Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés során milyen...

Hüvelyi szülés során milyen sérüléseket szereztél ott lent és mikor múltak el? Vannak olyanok, amik sose múlnak el?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Gatmetszes volt. Nagyon sokáig vartak össze, legalább 1 órán át. Mikor hazaértünk a kórházból, akkor kezdett igazan fájni, ülni és állni sem tudtam. Kb 2 hét volt, mire meggyógyultam. Fájt, rossz érzés volt, de kibekulnek megegy ilyen szüléssel.
2023. aug. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor szültem, csak az elsőnél volt gátmetszés, hamar regenerálódott. Maradandó sérülés szüléstől nem volt.
2023. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos a gátmetszés lett maradnadó...
2023. aug. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Gátmetszés volt. Viszont azt olyan hülyén csinálták meg, hogy azóta is fáj ott együttlétkor, pedig 3 éve volt...
2023. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm az eddigi hozzaszolasokat.

Esetleg valakinek fajdalmas volt a szex es az is maradt?

2023. aug. 1. 08:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4, nekem 97 óta... Nem ők rontották el, nem tehet róla az orvos, egyszerűen szétnyílt varratszedés után, hegkimetszés, varrás megint. Aztán állandóan fájt, berepedt, plasztika. Akkor megint kivágtak a hegből, szóval még jobban feszül és reped...
2023. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2 szülés gátmetszésekkel. Teljesen regenerálódtam.
2023. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Látom valaki nagyon rákattant. Folytatódik a szüléses maradandó sérüléses kérdésözön.
2023. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez is genetika is, hogy kinek milyen a sebgyógyulása, hajlamos-e mondjuk keloidra, hegekre, illetve mennyire rugalmas a kötőszövete, nyúlik vagy inkább szakad. Életkortól is függhet meg hogy hányadik szülés, mennyire gyors, milyen a tér-arány anya és baba között, milyen pózban szül, hogy fekszik, burok, oxitocin... stb., sőt a pszichés állapot is biztos befolyásolja. És még ugye a kockázatok. Tehát mások eseteiből magadnak nem tudod megjósolni, milyen szüléssel fogsz te így vagy úgy járni - ha ezért kérdezed.
2023. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Horzsolásom lett. Szèpen gyógyult. Ha nagyon nézem, làtom a nyomàt, de nem zavaró, és csak azèrt talàlom meg, mert tudom, hogy ott van. Lett egy elsőfokú, ellátást nem igénylő bőrsérülésem. Kb.egy borsónyi érzéketlen kitüremkedés maradt belőle a gàton, a hüvelybemenethez közel. Nem zavaró, nem nagyon rusnya, nem fáj. Ha bármikor zavarna, simán leműttetném.

Kitolás közben aranyerem lett. Kb két hét alatt visszahúzódott, az első napokban fàjt ülni.

Enyhe hólyag- és végbélsérvem lett, betüremkednek a hüvelybe. Szerintem ha nem tolják túl az oxyt,akkor megúszom az előbbit. Ha én vagy a szülésznők rájövünk, hogy nem normális, hogy hasmenès helyett szorulásom van vajùdás alatt, akkor megúszom a másodikat. Nem fàjdalmasak, minimslisan zavaróak.

Vizeletcsepegès. Nem intimtornázok, túltoltàk az oxyt, kitolàskor egy ideg becsìpődött, gyermekágy alatt nagyot emeltem, èreztem, hogy megàrtott, szülés utàn nagyin meghìztam. Ha ezek nem lettek volna, vagy ha elkezdenèk tornázni, akkor nem lenne.

2023. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!