Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik igény szerint szoptattok:...

Akik igény szerint szoptattok: mennyi idő volt, míg beállt a kellő tejmennyiség?

Figyelt kérdés
Fiam 8 napos, és már a második délután telt el szinte alvás nélkül, mert még nincs elég tejem. Szopás közben elalszik, de 5 perc múlva ébred, és láthatóan éhes. Már azon gondolkozom, hogy kipótolom tápszerrel, ami nyilván nem jó megoldás, de legalább nem szenved ő, mi és a szomszédság.

2013. júl. 5. 22:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, és váltsál orvost, ha ilyet mond, hogy ne fejjél. Bár elég lenne olvasgatni egy kicsit máshol is, és tudnád, hogy mit kellene tenned.
2013. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A kérdésem az volt, hogy mennyi idő alatt állt be másnál a tejmennyiség. Mások tapasztalatára voltam kíváncsi, nem kioktatásra. De te a kérdésre nem válaszoltál.

Mellesleg fogalmad sincs, mennyit van a karomban a gyerek, és mennyit szopik. Mert kb. egész nap vagy cicin van, vagy én vagy férjem ringatjuk. És, mint írtam, már meghaladta a születési súlyát, folyamatosan gyarapszik, gyorsabban is, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.

A hormonok biztosan tombolnak. De szerintem ez normális 11 nappal szülés után.

Váltsak gyerekorvost? Tudod, nálunk 2 gyerekorvos van a városban. Ebből az egyik nem ismert fel egy kétkilós daganatot egy 10 éves kislányban. Te melyiket választanád?

Egyébként ez a kérdés megoldódott, kellett egy kis megerősítés, hogy normális, ha majdnem egész nap cicin a gyerek. Csináljuk, mindenki nyugodt. Most tök más foglalkoztat minket, de ne aggódj, már beszéltem gyerekorvossal, szoptatási tanácsadóval, több nőgyógyásszal és egy nem is tudom milyen dokival (családi ismerős), és egyiknek sincs ötlete, hogy mi lehet a baj, viszont mindegyik várja, hogy visszajelezzek, ha kiderült valami. Hurrá.

