjon vele felelősséggel és mérhetetlen szeretettel.A gyereknek az anyatejnél ezerszer fontosabb hogy szeressék...
2012. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
82%

42-nek: Végre, köszönjük!!! Szépen megfogalmaztad, egyetértünk, bár én jól le lettem pontozva többször is e kérdésnél.

Ha te is le leszel, sosem fogok itt válaszolni többet...

2012. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 sumergo ***** válasza:
26%
Ha azt gondolod, hogy mindenki más, aki szoptat gond nélkül tette, akkor nagyot tévedsz. Nekem is volt mellgyulladásom, megoldottuk ketten a babával, de közben a falat tudtam volna vakarni, volt, hogy sírtam szoptatás közben, de tudtam, hogy ez az ára annak, hogy később is tudjam szoptatni. A mellbimbó is rettentő érzékeny egy ideig. Ez bizony a legtöbb esetben ezzel jár. Ne a tápszer legyen a megoldás. Ha van tejed, próbálj meg tűrni, hidd el később csak öröm lesz a szoptatás, a fájdalom, és érzékenység elmúlik!!! :-) Sok sikert, ne add még fel. Akárki akármit is mond, a legjobb az anyatej! :-)
2012. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
81%

Tudod ki a rossz anya? Az én apai nagymamám.

...3 évig szoptatta apát, mert hogy ugye az a jó anya, aki szoptat.. Ezt azóta is hangoztatja, hogy mennyire nehéz volt, mekkora áldozatot hozott ezzel és hogy a kicsi fiacskája milyen hálátlan, mert hogy nem szereti.

Azt ugyan elfelejti a kedves mama, hogy apa csak 15 éves volt, amikor kitette otthonról egy új férfi miatt, mondván, hogy ha nem tetszik az új apád, akkor le is út fel is út. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy a mi nevünket a mai napig tudja elsőre, pedig ketten vagyunk unokái, én a magam 32 évével, húgom 25 éve van a családba...

De szoptatott, tehát ő a szuper anya!! Nem is értem, hogy tehetsz fel ilyet kérdést???

Ne haragudj az iróniáért, kijött, olvasgattam a kommenteket.

Látom, hogy nem olyan friss a kérdésed, de mindenképp szeretnélek megnyugtatni, hogy egyáltalán nem vagy ettől rossz anya, nem ezen múlik!

Szeresd a gyermekedet, abból adj neki a legtöbbet, többet ér mint akárhány liter anyatej :)

2012. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, szörnyű amit leírtál. De attól még a kérdező buta és lusta marad.
2012. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!