Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 éves fiúnak miért ciki,...

2,5 éves fiúnak miért ciki, ha szopizik még, amikor én úgy érzem hogy fontos Neki és szüksége van rá?

Figyelt kérdés

A párom is ellene van, mert már nagy fiú. A bölcsis nevelőnő is rám szólt... miután megkérdezte, hogy szopizik-e még?... és mondtam, hogy igen, este így alszik el.

Napközben nem kell már Neki, de az esti elalváskor még szopizik, és mivel vizet nem akar inni este, nem tartottam fontosnak leszoktatni róla...



2014. okt. 21. 13:01
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
36%
Arra nem gondolt itt senki, hogy így alszik el este a kicsi? Más gyerek cumival, cumisüveggel alszik el, ő pedig szopival. Mi ebben a rossz? Nem a piacon szopik, vagy a játszótéren, hanem este otthon az ágyban, ahol senki más nem látja. Ez nem szégyen. Azokat sem csúfolja senki, akik cumival vagy cumisüveggel alszanak el este. Persze gondolom itt mindenki annak a híve, hogy a gyerek tanuljon meg egyedül elaludni már pár hónaposan, mert az a trendi, hogy telenyomjuk táppal és húzza a lóbőrt reggelig. Persze ez is egy megoldás, csak nem tudom, miért kell őrültnek nézni azt, aki nem így csinálja. Az elválós férjekre pedig nem kaptam választ még mindig, akkor az tényleg csak ijesztgetés volt???
2014. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
65%

Tudod miért válhat el, mert eddig zavarta majd jön belőle h nem nyúl a nőhöz majd a veszekedés és a többi... húúú és már el is váltak!



A cumisokat meg nagyon sokat csúfolják az oviban ha kiderül mert elmondja v épp a délutáni alvásnál kéri a kisgyerek!


Nem kell a gyereknek egyedül elaludni, meseolvasás, simogatom, de nem lóg a mellemen. Anélkül is szeret és kötődik hozzám h nem lóg minden este a mellemen.


Kétlem h itt a gyereknek van rá igénye, inkább az anya az aki nem akarja már most elfogadni h egyre nagyobb a gyereke, ilyenből lesz aki majd 30 évesen se akarja h elköltözzön a gyereke!

2014. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A bölcsis nevelőnk, csak azért kérdezte, mert végre volt időnk egy kicsit többet beszélni, egy közös kirándulás során, és régebben 1,5 éves kora körül, tudta, hogy szopizik még. Ez volt a kérdése: Ugye nem szopizik már?...és amikor mondtam, hogy igen...kezdte magyarázni, hogy miért nem jó Neki és milyen ciki ez már ilyen korban. Nem nekem van rá szükségem, a kisfiam igényli és, ha mással próbálom itatni este elalvás előtt, elmondja, hogy tejet kér ciciből. Utcán, sehol máshol nem követel, csak este elalváskor. A bölcsiben, délbe simán elalszik mese olvasás alatt 5 perc alatt, otthon, este mind mesélhetek...aludni nem szeretne amíg nem kapja meg...
2014. okt. 21. 18:21
 24/57 anonim ***** válasza:
72%
Ááá, te dolgod. De azert ennyi valasz kicsit elgondolkodtatott, foleg h valamiert megkerdezted, tehat te sem vagy biztos benne h ez jo..? vagy maradtok a regiben es majd egyszer suliban ugy dont, h mar inkabb zsebpenzt ker cici helyett?
2014. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
32%

A kisfiad igényli? Akkor nem ciki!


A párod miért így áll hozzá?


A bölcsis nevelőnek semmi köze hozzá, hogy meddig szoptatsz!


Én 2 gyerekemet szoptattam évekig, 2 és fél évnél is tovább. Igényelték, és ez csak a családra tartozik. Idegeneknek semmi beleszólása nincs.

2014. okt. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, szerintem senkinek ne számolj be róla, ha szoptatod.


Sok "kedves" anyukának nem terjed ki az IQ-szintje akkorára, hogy felfogja, nem egyformák a gyerekek, az anyák. Van, akinek nem teher évekig szoptatni.


Írnak itt sok felháborító butaságot, amit felsorolni sem tudok hirtelen: "beteges, undorító, neked van rá igényed, iskolás korában is szoptatod, ez lesz az első emléke, elhagy a férjed...stb"


De itt ez már megszokott dolog, mint a vércsék, úgy csapnak le a sokáig szoptató anyukákra;))

2014. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
90%
Nemrég olvastam vmi cikkben h van aki 7 éves korig szoptat... hajrá... még messze vagytok :D
2014. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
24%
Szoptasd amig nektek jol esik. Ez a termeszetes es ha tudnatok mennyi hasznos dolog van az anyatejben!!!! Meg 3 evesen is hatassal vannak az ellenanyagok a lacfobacilusok az egeszsegere.. A te gyermeked lelkileg es testileg is jobban jar mint azoke akik nem szoptatnak. Jol csinalod es ez nagyon ritka. Egy dieteikus....
2014. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó!

Hát remélem nem sok szülőnek adsz tanácsot, főleg ne olyannak aki nehezen viseli h nem tud szoptatni, nincs elég teja, te + adnád neki a bűntudatot, gatulálok...


Na miért járna jobban? Engem nem szoptatott anyukám és mégis soha de soha nem voltam beteg. teljesen egészséges vagyok és a lelkem is teljesen rendbe.



De tényleg mond már meg h miért jár ő jobban? Miért jobb neki testileg, lelkileg?? Igazán kíváncsi vagyok!

2014. okt. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
76%

Egyesek nem tudják értelmezni a kérdést. Nem azt kérdezte, hogy ciki-e, vagy hogy szoptasson-e, hanem hogy "miért ciki". Tehát egyértelműen azoknak a véleményére volt kíváncsi, akik szerint nem normális dolog.

Egyébként ha egy 3 éves gyereket normális dolog szoptatni, akkor nyilván normális egy 3,5, vagy 4 éves gyereket is. Ha egy 4 évesnél normális, akkor egy 5-6 évesnél is és ha így folytatom akkor eljutunk oda, hogy az is normális, ha valaki a 18 éves kisbabáját cicizteti még.

2014. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!