Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptassak vagy ne ebben a...

Szoptassak vagy ne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

egy hónapos a babám, hidegrázással szédüléssel indult be a tejtermelődés, lábraállni nemtudtam, szoptatás abbahagyását javasolta ideiglenesen a védőnő. meg is csappant a tej mennyiség. majd miután jobban lettem igény szerint kezdtem szoptatni s megint előjött, el is ájultam egyszer-kétszer, napokba telt míg helyrejöttem, amint ujra apadni kezdett a tejem. a védőnő szerint a tejtermelődést sínyli meg a szervezetem és napi 2 szoptatást javasol reggel este, és napközben tápszert.

DE, én úgy informálódtam neten, meg innen onnan, h ez a "rosszul levős" időszak 2 hét alatt fokozatosan enyhül majd eltűnik és ettől lehet még szoptatni. A másik dolog meg h sokan mondják h ezért a kétszeri szoptatásért nem érdemes szoptatni. Én is ezen a véleményen vagyok, kizárólag szoptatni akarok és szerintem kell is ha már ilyen sok tejem van, vagy ha nem lehet akkor csak tápszer. a babámat se akarom összezavarni.

Vélemények? volt már valaki hasonló helyzetben?

amikor ájuldozom s forog a világ velem, akkor határozottan amellett vagyok h nem szoptatok, mások is nőttek fel tápszeren s fontosabb a babának h kiegyensúlyozott egészséges legyen az anyja, de amint helyre jövök, mind azon gondolkozom h h lehetne mégis szoptatni. most is rengeteg tejem van és babasírásra eláztatom a blúzomat mindig. fura érzés h a szervezetem kívánja h szoptassak de mégis rosszul reagál a tejtermelődésre.


Szoptatok- jól vagyok, rá 10percre poklok poklát élem


2014. ápr. 22. 16:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket. lehet h tényleg a kevés folyadékfogyasztással van a gond. szüléskot tényleg sok vért vesztettem, egy hétig reggel s este kellett is szednem vasat. és szülés után a varráskor katétereztek és ahogy befejezték ott is rosszul lettem, leesett a vérnyomásom, összeomlotta keringésem, aztán feltoltottek vizzel.

a cukros dolog is játszhat a dologban, mert első napokban hasfájós volta ababám és a csokit okoltuk és nem ettem sok szénhidrátot

lehet h sz*rni fogoka védőnőre és dokihoz megyek, amíg oda el is jutok, szoptatok keveseket, addig is ne legyek ennyire rosszul, és el se apadjon a tej

köszi szépen a tanácsokat

egyébként azt mondta egyik ismerősöm h nála is voltak ilyen tünetek és neki azt mondta a védőnője h minden saoptatós anyánál van ilyen a fejlődési ugrásoknál, és az a megoldás h több vizet kell inni

2014. ápr. 22. 21:25
 12/12 anonim ***** válasza:
en 6 liter vizet ittam eleinte, annyira kivantam. Mindig volt szoptataskor mellettem viz es gyakran fel litert is megittam, mire a kcsi befejezte a szopit. Amig nem jutsz el orvoshoz addig is javits ezen az eves-ivas dolgon, mert lehet magatol is rendezodik.
2014. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!