Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés során milyen...

Hüvelyi szülés során milyen sérüléseket szereztél ott lent és mikor múltak el? Vannak olyanok, amik sose múlnak el?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 08:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2023. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Gátmetszés 2X. Az első nehezebben gyógyult, a második pik-pak helyrejött. Semmi gond azóta sem. Ha nem tudnám hol keressem, már a helyét sem nagyon látni.
2023. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Első szülésnél gátmetszés volt, utána nagyon begyulladt a helye, több hétig alig bírtam ülni. Másodiknál volt védelem, de úgy is szakadtam. Érdekes módon utána semmi bajom nem volt, nem is fájt egyáltalán.
2023. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gátmetszés volt, teljes mértékben regenerálódott, már pár nap múlva semmi nem fájt.

Még jól is jártam vele, mert előtte ronda salátás nemi szervem volt, szülés után meg eltűntek a kisajkak, meg a férjem szerint is jobb most együttlétkor.

Most várom a másodikat, remélem így is marad.

2023. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyen belül lettek kisebb sérülések, mert miután kijött a lányom feje, a következő nyomásra előre tartott kézzel kiszáguldott belőlem az egész teste is 😂 Pár öltéssel összefoltozgattak, felszívódó varratot kaptam. A szex egy darabig kellemetlen volt, legalábbis az aktus eleje. Nagyon szűk lett a hüvelyem, és maradt benne egy pár hónapig érzékeny pont. Gondolom ott lehetett a sérülés. Gátmetszes/szakadás nekem nem volt. Idővel visszanyerte a hüvelyem a rugalmasságát, és az érzékenység is elmúlt. Ami visszamaradt a terhesség alatti időről, az némi stressz inkontinencia volt. Ez nem múlt el teljesen magától másfél év alatt sem, így elkezdtem csinálni a Kriston féle intimtornát. Az hamar megszüntette a problémát, hála az égnek.
2023. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésnél repedt kicsit, nem vágtak, gátvédelemre készültünk, csak már nem tudtam ellélegezni a fájást, amikor mondta a szülésznő, szóval a baba jött ahelyett, hogy nem jött volna éppen akkor :D 2 öltés volt csak, abszolút bírható. Kb 1-2 hétig fájt a nyoma, de nem tudom, hogy a gátseb vagy az aranyér miatt, mert az is kb annyi idő után húzódott vissza.

A második szülésnél még csak horzsolás sem lett. Kibújt a gyerek és kész, csak az izomláz és a vérzés emlékeztetett arra, hogy szültem (már persze, a babán túl :D ). Másnap már csak olyan érzés volt, mintha csak menstruálnék, és az is csak azért, mert a betétet nyilvánvalóan éreztem, hogy rajtam van.


A szex mindkét szülés után problémamentes, érzésre változatlan. Nyilván spontaneitásban és gyakoriságban van némi visszaesés, de amikor sor kerül rá, az pont olyan, mint a gyerekek előtt :)

2023. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%

Első gyerekkel gatmetszes volt,plusz repedtem is,egy hónapig fajt kb.

Második gyerekkel gatmetszes sem volt,és nem is repedtem.negy nappal szules után olyan fitt voltam mint még soha

2023. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!