Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Négykézláb pozícióban lehet...

Négykézláb pozícióban lehet szülni?

Figyelt kérdés

Néztem videókat és kint más országokban elég gyakori, hogy így szülnek, vagy vízben vagy simán az ágyon is. Itthon miért nincs ilyen?

Itthon azt sem engedik, hogy a babán legyen hagyva a placenta (vagy mi a neve).

Nem vagyok terhes, szimplán érdeklődök mert már tervezzül és érdekel is a téma.

20l


jan. 5. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Biztos lehet, de hogy én nem tudtam volna négykézláb rá állni abban az állapotban az hétszentség...

Folyt belólem minden, valahogy kakis vízben sem lett volna kedvem szülni.


Amire gondolsz az a magzatmáz, és ha kéred rajta hagyják.

Az én babám 40. hét után született, nem is volt rajta egyáltalán magzatmáz.


Ne így állj neki tájékozódni, mert ennek irreális elvárások lesznek a végeredményei ami egyenes út a "traumatikus" szüléshez.

jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudod mi a placenta neve, de teljesen képben vagy a szülészeti gyakorlattal, ugyan már. Mi értelme ezeknek az álságos, vitagerjesztő kérdéseknek?
jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Van ilyen itthon is, de sajnos korhaz, szuleszno es orvosfuggo.

Es mivel mar egyiket se valaszthatod, ezert az ember elegge meg van love…

Magankorhazban es otthonszules eseten viszont persze ugy szulsz, ahogy akarsz, de en is sajnalom, hogy allami korhazban inkabb meg az elavultabb szemleletet kovetik sok helyen.


Egyebkent en labdan vajudtam, aztan egy ponton tul csak a hatamon tudtam fekudni az agyon, megmozdulni nem birtam, csak ez esett jol.

Pedig lett volna lehetoseg nalunk vizben vajudni (szulni nem, csak vajudni), de akkor es ott nem akartam.

jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kórház és leginkább orvos, szülésznő függő. De én ha előről kezdhetném jobban felkészülnék.
jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Magánkórházban, esetleg.

De én biztos nem akartam volna úgy szülni, szerintem képtelenség akkora hassal kutya pózba fordulni.

Vízben talán.

jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

1!


A placenta a méhlepény...Nem a magzatmáz!!

jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
6#-os. De okos vagy..:D Nem az 1 vagyok,de a kérdező szerintem is erre gondolt,amit az 1# írt. Írta is hogy nem tudja mi a neve.
jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet négykézláb, vízben szűlni. Egyik kolleganőmnek nagyon rossz volt a fekvés, és a szülésznő javasolta neki, hogy próbàlja négykèzláb. Sima állami kórhàzban.


Én is állami kórházban szültem tavaly és minden kisbaa magzatmázas volt 1 napig.

Születésük másnapján vitték őket fürdetni.

jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan lehetett volna, mert eszembe sem jutott máshogy, mint háton fekve.

A finishben kérte a szülésznő, hogy kicsit térdeljek fel az ágyon, felemelte a háttámlát és abba kapaszkodva vajúdtam még egy kicsit (örökkévalóságnak tűnt), minden fájásnál (ami kb. konstans volt akkor már) azt éreztem, hogy csuklok össze és nem tudom tartani magamat. Biztos, hogy nem tudtom volna így megszülni a kislányomat. Nagyon gyorsan el is jött a kitolás, de zsigerből, kérés nélkül próbáltam visszavergődni a hátamra.

A víz egyébként lehet jól esett volna, arra nem volt lehetőségem. Majd a másodiknál kipróbálom.

jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

Èn nègykèzlàb voltam kitolàs alatt. Segìtett a gravitàciò.

Angliàban szültem. Kòrhàzi szülőàgyon szültem. Nègykàzlàb. Bekötött oxyval, ràmkötõtt ctg tappancsokkal. Fèlhomàlyban, gàtvèdelemmel, egy percre sem vittèk el tőlem a babàt.

Nem kell ehhez semmi extra felszerelés, csak Magyarorszàgon lusta ès buta hozzá a szemèlyzet.

jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!