Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik igény szerint szoptattok:...

Akik igény szerint szoptattok: mennyi idő volt, míg beállt a kellő tejmennyiség?

Figyelt kérdés
Fiam 8 napos, és már a második délután telt el szinte alvás nélkül, mert még nincs elég tejem. Szopás közben elalszik, de 5 perc múlva ébred, és láthatóan éhes. Már azon gondolkozom, hogy kipótolom tápszerrel, ami nyilván nem jó megoldás, de legalább nem szenved ő, mi és a szomszédság.

2013. júl. 5. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pont a szomszéd érdekel? Fejsz szoptatás után? Ha nem, akkor kezd el, és ne a babát itasd, hanem saját magad. Ha elkezded tápszerezni, akkor búcsút mondhatsz a szoptatásnak.
2013. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

3 hetes a fiam, igény szerint szopizik, de sokszor ő is sír, ordít hogy még éhes, de semmi nem jön már, fej i sem tudok, mert mind kiszívja, s a két mellből eszik 50-70 grammot. Van mérlegünk, mérem mennyit evett, majd kipótolom tápszerrel.

A te babádnak is 50-et meg kéne ennie 1 hetesen ahoz hogy jól lakjon.

2 hetesen már 70-90 kéne megennie


3 hetesen 90-120 kéne enniük ezt mondta a háziorvos


Van amikor tud annyit szopizni hogy elég, de van amikor ki kell pótolnom


Én inkább szopi után adok 30-60 mili tápszert, de nem hagyom éhezni.


Mérd hogy mennyit eszik! Ha nincs baba mérleged, egy konyhai digitális mérleg is jó, tegyél rá egy tálcát, arra a babát. Szopi előtt mérd le, majd mindd két cicit szívja ki, s utánna megint mérd le, s meglátod mennyi tejed van!

Írd hogy egy nap mennyit eszik!

Egy nap, a súlyának az egy hatodát kéne megennie

2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjából így a második héten valamikor, de gyúrtam rá rendesen, folyamatosan mellszívóztam, és napról napra több lett a tejem. Az első napokban kapott a babám tápot is, ha épp úgy adódott, 1-2 alkalomtól nem lesz semmi fennakadás, és sokkal nyugodtabb lesz a baba. Sokáig küzdelmes volt a szoptatás, de szerintem megéri nem feladni! :)
2013. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első, napi 5-6 litert iszom, és a szomszédság volt az utolsó a felsorolásban, nem véletlen. Kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy működött a dolog, és ezzel rohadtul nem segítettél.

A többieknek köszönöm. Van mérlegünk, de eddig nem mértem, a védőnő kb. letiltott róla. Holnap elkezdem. Amúgy szerintem és férjem szerint is hízik, látszik rajta. Fejni fejhetnék, de egyelőre nincs hozzá erőm. De ha ez folytatódik, mindenképp összeszedem magam.

Egyébként most végre elaludt, elég intenzíven szopott most, biztos volt neki mit. Legalábbis a végén folyt a tej a szájából.

2013. júl. 5. 23:08
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja, eddig azért nem fejtem, mert a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy ne fejjek, csak tegyem mellre, ha sír.
2013. júl. 5. 23:13
 6/20 A kérdező kommentje:
Lemértem szoptatás előtt, és a 9. nap reggelére elérte (sőt, picivel meghaladta) a születési súlyát. Gondolom, akkor azért annyira nem lehet kevés a tej. Elég falánknak tűnik, szerintem egy tehén sem lenne elég neki.
2013. júl. 6. 07:53
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Na, akkor csak hízik, de attól lehet többet enne, oláne ha szopi után még forgatja a fejét hog cicit keres, meg a kezét teszi a szájába, és sír!

Akkor elég még 30 mili tápszer, de jól lakik, nem sír, s neked is könnyebb.

A tápszer sem ördögtől való:)


Én az első babával voltam így, a lánOm mindig sírt szopi után, pedig hízott, de ő még evett volna. Védőnő házi orvos nagyon szoptatás párti volt. Na mikor elegem lett, vettem tápszert recept nélkül, s szopi után kipótoltam. Ennek ellenére 9 hónapig szopizott.

Igaz 100 mikinél nem volt több tejem, hiába ette ittam bármit, s 2-3 hónaposan már 150-200-at evett volna, na akkor ha nem pótolom ki, lett volna sírás.....

2013. júl. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez van. Egyelőre működik az, hogy mindig visszateszem cicire. Nem elég, ha elalszik rajta. Egy idő után magától kiköpi, úgy tűnik, ekkor tényleg jóllakott. Csak az az "egy idő" elég sok. Na de még nincs két hetes, végülis hol nyugodjon meg, ha nem ott?
2013. júl. 7. 07:09
 9/20 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadót hívj fel, tedd mellre, ne nézd az órát és ne mérd, max. esténként. A sírás élettani: minden új, adaptálódnia kell neki is és az emésztőszerveinek. Igény szerint szoptatok 1 éve
2013. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát már bocs kedves kérdező, éppenséggel segíteni akartam, de látom tombolnak a hormonjaid. De őszintén szólva, igen, elég gáz, hogy a szomszédon agyalsz, miközben a gyereked sír. De előbb-utóbb táncsak megjelennek az anyai érzéseid, a szomszéddal, és saját magaddal való együttérzés helyett. De oké, pótold csak tápszerrel, jó lesz az is neki. És a szomszéd is elégedett lesz. Mi több, te is tudsz aludni, nem mintha most nem másnak kellene fontosnak lennie. Aztán majd ha nem tombolnak már a hormonok, akkor gyere vissza az oldalra, mert azért az is elég gáz, hogy egy 8 napos gyerek mellett a gyakorikérdéseket olvasgatod.
2013. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!