Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valamit rosszul csinálok kézi...

Valamit rosszul csinálok kézi fejésénél?

Figyelt kérdés

12.-én szültem.A babámat nem tudom szopiztatni,mert beteg lett.(szívkeringési probléma)Fejnem kellene,de nincs gépem.Kézzel próbálkozok de nem megy.Csak olyan mintha víz jönne belőlem.Mit tegyek????

[link] hiába próbáltam ezt az oldalt nem segített.A védőnőm szabin van, én meg ma megyek a kicsikémhez (másik városba) és jó lenne fejt tejet vinni!


2009. aug. 14. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy szoptatási tanácsadót.Biztosan tud segíteni.
2009. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris nyugodj meg, szép zene, kellemes gondolatok, langyos vízzel mosd le a melled, ha van kend be a kezed olyan mellkrémmel, amivel szabad szoptatni, fogd az egyik kezedbe a cicidet (kívülről), a másik kezeddel pedig kedd el fentről lefelé simogatni, 1-2 percig csak simogasd, tényleg gyengéden és gondolj arra hogy most táplálékot fogsz adni a babádnak, ezután a másik kezeddel belülről fogd át a cicit és hüvelykujjal kezd erősebben nyomva lefelé masszírozni. Néha pedig két ujjal nyomd meg a bimbó feletti részt, az udvart. Mindig kicsit máshol told végig a hüvelykujjad, de ha látod hogy az egyik csatorna jól beindult, akkor ott lehet többet, ha megint eláll, térj vissza a simogtásra. Ennek a két kezes technikának az a nehézsége, hogy közbe bele kell célozni a steril edénykébe vagy üvegbe, de talán jobban jön a tej.
2009. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Húha, hát így látatlanba elég nehéz megmondani, hogy mit csinálsz rosszul. Kézi mellszívóval próbálod, vagy kézzel? Hát én nem is tudnék sztem kézzel, úgy nagyon nehéz, bár nekem még a kézi mellszívóval is nehezen ment. Ha vízszerű az azért van, mert most indult be a tejed és az még az előtej. Próbálj valakitől segítséget kérni a környezetedbe,nincs valami rokon vagy barát aki tud segíteni?
2009. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy csak gyengén, lágyan nyomd szerintem, bár még én nem tartok itt. Egyenlőre nem merünk babát bevállalni, anyagiak miatt.

Azt viszont tudom, hogy mivel anyának túl sok volt a teje, mikor én pici voltam, akkor ő is próbálta fejni kézzel. Nem tudom mit rontott el, szerintem túl erősen nyomta, és begyulladt a melle, ki kellett végül vágni azt a részt. Vagy valami ilyesmi. Nem tudom pontosan, mert erről sosem mesélt igazán. Meg nem is akarlak ijesztgetni!

2009. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes beruházni egy kézi fejőgépre, a kézzel fejés nekem se ment.
2009. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!