Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rakatsz el köldökzsinórvér-...

Rakatsz el köldökzsinórvér- őssejteket a babádnak? Miért igen? Miért nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 13:07
1 2 3 4 5
 11/47 sumergo ***** válasza:

Nem, mert:

1. Nagyon drága.

2. Ahogy fejlődik az orvostudomány, nem csak az őssejtek alkalmazása fejlődik, hanem az egyéb gyógymódok is, bízom az orvostudományban, és a szerencsében is, h nem lesz baja a babának.


Alaposan végigolvastam mindent amit találtam róla, akár pozitív, akár negatív hangvételű volt. Aztán mérlegeltünk a párommal, és sajnos az a helyzet, h a legtöbb betegség esetében az őssejtbeültetés ellenére is csak néhány százalékkal jobb a gyógyulási arány, és nagyon ritka az a betegség, amit 100 %-osan gyógyít az őssejtterápia. Ezek is olyan betegségek, amelyek őssejt nélkül is gyógyíthatóak nagyrészt. Valamint nem elég az őssejt, a kezelésért is fizetni kell. Ez így már elég szép összeg, ennyiből mindenképp lehet kezeltetni a gyermeket, ha olyan betegsége lesz.

2011. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy mindenkinek magának kell mérlegelnie:

- ma mennyire felhasználható (számos esetben alkalmazható!),

- külföldre szállítható-e ( van olyan cég, aki külföldön tárol, és 12 órán belül vállalja a hazaszállítást)

- a levett mennyisége kevés (ált. minden cég a minimálisan tárolható mennyiség alatt visszafizeti az árat)

- felhasználáskor az őssejt szaporítható!

- ár: igen ez a legkényesebb pontja

Szerintem ha valaki rá tud szánni ennyi pénzt feltétlenül vetesse le, mert később, mi van , ha mégis kellene....

Mi az első 2 gyermeknél nem vetettük le ( akkor kezdett elterjedni az eljárás.)Most a 3.nál számtalanszor végigjártuk a témát, és most levetettjük!!!

2011. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
92%

Igen,

-mert sosem lehet tudni

-mert nem csak kishazánkban lehet felhasználni

-mert 5-10-20 év múlva, ki tudja, hol jár az orvostudomány

-mert szerencsére megtehetem (ez a legfőbb indok, mert ha ez nem adatik meg, hiába az első 3 érv..)

2011. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
37%

Mi ez a számos eset, ahol alkalmazható?

Említenél egyet is?

Bármilyen alkalmat, amikor ez segített, kivéve a leukémiás kislány, akinek a testvérének őssejtjeit ültették be, mert az számomra nem kompetens, hiszen legalább 40 éve gyógyítják a leukémiát őssejtbeültetéssel.

Szóval olyan számos esetet, ami másképpen nem, csak köldökzsinór vérből levett őssejttel gyógyítható.

Lehet bármilyen nyelvű külföldi szakmai oldal is linknek, hogy lássam.

2011. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
50%
Aki azt írja hogy nem, mert marketingfogás, az csak magát nyugtatja, mert nem volt rá keret, vagy nem tartotta fontosnak. Szerintem aki megteheti, annak érdemes, mert nem tudhatjuk hová fejlődik az orvostudomány, akár néhány év alatt, és ha nem vetettük volna le, aztán Isten ne adja gond lenne, és ez segíthetne, azt sosem bocsátanám meg magamnak. Kívánom, hogy felesleges pénzkidobás legyen mindenkinek aki levetette.
2011. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy egy betegség csak a köldökzsinórvérből vett őssejtekkel gyógyítható. De lényegesen egyszerűbb ezt a megoldást használni, mint saját őssejteket nyerni a csontvelőből, és sokszor nem is lehetséges ez utóbbi. Tudod nem lesz minden ilyen esetből hír, csak egy gyógyult gyerek.
2011. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Igen, megtettük, és ha lesz tesó, szintén... mert nem lehet tudni, mi történik, és esetleg ez lesz az egyetlen megoldás...
2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
78%

konkrét példát

Nem nyugtatom magam, mert ott van Kína, ahol elvégzik az őssejtbeültetést már most, ha szükség lenne rá, akkor ki tudnám fizetni azt. Minek dobnék ki pénzt parizerre, amikor megengedhetem magamnak a sonkát is.

Egyébként, már tudnak őssejtet nyerni csontvelőből, bőrből, és ezek rendelkezésre állnak folyamatosan valamit és kétségem sincs Magyarország az elsők között lesz, ahol lesz ingyenes őssejtbank, ahonnan bárki kaphat ingyen.

Olvasd el, itt ugyanezt mondják, hoznak be külföldről, közösségi bankokból, ha szükséges.

Nagy Kálmán a Magyar Gyermek Csontvelő Transzplantációs Bizottság elnöke , onkológus a Közelről műsorában úgy fogalmazott, Magyarországon – hasonlóan más országokhoz - a közösségi köldökzsinórbank létrehozása lenne a legcélszerűbb. Ebbe az irányba kellene irányítani a hazai magán-őssejtbankokat is, amelyek már most szervezetten, saját donorhálózattal működnek. A hazai kezeléseket ugyanis ma gyakran külföldről megvásárolt őssejtekből kell végezni, ami alkalmanként 2,5 millió forintba kerül. A kezeléseket a társadalombiztosítás fedezi. Nagy Kálmán úgy vélte, amennyiben a megfelelő színvonalon működő magán-őssejtbankokkal közösen közösségi őssejt bankot alakítanának ki, akkor a nemzetközi rendszerben cserealapon is kaphatnának a hazai betegek őssejteket.



Szóval hanyagold a sznob dumát és mások lenézését. Az, hogy valaki nem költ ostobaságokra, még nem jelenti azt, hogy védekezik. Én is mondhatnám, rájöttél, ostobaság volt és most támadod azokat, akiknek több eszük volt. Kicsit olyan vagy, mint a Gálvölgyiben a két újgazdag.

2011. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó!


Nem vagyok újgazdag. Sőt gazdag sem. De mérlegeltem. Nem volt csak 10000 ft-os babakocsink, a kiságyat, ruhákat stb. használtan vettük, és nem mentünk nyaralni, nem vettem 10.000 ft-os kismamacuccokat, mert inkább erre gyűjtöttem. És nem bántam meg, bárki bármit mond. Én ettől vagyok nyugodtabb, mert úgy érzem, amit lehetett megtettem. És nem ítélem el azt aki nem teheti meg, és nem vetette le, sőt azt sem aki megtehetné, de nem tette. Csak nehogy már még nekem kellejen szégyellni magam, hogy én vagyok a hülye mert bedőlök egy "marketingfogásnak". Nekem ez volt fontos, másnak meg a márkás ruha, meg a 100.000 Ft-os babakocsi. (konkrét példa, ne vedd magadra, az unokatesóm volt így).

2011. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 15:06, szerintem, te nézel le másokat és támadsz. Mindenkinek lehet véleménye. Miért ne vetethetné valaki ezt le? Ha csak marketing fogás lenne és nem érne semmit, akkor miért lenne annyi ember, aki mégis kéri ezt a szolgáltatást a szülésnél? Köztük orvos, tudós családok is ugyanúgy. Jól írta az utolsó, miért érezze még az rosszul magát és magyarázkodjon, ha kért egy ilyen szolgáltatást, mert a legjobbat akarja a gyerekének? No komment.

Mi is levetettük, mert fontosnak tartottuk és ki tudtuk fizetni, nagyképűség nélkül mondom, mert már ezt is félreértik egyesek.

2011. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!