Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit és mennyit eszik 2 éves...

Mit és mennyit eszik 2 éves szopó gyermeketek?

Figyelt kérdés
Már elmúlt 2 éves és sajnos napközben és éjjel is többször követeli a cicit.Ezzel nem lenne nagy baj ha rendesen étkezne, de sajnos szinte semmit nem eszik.Legalábbis mennyiséget nem.Nem sovàny, pont átlagos,92 cm 13 kg.De az étkezéssel nagy bajok vannak.Joghurt, krémtúró, tejbegíz, kolbász 2-3 karika kenyér nélkül,2 körömnyi sűlthús stb.Szeretnèm leszoktatni a szopásról de egyszerűen nem megy.Nagyon sír érte.
2014. ápr. 14. 13:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9-10válaszoló! Igen ez lesz a jó megoldás.A férjemmel megbeszéltük az este hogy éjszaka befejezzük a szopást és ha nyöszörög akkor ő megy vígasztalni akkor is ha zokogni fog.Ez lesz az első állomás.Utàna úgy a többi ahogy írtad.Ez ebben a kórban màr szerintem nem az étkezésről szól hanem a kötődésről.Ezért magától nem fogja abbahagyni.Nagyon szeretek szoptatni és jó érzés ez a szoros kapcsolat köztünk de nem szeretném, ha később a kàràra vàlna.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2014. ápr. 16. 14:20
 12/21 xStefix ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy le szeretnéd szoktatni? Te magad is biztos vagy ebben, vagy esetleg inkább a környezeted nyomása van mögötte? Vagy szeretnéd lassan közösségbe adni és emiatt gondolod, hogy jobb lenne, ha többet enne?

A babád méretei gyönyörűek, úgyhogy, ha ebből indulsz ki, valószínűleg nem "éhezik", még úgy sem, hogy nagyobb részt anyatejet evett eddig. Tehát az a szempont, hogy a tej elvenné a helyet a rendes étel elől (és emiatt esetleg hiányoznának bizonyos tápanyagok), nálatok szerintem nem játszik.

Nem azért kérdeztem egyébként, hogy lebeszéljelek az elválasztásról, csak érdekelne, hogy mi az indok.

2014. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igazából jó a kérdés, mert azt vallom, ha valaki éhes az eszik és szèpen nő, fejlődik szóval a környezet tart nyomás alatt.Állandóan azt hallgatom hogy meddig szoptatod mèg??
2014. ápr. 16. 15:24
 14/21 xStefix ***** válasza:
És akkor a nehéz kérdés: TE mit gondolsz, mi lenne a gyerkőcödnek és persze neked is a legjobb?
2014. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az éjszakai szopásról szívesen lemondanék, szerintem ő is és én is pihentebbek lennènk.Amúgy ezt is meglehet szokni.Napközben jobb lenne ha nem lógna rgész nap rajtam.Ha nem jàtszunk, és unatkzik azonnal jön szopni.Szóval reggel, délben és este szívesen szoptatnàm míg igènyli. A férjem nem ellenzi a szoptatást sőt kéri hogy hagy szopjon ameddig akar.
2014. ápr. 17. 12:32
 16/21 xStefix ***** válasza:
Akkor végülis megvan a "haditerv", nemde? ;) Mit gondolsz, megpróbálnál belevágni?
2014. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen ünnepek utàn elkezdjük.Most elutazunk a rokonokhoz és nem szeretném ha èjjel ott sìrdogálna.Azért lelkileg nekem sem lesz könnyű.Sajnálom őt, anyira ragaszkodik....
2014. ápr. 17. 23:00
 18/21 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha adhatok egy tippet: olyan megoldást keress magatoknak, ami mindannyiótoknak (még éppen) jó; és olyan módszert válassz, ami lehetőleg kíméletes. És bármikor úgy érzed, hogy nem jutsz egyről a kettőre, jusson eszedbe: előbb-utóbb minden gyerkőc eljut oda, hogy nyugodtan lemond a szopiról. Viszont, ha még nem kész rá, de mégis nagyon erőltetik, azzal pont az ellenkezőjét lehet elérni...

Sok sikert nektek! :)

2014. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

És még egy jó tanács. Semmire ne szoktasd rá, és semmiről ne szoktasd le a gyerekedet, amit te jónak gondolsz, de a környezeted az ellenkező véleményen van. Nem az ő igényeiknek kell megfelelned és nem velük kell élned évtizedeken keresztül, hanem a gyermekeddel. Legyen több önbizalmad!


Ui: Gyermektelen kolléganőm rendszeresen sipítozott, hogy a másik kolléganő másfél évesen is szoptatta a babáját. Meg is mondta, hogy ha neki gyereke lesz 6 hónapnál tovább biztosan nem szoptatja, akkor már nő a foga, mindent ehet, tovább szoptatni szükségtelen és gusztustalan.

Ő az egyetlen olyan ismerősöm, aki, miután gyereke lett, konkrétan 4 éves koráig szoptatta. Szóval ő is fröcsögött a hosszantartó szoptatás ellen, aztán...

2014. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy vàlaszoltatok, majd megoldódik a helyzet.Mindenesetre a célom, hogy változatosan egyen és az éjszakai szopást elhagyja.
2014. ápr. 18. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!