Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért 1 hónapos babámat anyatejröl tápszerre szoktatnám?

Figyelt kérdés
Sirva kezdek szoptatni annyira utálom a szoptatást. Fejni kb 10ml-nél többet nemtudok. A babu jol lakott belöle,de saját magam nemtudom fejni.
2012. szept. 6. 20:12
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
rólam mondj véleményt és ne más nem szoptató anyákat bánts.
2012. szept. 7. 15:42
 32/46 anonim ***** válasza:
21%

Látom, nem érted. Furcsa felfogásod van. Férjed jól megvan melletted? ;)

Te is tudod a lelked mélyén a választ, hisz azért tetted fel a kérdést.

De tudod, mit: ÁÁÁÁÁ, nem vagy rossz anya, kiemelkedően jó vagy! Menj, és tápszerezd be szépen a babádat! Legalább jól lakik. :)

Na, mentem, épp hallom a férjem autóját. Hamarabb jött haza, jobb dolgom is van nálad! A gyerekek még alszanak. MIénk a délután! :)

2012. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
59%

Már nem akartam bepötyögni, de én spec. mellgyulladást is kaptam a szoptatástól. Valószíbű nem jól szívta ki az elején a babám a tejet.Egyik napról a másikra, reggelre 40 fokos lázam lett, vert a hideg, nem bírtam felkelni stb... De én még mindig akartam szoptatni, sőt! TUDTAM, h szoptatnom kell, mert a babán kívül a "hátsó tejet" nem fogja leszívni a legszuperebb fejőgép se. Védőnőt, gyerekdokit kihívtuk, ők mutogatták, h mit tegyek? Így az volt, h minden szopi előtt kb. 10 perc masszírozás, baba rá, + antibiotikum + fejés, és egy hét alatt lement. Szóval azzal nincs megoldva, h kész nem szoptatom, csak fejem, lesz ami lesz, vagy elapad vagy nem.... HA szerencséd (?) van, elapad. HA nem , be fog gyulladni. Arra meg az egyetlen gyógymód a szoptatás éjjel-nappal, minden pozícióban. És nagyon fáj a mellbimbó, de még a mell is, kb. 5x jobban, mint a "rendes" szoptatásnál......

ÉS szinte nem is hiszem el, h végig fáj a szoptatás...Az eleje igen, mikor bekapja a cicit és szívni kezdi, de ahogy ürül a tej belőle, annál könnyebb, "jobb" érzés+ ez hetek alatt szépen beáll, megszokja a bimbó az "igénybevételt".

2012. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
58%
27-es válaszolónak igen komoly agyi problémái vannak. Valószínűleg másban sem jó, csak a szoptatásban. Hát örüljön neki. Szánalmas. Az én anyaságom semmit nem csorbult. Istenem, de buták az ilyen nők. 22-es voltam
2012. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
70%
Hagyjátok már abba! Basszus felnőttek vagyunk vagy nem?
2012. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem akartam vitát szítani a kérdésemmel. Voltunk ma a védőnőnél délelőtt, a babám nagyon szépen fejlődik, elbeszélgettünk egy kicsit, megkérdezte hogy megy a szoptatás, elmondtam a problémám, annyit azért ő is megjegyzett, h a baba érzi rajtam ha én nem érzem jól magam... Jövőhéten mindenképpen orvoshoz megyek a hőemelkedéses dologgal. És nem azért tettem fel a kérdést, h támogatást várjak, csupán a véleményekre vtam kiváncsi. Vannak akik rossz anyának gondolnak,ettől függetlenül nem érzem magam annak, de elfogadom a véleményt. Lassan átállunk majd tápszerre, amit nem fogok megbánni, mert az alsó foga (így született) egyre nagyobb és már nagyon kisebesítette a bimbóm.Sírok a szoptatás alatt és én nem akarom h a gyerekem azt érezze h "nem szeretem" őt. Érzi rajtm h nem stimmel vmi. Anya leszek attól is, ha a babám nem anyatejes lesz! Eddig bírtam. És nem egyből vettem el tőle a cicit, mert igenis próbálkoztam, akárki akármit gondol. Ettől függetlenül szeretem a gyermekem és fogom is mindig.
2012. szept. 7. 17:03
 37/46 anonim ***** válasza:
69%
Hany olyan felnott emberrel talakoztal aki azert nem szereti az edesanyjat mert tapszert kapott babakoraba anyatej helyett barmi legyen is az oka? Ilyenkor annyi minden van amiert az ember rossz anyanak erzi magat, a hormonok is meg dolgoznak, faradt is az ember... Ha ugy erzed, hogy nem megy nem kell eroltetned. Nem abba a vilagba elunk ahol a gyerek ehezni fog ha nem tudsz szoptatni. Inkabb orulj annak, hogy van alternativa es ne erezd magad emiatt bunosnek. Aldozatot kell hozni a gyerekunkert de van egy bizonyos hatar. Ez a hatar mindenkinel mas es ezert kapsz meleget meg hideget mert mindenki a sajat maga hatarahoz meri a tiedet. Az elso idoszak nagyon nehez de bizz a megerzeseidben es jard a sajat utad, senkinek nem kell megfelelned.
2012. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
39%

Én már válaszoltam neked, és azt írtam, hogy rossz anya vagy azért, mert előbbre helyezed magad a kicsinél. De átgondolva, nem is azt mondanám, hogy rossz anya vagy, csak nekem, aki nem igazán tudtam szoptatni rossz azt olvasni, hogy valaki megteheti és nem teszi meg. Ismerősök, akiket csak onnan ismerek, hogy egy utcába lakunk, azzal kezdték a beszélgetést, "és szoptatsz, ugye"? És amikor közöltem, hogy nem mindenki lesajnált, és ez nagyon rosszul esik. Nem attól fog szeretni vagy kevésbé szeretni a babád, mert anyatejet kap vagy tápszert.


Csináld azt, ami neked a legjobb, mert a babádnak tényleg az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott legyen az anyukája és nem az, hogy anyatejet kap és egy beteg, boldogtalan anyát.

2012. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
65%

"És igen, ha nem szoptatsz bizony CSORBUL az anyaságod. Ez TÉNY és nem vitatéma. Sajnos akkor is, ha betegség miatt..."


Hát, nem érint a dolog, de ez nagyon szíven ütött. Ilyen gonoszsággel kijelenteni valamit, és aztán még neki áll feljebb, hogy van jobb dolga is, mint ide írogatni...

Szánalmas, hogy itt csak az ér valamit, aki tud szoptatni...

Nekem is 5 napig tartó mellgyulladásom volt, 39°C alá napokig nem tudtuk lenyomni a lázamat, hát, felemelő volt egy 2 hetes csecsemő mellett. Folyt a vér a mellbimbómból. Igen, fejtem, szoptattam, sírva, sőt, a férjem is próbált "segíteni", mert a kislányom nem volt elég, de eszembe sem jutna valakit rossz anyának nevezni, mert nem csinálja végig ugyanezt, és nem nevezem ki magam hősnek emiatt.

Kérdező, már írtam: ne foglalkozz itt senkivel, MINDKETTŐTÖK NYUGALMÁT TARTSD SZEM ELŐTT.

Ez a szoptatós témakör borzasztó, itt mindenki lepontozásra kerül, még az is, aki sajnos önhibáján kívül nem tudott szoptatni, és igyekszik megnyugtatni a kérdezőt...

2012. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
50%

Bimbóvédőről hallottál már?


Egyébként nem biztos, hogy rossz anya vagy, csak lusta és önző.

2012. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!