Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 éves fiúnak miért ciki,...

2,5 éves fiúnak miért ciki, ha szopizik még, amikor én úgy érzem hogy fontos Neki és szüksége van rá?

Figyelt kérdés

A párom is ellene van, mert már nagy fiú. A bölcsis nevelőnő is rám szólt... miután megkérdezte, hogy szopizik-e még?... és mondtam, hogy igen, este így alszik el.

Napközben nem kell már Neki, de az esti elalváskor még szopizik, és mivel vizet nem akar inni este, nem tartottam fontosnak leszoktatni róla...



2014. okt. 21. 13:01
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
30%

Azért elfogadhatalan, mert ez a fejlett országok társadalmi rendszerében nem illik bele. Annyira prűd a társadalmunk, hogy ha egy nő tovább szoptat mint egy év, képesek szexuális problémákra visszavezetni.

A babák/kisgyerekek igény szerint szoptatnak és nem időre. És nem is időre hagyják el a szopást. Ősi igényük a szopási reflex, ez nyugtatja meg őket! És ha ez az igénye nincs kielgítve szorongó is lehet, főleg ha erőszakkal vagy megszégyenítéssel szoktatják le őket. Szerintem el fog jönni az ideje, és magától leválasztódik. De ha már téged is zavar, akkor persze más a helyzet. De nem lesz könnyű az első időszak. Erőt és kitartás kívánok! (28 hónapja szoptató édesanya)

2014. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
74%
A babák/kisgyerekek igény szerint szoptatnak??? Jó tudni.
2014. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
81%

A gyermeknek megvannak a fejlődési szakaszai. Az anyatejes táplálás, a szoptatás a csecsemőkor jellemzője és egyik fontos tényezője. (0-12 hónap)

1-3 éves korig tart a kisgyermekkor. Addigra már elsajátított képességeket, megtanul stabilan járni, beszélni, mozogni, kialakul az én-tudat, kialakul a vegyes táplálás stb.

Te a szoptatással a csecsemőkorban tartod a fiadat. Persze, kell egy leépülés ebben is, mint ahogy pl. a járni tanulásnál sem állítjuk rögtön két lábra és aztán szaladjon. A fejlődési szakasznak le kell zárulnia.

Egy közösség (lassan óvoda érett) gyereknek nem az anyatejre és a szopási inger kielégítésére van szüksége. Mivel alváshoz használja, lényegében az esti levezetőnek használja, hogy cumizza a melledet. Minden kisgyermeknek van alvási rituáléja (maci, mese, éneklés, simogatással elalvás). Talán ideje lenne engedni, hogy átlépjen végérvényesen a következő korszakába. (Tipikusan ez az a kor, amikor már a cumiról való leszoktatást is el szokták kezdeni.) A férjed látja, hogy a fiatok már nem csecsemő, lehet, hogy te tudat alatt nem akarod ezt tudomásul venni. Esetleg bűntudatod van a bölcsi miatt és így szeretnéd még jobban megerősíteni a szereteted/a gyerek szeretetét irántad.

Alakítsatok ki új szokásokat. Anélkül is lehet összebújni, biztonságot nyújtani, hogy még szopna a közel óvodás korú gyereked.

Ráadásul, az sem utolsó szempont, mivel a melleden alszik el, a tej cukros és árt a fogainak is.

2014. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
11%
Az utolsó is annyi hülyeséget írt, hogy az már fáááááááááj!
2014. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
80%

Emeled ki, kérlek, mi volt a hülyeség?

Hogy a 20 foggal rendelkező, járó, beszélő, szobatisztaságot tanuló (már tudó) kisgyermeknek nem az anyja mellét kell szopnia?

2014. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
16%
Mi rosszat tesz a kisgyerek, áruld már el? Azért,mert van foga, mert nem kisbaba? Nekem ezek még nem érvek. 3 gyermekemből 2-t sokáig szoptattam. Aki nem így tett, fogalma sincs róla, miről szól ez az egész. Vagy jó ítélkezni?
2014. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
79%

Te nem érted, hogy a csecsemőkori fejlődési szakasza lezárult? Azért szopik még, mert ezt szokta meg! Nem azért, mert tisztában van az anyatej jótékony hatásával! Jó érzés összebújni anyával és kész. De ezt mellek nélkül is meg lehet tenni. Anyuci pedig még mindig a pici babuciját látja benne és úgy is bánik vele.

Nem pürésítjük neki a natúr ételeket, hanem evőeszközzel eszik, van, amelyik gyerek ilyenkor már szobatiszta. Kinn van az összes foga. Jár, szalad, összetett mozgásformára képes. Beszél. Elkezd egyedül öltözni. Nő, fejlődik, más életszakaszba lép. Nem csecsemő, hanem kisgyermek! Másban sem kényszerítjük rá, hogy csecsemőként viselkedjen!

Te áruld el, hogy miért van szüksége egy közösségbe járó kisgyermeknek, hogy még az anyja mellén csüngjön?

Ne gyere az immunrendszerrel, mert tudjuk, hogy az anyatej ebből a szempontból keveset számít, vagy már nem is számít. Fehérjét kap máshonnan.

Összebújás, szeretet? Azt mellek nélkül is lehet.

2014. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
14%

Miből gondolod, hogy minden 2,5 éves egyforma?Közösségbe sem jár mindenki ennyi idősen. Az enyémek sem jártak.


Nos, részemről a vita lezárva, nincs értelme. Nem egyformán látjuk a világot. Nekünk így volt kerek.

2014. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
68%

Sztem kár itt vitatkozni!


Úgysem fogod tudni meggyőzni, neki semmi sem érv. Nekünk meg semmi sem érv h miért kéne ilyen korban szoptatni. Nem mintha írt volna vmi érvet!

2014. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
78%

Azt azért áruld már el nekünk, ítélkező butuskáknak, hogy mégis miről szól ez? Hm?

A három gyereked közül, akit nem szoptattál sokáig, talán kevésbé szeret? Kevésbé ragaszkodó?

Persze, értem én. Amíg szopizik, dúlnak benned a boldogsághormonok. Testi kapocs. Ezt csak TE adhatod meg neki. Nem jó látni, hogy nő, és leválik rólad. Már nem te vagy neki a legfontosabb. Már nincs rád utalva, hiszen az éltető anyatej nélkül is életben marad.

Amíg a melledet a szájába adod, összecsomózod a láthatatlan köldökzsinórt.

Talán észre kellene venni, amikor eljön az idő és fájdalmasan, de el kell vágni bizonyos kötelékeket, mert ez az élet rendje.

Nem tarthatod örökké csecsemőként őket, mint ahogy nem tudod azt sem megakadályozni, hogy felnőjenek. Tőled függ, hogy önálló kisgyermeknek tekinted a gyerekeidet, vagy a részednek. Ez utóbbinál fájdalmas lesz rájönni, hogy a gyerekeid nem a részeid, hanem önálló egyének.

2014. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!