Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szültem még soha,...

Ha nem szültem még soha, tudnék szoptatni egy kisbabát?

Figyelt kérdés
A testvérem babájának etetése elég bonyolult. Van arra reális lehetőség,hogy az én mellemre téve elinduljon a tejtermelés? Tudná stimulálni?

2015. jan. 22. 20:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
igazából ezt a szüleinek kell megoldania, nem neked. biogaia-t adjanak neki, mint probiotikum, és próbáljanak ki másik tápot.
2015. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%
Te ne tegyél semmit! A testvéred gyereke, nem? Gyerekorvos mit mond?
2015. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem neked kell megoldani, hanem az anyának, mert ha kibukja a tápszert (ha csak bukja) attól még nem az egész jön ki, inkább a büfikkel kellene foglalkozni, hogy benne maradjon a tápszer, vagy pedig túl van etetve, azért bukja ki, akkor sem marad éhes. Sűrűbben kevesebbet adni, az is megoldja.

Ha pedig a tápszer nem jó neki, azért bukja ki, a gyerekorvos azonnal tud mondani 3 másikat helyette, vagy 2 másikat speciálisban, ezért van az orvos.

2015. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%
ja segíteni akarsz nekik hívj hozzá szoptatasi tanacsadot vagy olvass utana mivel lehet serkenteni a tejtermelest es szerezd.be nekik a hozzavalokat. meg suss neki egy nagy talca kelt tesztat mert a sok tej sok szenhidrattol jon :)
2015. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Ma kapott biogayat a baba. Büfiztetve van állandóan,de akkor sem tudunk hirtelen új tápot szerezni, az orvos meg csak holnap délután fogadja a babát.

Már 5 órája nem alszik,cicin akar lenni. Csak a tej nem jön.

2015. jan. 22. 21:09
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

Olvastam, h háborúk alatt, vészhelyzetben olyan nő is szoptatott babát, aki még soha nem szült. Pl. apácák is. Mellre tették sokszor a babát és az ő szopóreflexei beindították a tejtermelést.


Nem kell rögtön rávágni, h nem, csak azért mert ti még nem hallottatok ilyenről.

2015. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
43%

Hogy eloszor a kerdesre is valaszoljak,olvastam egy norol,aki az orokbefogadott babajat szoptatta.Kifejlesztett egy segedeszkoz ami kereskedelmi forgalomba is kerult,bar mar nem emlekszek milyen neven.Az a lenyege,hogy a baba egy a mellbimbohoz rogzitett csovon keresztul kapja a tapszert,igy folyamatosan stimulalja a mellet.Ehhez valamilyen hormon kezeles parosul, aminek hatasra nehany het mulva beindulhat a tejtermeles.

Hogy oszinte legyek szerintem ez mar beteges egyebkent.

Nem igazan ertem,hol latod abban a logikat,hogy te szoptatnad a babat(akinek egyaltalan nincs teje) ahelyett,hogy a tesvered(akinek van teje,csak keves) felkeresne a szoptatasi tanacsadot.

Masreszt miert nem hivajatok fel az orvost telefonon?

Nalunk is volt mar pelda esti maraton sirasra, en 3 ora elteltevel felhivtam a gyermekorvosunkat a mobiljan, majd a kovetkezo 10 percben elmentem a legkozelebbi ugyeletes gyogyszertarba megvenni az uj tapszert es az emesztes segitoket amiket az orvosunk mondott.

Eszembe nem jutott volna ilyen nonszensz,hogy az azonnali segitseg helyett olyannak a mellere tegyem a babamat akinek egyaltalan nincs teje.

2015. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
53%

Én is olvastam már ilyenről (hogy örökbefogadott babát szoptatott a nevelőanyja), de én sem értem, hogy hogy jutott eszetekbe vagy eszedbe ilyen megoldás...

Azt írod holnap délutánig nem rendel az orvos, gondolod, hogy addig Neked a semmiből beindulna a tejed, ráadásul annyira, hogy megetess többször is egy csecsemőt??! Ezt komolyan gondolod?


A segédeszköz amit a 17-es válaszoló ír, amúgy a szoptanit, a tesódnak segíthet abban, hogy jobban beinduljon a teje.

2015. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Használjon mellszívót az is beindítja olvass utána.amúgy meg ha a védőnőt megkérdezitek biztos ő is tud okosat mondani. Feleslegesen tennéd mellre.A.
2015. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj de normális vagy?? :D

Holnap keressék fel az orvost, és irassanak más tápit. Ha be is indulna a tejed, nem egyik napról a másikra...

Rakja csak cicire az anyuka, ha kell holnapig 0-24 ben!! Igyon meg 5 liter vizet, alkohol mentes sört, tojáslevest, Motherlove More Milk kapszulát szedjen, és visszajön az a cici, csak akarni kell!! Az anyuka láthatólag nem akarja...

2015. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!