Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szültem még soha,...

Ha nem szültem még soha, tudnék szoptatni egy kisbabát?

Figyelt kérdés
A testvérem babájának etetése elég bonyolult. Van arra reális lehetőség,hogy az én mellemre téve elinduljon a tejtermelés? Tudná stimulálni?

2015. jan. 22. 20:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Antibiotikum mellett lehet szoptatni. Egyebkent orokbe fogadott babat is lehet de az nem eleg ha te mellre teszed. Inkabb az anyukaja hivjon fel egy szoptatasi tanacsadot ibclc.hu honlaprol.
2015. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%

Most miért hülyézitek le szegény kérdezőt? Bár nekem lenne ilyen testvérem, aki ebben a helyzetben még a lehetetlenre is vállalkozna értem...


Kérdező: nem tudtok sok mindent tenni, hívjátok fel a védőnőt, hátha mond valami hasznosat. Létezik külön tápszer bukós bababáknak (Sinlac a neve azt hiszem). Próbáljatok utána nézni, hogyan tudtok női tejet szerezni a babának (ebben is tud segíteni a védőnő).

2015. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Ugyan áruljátok már el, hogy mitől tudna szoptatni az, aki még soha nem szült? Én is hallottam ilyen történeteket, hogy a háborúban a nő, meg az apácák...stb... De azért ezek inkább mesék. Nem értem miért a kérdező akarja mellre tenni a gyereket, miért nem a gyerek édesanyja, neki nyilván nagyobb esélye lenne a szoptatásra.
2015. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

keress rá a lll oldalain erre, hogy örökbefogadott baba szoptatása. nem lehetetlen.


a kérdező meg persze, jó fej, hogy gondol a babára, de szerintem ezt nem neki kell megoldani, főleg nem így. azért ez teljesen más eset.

2015. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%
Itt nálunk a szoptatós csoportban, akik havi egyszer összejövünk, van két anyuka, akik örökbefogadták a gyereküket és szoptatják őket. Nem kell szülni ahhoz, hogy tudjon valaki szoptatni.
2015. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Én nem azért kérdeztem, hogy hú, ha lehet, akkor gyorsan mellre rakom a babát, és megoldottam a kérdést!

Csak kíváncsi lettem volna, hogy ha minden kötél szakadna, lehetséges-e!?


Amúgy leváltottuk a gyermekorvost (a réginek sem tudtuk a számát, és alig lehetett elérni), és tegnap elmentünk az új gyermekorvoshoz.

Ő azt mondta: több szálon fut a történet, mivel kórházban volt a kicsi, és antibiotikumot kapott.

Ott elfelejtették közölni, hogy a picinek Biogayat is kéne mellé kapnia.

És ráadásul ugye kevés neki a tejcsi, amit kap, a tápszert meg kibukja.

Rákérdezett a cumira, mondtuk, hogy Avent 0+ t használ.

Mondta, hogy maradhat a Beba tápszeren, az jó lesz valószínűleg, csak fáj a hasa a cumisüveg miatt, sok levegőt nyel.

A Tommee Tippee légszelepes cumisüveget ajánlotta.


Tegnap elrohantam a brendonba, felvásároltam a készletet, és láss csodát:


A gyerek nem bukja a tápszert azóta, és nem rotyogtat egyfolytában, jól lakott, és aludt egybe 6 órát :D

Úgy örülök! Hosszú hét volt ez így, hogy nem kaptunk semmi segítséget (kézzelfoghatót) szakemberektől.

2015. jan. 24. 09:58
 27/33 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott. Ha gond lenne vanna anyatej állomások, pl a sote-n is. Nézzetek utána, ellenőrzött tejcsit osztanak csak szét.
2015. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, a testvéred hol van ebben a történetben? Miért te izgulsz a gyerek táplálásával kapcsolatban? Miért nem ő aggódig azon, hogy nem tud szoptatni? Hol van az apa? Hány évesek vagytok? ...stb...
2015. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
18%
Köszönöm a lepontozást , de egy felnőtt nő ne tejcsizen már...tökre gáz!!
2015. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem en pontoztalak le, de ha mar pocaklako meg babo elfogadott kifejezes nem ertem a tejcsi miert zavar. Valamint a hozzaszolasod hasznossaga a zerushoz konvergal. Vegul pedig a tokre gaz mint kifejezes legalabb annyira bugyuta mint az altalam hasznalt tejcsi. Remelem rajtad kivul mindenki mas kepes volt a mondandora fokuszalni.
2015. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!