Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idegenkedek és félek a szpotat...

Idegenkedek és félek a szpotatástól. Hogyan készüljek fel rá? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kettős érzés van bennem. Imádom a terhességem. Szeretem ahogy mozgolódik. Készülök az érkezésére, vasarolgatok, rendezgetem át a szobákat, fürdőt , lakást... Elkezdtem olvasni a táplálásról. Nagyon idegennek érzem a szoptatást. Nem ertem ezt az érzést magamban. Rossznak érzem magam, de mégsem tudok tole szabadulni. Ti hogyan hangolodtatok rá a szoptatásra?

Segítségek mit tehetnék?


2014. júl. 28. 09:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Győrben szülök szerintem. Nem megyek el Pestre.
2014. júl. 28. 21:33
 12/14 Hencsi55 válasza:
Én is idegenkedtem tőle és nehezen is indult, először nem is akart a kisbabám szopizni. Aztán ez magától megváltozott. Most kezdtük a hozzátáplálást és most azon parázok, hogy már nem akar szopizni. Nem kell ráhangolódni, majd kialakul magától :)
2014. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xStefix ***** válasza:

Nincs arrafelé szoptatós vagy baba-mama csoport? Sokat segíthet, ha támogató környezetben vagy, ahol már most át tudsz itatódni a légkörrel.

De ha nem jön be, az idő akkor is sokat segíthet. A szülés után olyan hormonbombát fogsz kapni, hogy simán meglehet, hogy eszedbe se fog már ilyesmi jutni.

2014. júl. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha nem változna meg a szülés után sem a viszolygásod, akkor már jó előre vegyél (akár használtan is) mellszívó készüléket (pár ezer forint, nem nagy veszteség, ha mégsem lesz rá szükséged ;-), azzal le tudod fejni a tejet és oda tudod neki adni üvegben (tehát cumisüvegeket is kell venned, azokat viszont majd mosni, fertőtleníteni kell.. talán meg is győzhetnéd magadat, hogy sokkal macerásabb az etetés bármely formája a szoptatásnál, esetleg ez pszichésen segítene neked). De nagyon fontos, hogy engedd a babának legalább, hogy szorosan a közeledben legyen, amikor eteted, de igazából mindig, ha veled van. Érezni fogja rajtad a tej illatát, ne tagadd meg tőle legalább magát az italt. És remélem, hogy lesz majd tejed.
2014. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!