Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Négykézláb pozícióban lehet...

Négykézláb pozícióban lehet szülni?

Figyelt kérdés

Néztem videókat és kint más országokban elég gyakori, hogy így szülnek, vagy vízben vagy simán az ágyon is. Itthon miért nincs ilyen?

Itthon azt sem engedik, hogy a babán legyen hagyva a placenta (vagy mi a neve).

Nem vagyok terhes, szimplán érdeklődök mert már tervezzül és érdekel is a téma.

20l


jan. 5. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
10# Az egyik legjobb barátnőm az Angliában megélt két szülését dolgozza fel pszichológussal még mindig (3 éves a kisebb gyereke), szóval gondolom ott sem lehet általánosítani, ahogy itthon sem.
jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
11#-es. Az enyém is,de ő még gondolkozik pszichológuson. Az elsőnél is gáz volt,de a másodiknál durvábban. Épp hogy nem maradt ott szerencsétlen. Ő is Anglia. A nagyobb már neki 4,pici még a kisebb. Jót eddig nem hallottam tőle...csak a tömény rosszat.
jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem a magzatmázra gondoltam. Az ha rászárad rosszabb lemosni szerintem. De tudom, hogy van aki így kéri. A méhlepényre gondoltam. Azt nem mindenhol szokták egyből elvágni, hogy átfollyon a babába a benne lévő vér.


Nem vitát akarok gerlyeszteni, csak volt bennem egy kérdés amit 1 embertől hiába kérdezek meg vagy a neten hiába keresek rá.

jan. 5. 15:56
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Ó dehogynem vitát szeretnél gerjeszteni és mellé még nagyon nem is érted a dolgokat...


Mi az hogy a méhlepényt a babán hagyni? Az soha nem is volt a babán. A méhlepény a köldökzsinóron keresztül van összeköttetésben a babával. A méhlepényt nem vágják el, csak a köldökzsinórt. Természetes, komplikációmentes szülésnél már szerintem sehol se vágják el hamarabb a köldökzsinórt, csak azután hogy leállt a pulzálás. Pár percről van szó. Ha valaki össejtet szeretne tároltatni akkor muszáj hamarabb elvágni, mivel a köldökzsinórban lévő vért kell levenni.


A méhlepény eközben még végig az anyában van. Csak miután már nem pulzál a köldökzsinór azután kezd el leválni. Mikor leválik akkor tudja az anya kinyomni.

Miután megszületett a méhlepény az megy megsemmisítésre, nem lehet se a babára rakni, se megenni, se hazavinni... (Akkor se ha ilyen őrültsegeket olvasott az anyuka aZinterneten...)

jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szerintem szándékosan nem akarsz megérteni.

Vannak olyan helyek, ÚGY ÍROM, HOGY MEGÉRTSD, hogy nem VÁGJÁK EL a köldökzsinórt és rajta hagyják fél órát a babán.


De egyébként hogy legyek tájékozott, ha most is tájékozódnék majd ilyen "hangnemű" választ kapok, mert nem tudok semmit. Valóban nem tudok semmit, azért kérdezek! 🤦🏻‍♀️

jan. 6. 09:51
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Bár nem a 14# vagyok,de ne haragudj kérdező,20 éves taknyosként el vagy picit szállva. Nem csak ő nem értette,hanem senki sem amit írtál. Kérlek meséld már el hol olvastál ilyet,hogy fél óráig hagyják a babán? Őszintén érdekel ez a része.
jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%

A kerdezőnek igaza van, csak rosszul fogalmaz: késői köldökzsinór elvágásra gondol. Ez kb 15-20 perccel szülés után van, mikor már nem pulzál. Amíg pulzus van benne, addig vér is, és annak a babában van a helye, nem a padlón!

De sok helyen azonnal elvágják, tekintet nélkül az élettani hatásokra.

jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
Nincs az 15-20 perc, pláne nem fél óra, de a legtöbb szülészeten szerencsére az már eléggé alap, hogy nem vágják, amíg pulzál. :) Az hogy utána hagyják megszületni a méhlepényt rángatás nélkül, na az még mindig sok helyen nem megy.
jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én azt tudom hogy szülésnél miután kibújt a kislányom minden megszűnt. Utána konkrétan semmit nem éreztem és semmi nem is érdekelt.

De az tény ha előről kezdhetném sokkal jobban felkészülnék. Legzsstechnikám nulla volt, ami sokat segített volna. Hiába próbált a szülész segíteni egyszerűen nem ment. Ugye előtte be kellett volna gyakorolni.

Aztán a vajúdásról is tájékozottabbnak kellett volna lennem lehet könnyebben ment volna. Bár annyira fájt hogy még a gondolkodás sem ment. Végig arra gondoltam hogy mikor lesz már vége. Mikor lesz meg. Aztán hogy nekem ez nem megy. A szülésnél, kitolásnál többször úgy voltam vele hogy én ezt nem bírom. Akárhogy is csak szedjék ki belőlem. Már kérni akartam, hogy én ezt nem bírom tovább akkor mondta hogy már ott a feje csináljam.

Egyik nap egy kérdés íródott ki ott hogy úgy kiabálnak e a nők szülés közben vagy valami ilyesmi volt és ott volt a videó ,na igen én úgy kiabáltam. Nem tudtam bent tartani. Mondta a nő ott hogy ez csak a filmekben van hogy akkor könnyebb de nekem tényleg könnyebb volt hogy olyan szinten ki tudtam adni a hangom. A hanggal együtt ment a koncentrálás, valahogy így tudom leírni az érzést és a miértet..

Egyébként valószínűleg lehet szülni úgy is, hiszen te döntöd el. Egyszerűen nem köthetnek le vagy korlátozhatnak normál esetben. Viszont én azon szoktam gondolkozni hogy ugye vannak a jogaid szülésnél. Mondjuk vissza lehet utasítani az indítást, a vágást , repesztést, de vajon utána is ugyanúgy fognak viszonyulni hozzád? Nem lesz még rosszabb az ellátás?

jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!