Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem fura, hogy a 2...

Csak nekem fura, hogy a 2 éves és a 2 hetes babák együtt ciciznek?

Figyelt kérdés

Barátnőm igazi ősanya típus. 2 hetes a második picije és pár napja meglátogattam őket. Nagy csodálkozásomra azt láttam, hogy amikor szoptatta az újszülöttet, a nagyobb is odament és egyszerre szopizott mindkettő.

Más anyukák is csinálják ezt, vagy csak a barátnőm egy csodabogár?


2016. máj. 2. 12:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%

Csak megsúgom, hogy minél kevesebbet szoptat valaki, annál nagyobb a mellrák kialakulásának kockázata, valamint hogy a gyerek többet lesz beteg (felső légúti stb. megbetegedések) és hogy felnőtt korában allergiás lesz.

Nyugodtan írjátok meg, hogy ti sosem szoptattatok mégse volt még soha beteg a gyerek, bezzeg a szomszéd gyerek mindig beteg pedig szopizik - a tények tények, a statisztika szerint a tápos gyerekek többet betegek!!!!

Aki 1 évesen leszoktatja a gyerekét a ciciről, az nem adja meg a gyerekének azt, amire alapvetően szüksége van és még büszkék is rá, gyönyörű!!

2016. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
30%

"a tények tények, a statisztika szerint a tápos gyerekek többet betegek!!!! "


1 évesen szoktattam le teljesen, és nem kapott helyette tápot.. Egy kis tejet reggel és este.

2016. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
63%

Az Amerikai Gyermekorvosok Szövetsége azt mondja: „A gyermekorvosoknak és szülőknek tudatában kéne lenniük, hogy a kizárólagos szoptatás biztosítja kb. 6 hónapos korig a gyermekek optimális növekedését és fejlődését és folyamatos védelmet nyújt a hányásos és légzőszervi fertőzések ellen. A szoptatás folytatódjon legalább a gyermek első életévéig vagy ezen túl, mindaddig, amíg ez a gyermek és az édesanya számára is kívánatos. Nincs felső határa a szoptatás időtartamának, és semmiféle bizonyíték nincsen arra nézve, hogy a 3 éves korig vagy az azon túl tartó szoptatás bármilyen pszichés vagy fejlődési sérülést okozna.” (AAP 2005)


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint „a csecsemőknek kizárólagos szoptatásra van szükségük életük első 6 hónapjában ahhoz, hogy az optimális növekedést, fejlődést és egészséget elérjék. Ezután, ahhoz, hogy táplálkozási szükségleteik ki legyenek elégítve, a csecsemőknek megfelelő és biztonságos kiegészítő táplálékot kell kapniuk, miközben a szoptatás folytatódjon két éves korukig vagy azon is túl.”


A Háziorvosok Amerikai Szövetsége a szoptatás folytatását ajánlja az első életévben és hozzáteszi, hogy „az egy éven túli szoptatásnak figyelemreméltó haszna van az anya és a baba számára is, és emiatt mindaddig folytatódjon, amíg az mindkettejüknek kívánatos.” Azt is megjegyzik, hogy „amennyiben a gyermek két évnél fiatalabb az elválasztáskor, akkor fokozottabb kockázatnak van kitéve a különböző megbetegedések szempontjából.” (AAFP 2001)

2016. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
28%
Mármint normál tejet.
2016. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
38%
Vicces hogy a gyakoris anyukák akik önző módon leválasztják a gyereküket idő előtt okosabbak mint a WHO :-)))
2016. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%

"Önző módon leválasztja"


A lányomnak semmi problémája nem volt ezzel. Az utolsó, éjszakai szoptatást már ő maga hagyta el. Tényleg szörnyű anya vagyok.

2016. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%

21: én tápszeres vagyok. édesanyám 60 éves, köszöni nincs mellrákja. Én 5 évente vagyok beteg. Allergiát hírből sem ismerem. szóval ettől nagyobb badarságot...persze nyugodtan adj hozzá egy tudományos, orvosilag alátámasztott szakanyaghoz linket, és akkor elhiszem, bár gondolom a mindenegyben.blog-on olvastad kb...jó nagy sületlenség, felejtsd el.


egy szoptató anyuka.

2016. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is fura. Én nem szoptatnám a fiunkat ennyi idősen, who ajánlás ide, amerikai háziorvosok ajánlása oda. Azt meg végképp nem bírnám elviselni, hogy ülök a nappaliban, beszélgetek a barátnőmmel és az egyik mellemet szopizza az újszülött babám, a másik mellemet pedig szívja a nagy fiam. Ez már nekem túl bizarr. Egyébként szoptattam a barátnőim társaságában, de ez már nekem is sok lenne.
2016. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
70%
Ez valami gyönyör nektek? Mármint akik ennyire szoptatják a gyereket? Önző módon 1 évesen leválasztottam....
2016. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
85%
igen, furcsa egy kétéves gyereket szoptatni...sot..perverz.
2016. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!