2013. júl. 8. 09:54
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező! Szerintem a babád éhes. Nekem soha nem állt be a kellő tejmennyiség. Voltak ugyan hetek, napok, mikor épp elég volt, de aztán újra nem. Nem szentírás a sok cicimániás mami lll által befolyásolt véleménye. Nem ebből áll az anyaság. Szerintem orvossal megbeszélve kezdd el nyugodtan a tápszert kiegészítésnek. Nem jó ha sem a baba, sem ti nem pihentek.
2013. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz a tápszertől imádom ,hogy vannak olyan anyukák gondolom nagyüzemi fejők ilyen r..adt bölcsek ,hogy ordíttasd azt a szerencsétlen pici babát ahelyett ,hogy pótolnád Gondolom nekik egyszer sem sírt a babájuk az éhesség miatt...Nem tudom az ilyen anyák olvasnak e azzal kapcsolatban vagy felvilágosítják e(védőnő,gyerekorvos) őket ,hogy stersz éri a babákat a születéskor ...én nem tudom de én is potlóm a babámnak örülök,hogy van valamennyi tejem de nem elég mert egy kis éhen kórász, és ezekben a melegekben a szomjúság miatt még többet eszik...és hiába van 140ml a két cicimen néha több de nincs ideje mindig fullra betermelődni ha leszopizza mindet! Csak akkor van ideje ha az egyik etetésnél kevesebbet eszik... Szóval nekem is pótolnom kell és elmondanám ,hogy szeret cicizni s igényli is megnyugtatja elalvás elött. Én úgy csinálom ,hogy cici amennyit bír utána tápi és ha látom ,hogy kicsit nyugtalan cici... Nem értem ,hogy miért kell lepotozni az olyan anyukákat akik potólnak írt előttem más is és 48% on van .Mivel bántott meg titeket? ő csak a véleményét mondta el nem neked kell ,hogy hasznos legyen ember...meg ne írj ilyet ,hogy dúlnak a hormonok meg ,hogy a 8 napos baba mellet van ideje itt lenni... ahogy nem a te véleményedet követi támadod a kérdezőt... meg mit csináljon az a baba eszik alszik még jó esetben gondolod ha ébren van a gyerek itt ül... tán még irigy is vagy ,hogy neki segítenek otthon és van ideje gépezni... Kérdező ne foglalkozz az ilyenekkel...Nekem azt mondták csak a saját megérzéseimre hallgassak ha úgy érzed pótold ki neki nyugodtan de tedd előtte cicire és ajánlom a philps avent cumisüveget oké drága de nagyon lassan bír belöle enni és ez miatt nem fog a cumisüvegre sem rákapni azért mert abból könnyebb...ebből nehezebb ennie mint ciciből (mert nekem csak úgy folyik ha van ) és nem lesz baj.Ha meg van egy kis időd nyugodtan gépezz olvasgass és pihenj! Huhhh most tu lefognak engem is pontozni mert a nem szidom meg a tápszert!:D jah és mert nem éheztetem a gyerekem igazi szar anya vagyok még jó ,hogy nem kopogtatott be a gyámügy és vitték el a kislányom ezért:D:D;)
2013. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jah és annyiban egyetértek ezzel a kedves tápszer ellenes anyukával ,hogy fejjél tényleg több lesz a tejed és igyál egyél!!!! Jó babázást és hallgass a megérzéseidre!!!
2013. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nagyon bírom, hogy a tápszeres anyukák lehurrogják a szoptatni tudó anyukákat.....nem a csapból folyt nálam sem, tettem érte eleget. Ha valaki szoptatni szeretne, forduljon szakemberhez, ne a sarki fűszereshez. Az meg óriási tévhit, hogy fel kell telnie a ciciknek két szoptatás között: a szopizás közben termelődik a tej, ha nincs eleget mellen, nem termelődik elég.
2013. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem hurrogtam le nem tudom olvastade en is szoptatok!nem eleg szakemberhez fordulni en hiaba tettem teszek meg mindent es nincs olyan etetes hogy ne lenne cicin meg sincs szamara eleg tejem en lennek a legboldogabb ha csak szoptatnek...es mas is igy van vele,de ha nem eleg akkor nem hagyom szenvedni a babam....jah es hozza teszem nekem az orvosom mondta hogy ez genetika is...kerdezd meg a rokonaid nagyszuleid ki meddig szoptatott...es mennyi tejul volt...az en genetikam szerint oruljek hogy meg szoptatok es hogy ennyit tudok neki adni...nem azzal van a baj hogy elmondtad a velemenyed csak az hogy milyen stilusban...es olyan parat tudtok a friss anyukaknak csinalni en is feltettem anno egy hasonlo kerdest esleorditottak joforman a fejem hogy hogy merek tapszert adni a babanak potlas kent es hogy normalis vagyok e nem fog ciciznies hogy rosszul csinalom mar most ...nah ekkor voltam 1hete anyuka3oran at sirtam hogy elbasztam es hogy rossz anya vagyok es napokig azon rettegtem hogy nem fog cicizni...aztan meg a lanyom airy kegyetlenul orankent...elsem birt aludni olyan ehes volt szoval amikor a 9napos babam mar 6oraja nem aludt orankent felorankent etettem cicibol akkor dontottem ugy hogy ha ezert szaranyanak tartanak majd hat usse kavics...amikorar egy ujszulott nem tudja hogy almosagtol vagy a faradtsagtol sir...sz is kiraly majd beszeltek a vedonovel es elmondta ezt a szules utani stressz dolgot a babaknal utana teljesen elfelejtettem a hasonlo kpmmentek okozta lelkifurdalasom.lehet meg akkor a hormonok is dultak benem de ilyenkor ha Latod hogy 8napja szult tudod hogy meg konnyen kiborul az ember mert irtok olyan stilusban hogy mar most elgondolkozon vajon ezert rossz anya!
2013. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Vannak gyerekek, akik kénytelenek tápszert kapni valamilyen okból. Nem tudom, miért kell folyton nekiugrani annak az anyának, aki erre kényszerül. Mindenki tudja, hogy az anyatej + cici a legjobb a babának. Mindenféle támadás nélkül is elég lelkiismeretfurdalása van a tápszert (is) használó anyáknak.

Mostanra a tejem beállt, most az az érzésem, hogy talán még sok is. Csak egyszer fejtem, akkor is csak azért, mert minden szoptatás közben becsalánosodom, és meg akartam nézni, hogy fejésnél is így van-e. Sajnos úgy néz ki, oxytocin-érzékeny lettem. Ez egy ritka rendellenesség, a szülészorvosom valaha tanult róla, de életében nem találkozott ilyen esettel. Ha rosszabbodik, lehet, hogy el kell választani a fiamat, mert pl. bele is fulladhatok egy szoptatásba. Nyugodtan kövezzetek meg, ha emiatt tápszeres lesz.

Egyébként köszönöm a hasznos válaszokat.

2013. júl. 9. 07:29
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem egyáltalán nincs lelkiismeret furdalásom, amiért már nem tudok szoptatni (6hós kora óta). Már a terhességem elején elhatároztam, hogy nem fogom hagyni magam befolyásolni semmilyen agyatlan, és sokszor lelketlen ám annál trendibb nézet által. Hála Istennek, ehhez most is tudom tartani magam, és nem lettem elvarázsolva, csak azért, mert gyerekem született. Még mindig szeretek gondolkodni, és jót mosolyogni a szélsőségeket sulykoló nők véleménye hallatán (pl L.L.L.). A jó ügy érdekében, tudományos alátámasztással sem szabad rossz érzést kelteni, pláne nem egy amúgyis sérülékeny lelkű friss anyukában. Minden kismamának azt kívánom, hogy vegyék körül szerető emberek, és tudjon megmaradni egy kiegyensúlyozott középúton.
2013. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Látjátok, én épp ilyen ellenségeskedő kedvű, segítséget nyújtani képtelen, önmagukat fényező nők miatt nem teszek föl kérdést, pedig biztosan vannak mások, akik szívesen segítenének hasznos tanácsokkal... mindegy. Ilyen ez a világ. Akinek nem inge, nem veszi magára.
2013. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!