Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 éves fiúnak miért ciki,...

2,5 éves fiúnak miért ciki, ha szopizik még, amikor én úgy érzem hogy fontos Neki és szüksége van rá?

Figyelt kérdés

A párom is ellene van, mert már nagy fiú. A bölcsis nevelőnő is rám szólt... miután megkérdezte, hogy szopizik-e még?... és mondtam, hogy igen, este így alszik el.

Napközben nem kell már Neki, de az esti elalváskor még szopizik, és mivel vizet nem akar inni este, nem tartottam fontosnak leszoktatni róla...



2014. okt. 21. 13:01
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
72%
Sztem is ciki. Ekkora gyereknek nincs erre szüksége. Csak az anyànak, nem ezért fog szeretni mert cicizteted. Sztem anyukának esik csak jól h huu még 3 évesen is szoptattam. Ekkora gyerek olyan önálló már ezzel csak vissza visszahúzod kicsinek.
2014. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
67%
Fujj beteges, én már 1 évesen is nagynak találtam ehhez.
2014. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
33%

Tehát még egyszer: Ez a magyarázat? Azért ne szopizzon, mert ciki??

:)

2014. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
77%
6-os vagyok. Megírta mindenki, hogy szerinte miért nincs szüksége már egy ekkora gyereknek a szopásra (semmi tápláló nincs már benne, ki fogják közösíteni a közösségben, nincs rá szüksége érzelmileg sem stb). Ha nem értenéd, ezek a dolgok a magyarázatok, az, hogy ciki, az csak egy személyes vélemény, de azért elég egyöntetű volt itt az emberek álláspontja ezzel kapcsolatban.
2014. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem kellene már egy ekkora gyereknek az anyja mellét szopni, de nem azért mert ciki. A kérdezőéknél zavarja az apát. Gondolom undorítónak tartja, ahogy én is. Undorodik attól, amit a felesége csinál és attól, amit a saját gyereke csinál. Hagy ne részletezzem, hogy ez hová vezethet.

A bölcsődében is történt valami, a gondozónő nem véletlenül kérdezte meg. Ha nem történt volna valami, akkor fel sem merül benne ez a kérdés egy ekkora gyerekkel kapcsolatban. Vagy a gyerek meséli fűnek-fának, hogy este hogy szopogatja az anyja bimbóját, vagy cicikéért rinyál napközben, vagy a gyereket cikizik a többiek, mert elszólta magát.

Mindezek mellett egy beteges kötődés az anya részéről ez az egész.

2014. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj, de nem jó helyen tetted fel a kérdésedet, itt szinte csupa olyan illető válaszol akik undorodnak a szoptatástól, nem sikerült nekik és azt hiszik, hogy akinek sikerül az bolond. Én is szoptatom még a 20 hónapos kislányomat, és azt tervezem, hogy nem fogom erőszakkal elválasztani akkor sem, ha még 3 évesen is szopizni fog. A szomszédom is 3 éves koráig szoptatta a kislányát és senki sem károsodott tőle. A bölcsödei gondozónak semmi köze ehhez, a férjed pedig masszívan féltékeny a fiatokra. Javaslom, hogy ne tégy itt fel ilyen kérdést, mert a kedves felhasználók többsége sokkos állapotba kerül ha azt olvassa, hogy egy 1 évesnél idősebb kisgyerek még szopni merészkedik. Nyugodtan büszke lehetsz a sikeres szoptatásra és akkor válaszd el, amikor jólesik neked és a gyereknek is! Kérem ide a rosszpontokat!!!
2014. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó ne haragudj de nincs igazad!

Én egy éves koráig szoptattam a fiamat de tudtam volna tovább is! De nem tettem mert már egyszerűen nem éreztem szükségét annak hogy egy "minden evő" nagy fiú a mellemen csüngjön! Ennxi!

2014. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
62%

Majd ha oviban ezért cikizik, kiközösítik a gyereked akkor is légy magadra nagyon büszke!


Nem találom undorítónak csak nincs rá szüksége a gyereknek csak nektek!


Majd ha a férje elválik mert 3 évesen is szopiztat akkor is legyen magára büszke!


Hát ha ez én gyerekemnek nem lenne rá szüksége és ráadásul is még a férjemet is zavarná akkor biztos abbahagynám!


Ti dolgotok, én csak a kérdésre válaszoltam mint a többiek, és nem elítéltem.

2014. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg van olyan férj aki elválik amiatt, hogy sokáig szopik a kisgyerek? Most ez komoly, vagy csak ijesztgetitek az embereket??? Én még nem találkoztam ilyennel, de tényleg érdekelne!!!

És miért csúfolnának emiatt bárkit is? Ezt sem értem...

Lehet, hogy buta vagyok???

2014. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
64%

Igen! Ha a cumi miatt le pisiseznek egy gyereket a nagyobbak akkor ugyan azért mit kap ha még az anyja mellén csüng?

Nem ítélem el mert nem az én dolgom de semmi lét fontosságú dolog nincs már abbN az anyatejben egy olyan gyereknek aki már bármit megehet!

Meg most őszintén egy akkora gyerek már nem is vágyik erre csak rá van "erőltetve" merr az anya nem képes elszakadni a gyerektől! Semmi baja nem lenne ha nem kapn any tejet de ha annyira ragaszkodik hozzá az anya hát az istenért is az a gyerek már képes egyedül inni pohárból! Semmi szükség arra hogy a melleden csüngjön!

2014. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!