Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem fura, hogy a 2...

Csak nekem fura, hogy a 2 éves és a 2 hetes babák együtt ciciznek?

Figyelt kérdés

Barátnőm igazi ősanya típus. 2 hetes a második picije és pár napja meglátogattam őket. Nagy csodálkozásomra azt láttam, hogy amikor szoptatta az újszülöttet, a nagyobb is odament és egyszerre szopizott mindkettő.

Más anyukák is csinálják ezt, vagy csak a barátnőm egy csodabogár?


2016. máj. 2. 12:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
36%

igen,mert még nem láttál ilyet...Anyukának valószínűleg egyáltalán nem az,mivel ő gondolom folyamatosan szoptatta a 2 évest,terhesen is,neki egyáltalán nem idegen a dolog...

A nagyobbik lányom 2,5, a kicsi 2 éves volt,mikor leszoktattam őket,megnyugtathatok mindenkit,nem nekem volt szükségem a szoptatásra, akkor szoktattam le őket,mikor már nyűg volt nekem...elég jól viselték,de azért nem volt zökkenőmentes...(ennyit arról,hogy ez az anyukáról szól)

Nálunk mindkét leszoktatásban közrejátszott,hogy terhes voltam,és baromira megviselt együtt a kettő,ha nem így lett volna,akkor valszeg nekem se lett volna gond a tandem szopi...

2016. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
46%

ha azért nem szoptattad le őket korábban, mert NEKED nem volt nyűg, NEKED kényelmes volt hogy szopiznak, TÉGED nem zavart, akkor kinek is az érdekeit tartottad szem előtt?


nekik okozhattál volna ezzel gondot, dackorszag közepén ugyanis szerintem sokkal nehezebb az elválasztás, mint 1 éves kor körül, amikor amúgy is alig várják az új ízeket, új dolgokat, szinte maguktól leválasztódnak...más kérdés, hogy sikerült neked sírás nélkül leválasztani őket, de mi lett volna ha épp te vagy az a 10-ből 1, akinek a gyerekeinél nem így van? akkor most nyilván nem így gondolnád.

A gyereknek az a legjobb, ha még a dackorszak előtt, az új ízek, felnőtt ízek bevezetésével leválasztják őket - a fejlett országokban legalábbis.

és valóban, ez egy fórum, a kérdező véleményeket kért, erre való, az hogy magánügy egy dolog, de valamiért te sem bírtad magadban tartani a válaszod kedves 7es

2016. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%
*nem szoktattad
2016. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok,

Oké hogy véleményt kért a kérdező, de engem eléggé felhúztak az olyan válaszok, hogy "az már beteges aki 2 évesen szoptatja a gyerekét". WTF??? Hogy lenne már beteges? Ha valakinek úgy jó mért kell leszólni csak azért mert te másképp csináltad???


Nem véleményt írtatok, hanem egymást pocskondiáztátok és ítélkeztetek. A vélemény leírása annyi lett volna hogy pl: "én 1 éves korig szoptattam mert nekem ez volt ideális", de ezen a fórumon egyáltalán nem ilyenek voltak a válaszok.


A 2 éves korig való ajánlás meg nem a fejlődő országok gyerekei miatt van, és nem azért mert nincs valahol rendes ivóvíz, mielőtt valaki ezzel áltatná magát!!!!!

2016. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

Az Amerikai GYermekgyógyász Szövetség 1 éves korig javasolja, bár nem ellenzi a tovább tartó szoptatást sem (orvosilag tény, hogy kárt nem okoz).

Ha nem a harmadik világbeliek miatt lenne a 3 éves ajánlás a WHO-tól, akkor az amerikai ajánlás miért tér el ettől?


[link]

2016. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%
7-es, még mindig baj van a szövegértelmezéseddel... Tehát mégegyszer, kérdés arra vonatkozott, hogy más is furának tartja-e a 2 éves gyerek szoptatását. Amit te ide gondoltál volna "véleménynek" ahhoz nem ez a kérdés tartozott volna, hanem az, hogy "Ki meddig szoptatott és miért?".
2016. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

7

A vélemény nem az, hogy ki hogyan csinálta, hanem az, hogy mit gondol róla.

Én pl gusztustalannak tartom...Tudom most az a trendi, hogy szoptassunk 6 éves korig, meg kapjuk elő a csöcsöket nyilvános helyen stb...Nekem ezek visszataszítóak, másnak nem. Konkrétan nem érdekel ki meddig csinálja, de véleményem hadd legyen már!

2016. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nyilván az ő dolga. Számomra egy kétévest szoptatni már kissé perverz. (lehet lepontozni)
2016. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket kedves válaszolók, még jöhetnek válaszok, kíváncsi vagyok minden véleményre!
2016. máj. 2. 15:21
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
Pontozzon nyugodtan le a kedves anyuka, de akkor is gusztustalan :)
2016. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!