Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam le, illetve...

Hogyan válasszam le, illetve meddíg " szoptathatom" még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam 15 hónapos nagy fiú! Nagyon szeret szopizni,didi királynak is becézzük pont ezért :)! Ettől függetlenül eszik már minden mást is,csak a vacsora a cici,illetve éjjszaka van hogy kiszolgállja magát mivel velem alszik.Egyre többet hallom anyóstól meg sógornőmtől,hogy egy ekkora gyereket már nem kell szoptatni,meg,hogy válasszam már le mert így anyámasszony katonája lessz belőle...Én is tudom,hogy lassan tényleg itt van ennek az ideje,de nem tudom, hogy hogyan is kellene,illetve,hogy a gyerek valóban készen van- e már erre....olvastam a témában és több helyen is írják,hogy ne akkor válasszam le ha jön a foga...akkor várjam ki amíg kibújik mind? Mert neki folyamat jön valahol...próbálkoztam,hogy direktbe nem adok neki de nagyon sírt,hisztizett majd kimerült. Még kicsi ahhoz,hogy elmagyarázzam neki,hogy ö már ehhez nagy fiú.Ami még nehezíti az ügyet,hogy cicin alszik el..Adjatok légyszi tanácsot,miként álljak ehez,vagy hogyan kivitelezzem!?

2015. jún. 17. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha neked nem okoz gondot és ésszerű krretek között szopizik akkor nyugodtan hagyjad.

Semmi egészségtelen nincs abban ha 2 éves koráig szopizgat a baba/gyerek.

Ahogy neked és a gyerekednek jó, ne hallgass másokra.

2015. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy majd leszokik róla ő maga. Nem kell erőszakkal leválasztanod, csak azért, mert a rokonságnak nem tetszik. Nekik pont semmi közük hozzá!
2015. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell leválasztani. Majd ha eljön az ideje leválassza saját magát. Nem anyám asszony katonája. Ettől lesz testileg-lelkileg egészséges felnőtt.

Ne tedd, hogy leválasztod idő előtt.

2015. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én fiam is 14 hónapos ès lefekvés elött még szeret cicizni illetve hajnalban egyszer. Hagyd hogy ö diktálja, ha élvezitek csináljátok! Ez csak a te dolgod! Nem sógornö meg anyós! birom az ilyet, mi közük hozzá? Amúgy is minek szenvednél egy kinlódó szopizni akaró babával ha nem muszály?? Van elég bajunk anélkül is...
2015. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én is ezt kérdezném,téged zavar?ha nem ,akkor meg meg lehet mondani anyóséknak és mindenkinek,aki firtatja a témát,hogy 18 évesen valószínűleg már nem a te melleiden fog lógni...Nagylányom olyan 27 hónapos koráig szopizott,magától hagyta el,sírás nélkül,addigra már meg lehetett vele beszélni..A kicsi most 17 hónapos,és megmondom őszintén nem igazán foglalkozok azzal,hogy el kellene választanom...

A nagynál még én is kaptam a "jótanácsokat",de elmondtam mindenkinek,hogy nekünk így jó,köszönjük megvagyunk...most a kicsinél már mindenkinek természetes,hogy még szopik.

2015. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem én nem érzem ezt gondnak,sőt...csak ez a külső nyomás..
2015. jún. 17. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Dejó ilyen válaszokat olvasni, én is ma kaptam meg sokadszor, hogy válasszam már le a 17 hósomat, de én sem látom minek kéne, ő is csak cicin alszik el. Most kicsit megnyugodtam. :-)
2015. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nézd,ha te nem akarod elválasztani,ne válaszd el azért mert mások azt mondják. majd ha te akarod,elválasztod majd. a te gyereked,a te melled,a te tejed,miért szólna ebbe bele bárki?
2015. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam ebben,hogy itt nem szabad engedni a külső nyomásnak.Határozottan ki kell állni a véleményed mellett.

Ha én annak idején engedtem volna,és hallgatok anyura,anyósra,akkor valószínűleg 3 hónapig sem szoptattam volna..

Mert,hogy őket idézzem: "ne etesd folyton,miért van mindig a melleden,3 óránként csináld,stb.." jót akartak ők,csak a saját tudásukhoz,tapasztalatukhoz mérten(nem éreztem túl hitelesnek őket,hiszen egyikük 2 másik 4 hónapig szoptatott)

2015. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamat 26 hónapos koráig szoptattam, bár nekem is sokallotta az anyósom, de ebbe ne engedj beleszólást.Manapság ez már nem számít extrém hosszú ideig tartó szoptatásnak, volt olyan ismerősöm, aki ettől is tovább szoptatott.
2015. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!