Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most már kezdem magam ufó...

Most már kezdem magam ufó anyának érezni?

Figyelt kérdés

tényleg lassan azt hiszem az a fura amit én csinálok,pedig eddig ezt láttam természetesnek!

tehát:én nem adok cumisüvegből enni vagy inni a gyereknek,nem nyomok műanyag cumit a szájába,nem adok neki tápszert,nem 3 óránként hanem igény szerint szoptatom és ami végkép kiverte a helyi anyukáknál a biztosítékot,hogy szeretnék venni egy hordozó kendőt!na ezt végleg nem értik hogy minek akarom cipelni ha már 9 hónapig cipeltem?most komolyan nem ezek a legtermészetesebb dolgok?szerintem a sok mű a nem normális!



2015. szept. 29. 12:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"előbb elveim voltak, aztán gyerekeim lettek" - ezt valamelyik kommentben olvastam, és nagyon tetszik.


21 éves tapasztalattal, és egy fészekalj gyerekkel a hátam mögött azt kell mondjam, hogy általában szinte mindent úgy csináltam, mint te, máskor meg pont fordítva. Egyszer sem szólt be senki, ahogyan én sem másnak, de nem is hirdettem fennen az elveimet, csak csináltam, ahogy a helyzet kívánta.


Mert amelyik gyerekem hányásig tolta az öklét evés után 1 perccel, az kapott cumit, amelyik meg undorral kiköpte, az nem. Amelyik soká akart szopni, az szophatott, amelyik utálta, az kapott tápszert. Amelyik elfogadta a cumisüveget, azt időnként abból etette a mama, amelyik nem, ahhoz meg rohantam haza etetni. Ha volt rá mód, akkor igény szerint szoptattam az aktuális kicsit,ha nem, mert oviba, iskolába kellett vinni a többit, akkor neki várnia kellett.

Kipróbáltam a mosható pelus is, hát finoman szólva nem jött be (napi 2 adag egyéb mosásnál felejtős). A hordozókendőt egy gyerekem imádta, a többi utálta.

A 4 és a 6 évesem meg a mai napig bemászik hajnalban az ágyamba, holott a nagyobbak sosem igényelték.


Most akkor keveredjek vitába önmagammal is, mert egyszer jól csináltam, máskor meg nem? A fenéket! A cumis-nem cumis, anyatejes-tápszeres, hordozott-nem hordozott gyerekeim is tök normális, kötődő emberkék lettek, nem látok különbséget közöttük.

2015. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, h mit akarsz mondani, de a stílussal nagy gond van.

Na, most: Náluk ad hoc jelleggel megjelenik a védőnő, tette ezt a lányom újszülött korában is. Ortopédorvos javaslatára kezdtem el hordoznii a gyereket pár hetesen, mikor meglátta a rám kötözött csecsemőt és az adamo hintát, beszólt, h szedjem ki/ne használjam, mert nem fog rendesen mozgásfejlődni a gyerek.->tudtam, h hülye, nem foglalkoztam vele.

Kizárólagosan szoptatott babának nem úgy alakult a súlya, ahogyan a gyerekorvos szerint kellett volna, korábban kezdtem hozzátáplálni, de sehogyan nem fogadta el az ételt. Akkor megkaptam tőlük, h hagyjam abba az igény serinti szoptatást, mert bezavar. Másodvélemény kértem egy általam nagyon megbízhatónak tartott orvostól, kiröhögött.

Szóval, de, beszólhatnak szakemberek is, de a felnőttként ezeket tudnod kell kezelni.

2015. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
70%

Istenem...ha valakinek nincsen teje, akkor haljon éhen a gyerek, mert nem kaphat mű dolgokat?

Nekem is alig volt tejem szülés után, amennyit lehetett küzdöttem a szoptatásért, de azért nem mindenek felett állt, ha kellet a tápszer, akkor kellett. Él is virul a lányom, soha nem cumizott, nem tudja mi az a hordozókendő, mégis fel fog nőni...

Tiszteletben tartom mindenki véleményét, módszereit, de miért kell ezt igy az arcunkba tolni? Ha pedig sokan felháborodnak rajta - ami érthető kedves kérdező -, akkor kiosztani mindenkit.

Nekem is megvan a véleményem az ökoanyukról, mégsem hangoztatom, az ő dolguk, úgy nevelik a gyereket, ahogy akarják.

Nem értem mire jó ez a köpködés...

2015. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mert ugye az anyukáknak csak két tábora van. A sokáig szoptató, hordozó, gyereknek cumit nem adó szuper anyuka, és a gyereket tv elé lerakó, cigiző anyuka. Átmenet, másféle nem is létezik. Gratulálok kérdező! Te sem vagy jobb azoknál, akik állítólag beszólnak. Lehet, hogy te kezded? Megszólod őket, mert mű dolgokat, cumit adnak a gyereknek, sőt még babakocsiba is teszik őket (szerintem ezért már a gyámügyet rájuk kellene küldeni, nah mindegy) és amikor ők visszaszólnak, akkor meg vagy sértődve.
2015. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

De jókat nevettem itt magamban kedves válaszolók igazatok van :D

Igen kedves kèrdező szuper vagy, gondolom ezt akartad hallani. Azt én se hiszem el h beszólnak neked.

2015. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!