Lombik után sex?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lombik kezelés után nem említette az orvos hogy nem lelet sexelni, így 5 napos blasztobabával ET4.-napon voltunk együtt a férjemmel, most utána olvasva a legrosszabbkor, és amúgy is kb tilos.

Kicsit bánt hogy nem mondták. Esetleg van olyan aki transzfer után sexelt, és sikeres volt?

Kérlek a lenéző, megvető, alázó válaszoktól kíméljetek mert így is ostorozom magam. Nyilván kibírtuk volna ha tudjuk..

Köszönöm



jan. 30. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan leirhatod normalisan, magyarul, hogy szex.
jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem voltam ilyen helyzetben, de nyugi, nem ezen fog múlni. Gondolj bele, onnantól, hogy berakták már ugyanaz a feladata, mint spontán terhességnél. Meg kell tapadnia. Na, most, ha senkinek nem tapadna meg, aki szexel utána, már rég kihaltunk volna. Hogy megnyugtassalak, van olyan elmélet, ami szerint pont jót tehet olyankor az alhasi vérbőség, de mostmár hagyjátok ki, hogy megnyugodj.

Egyébként én is lombikra készültem, csak kellett volna egy műtét, pont azért, mert beágyazódási nehézségem volt. A műtét előtti hónapban úgy volt, hogy nem is volt ovum, de mivel a műtéthez tudni kellett, hogy mikor várható a következő menstruáció, csináltam egy tesztet, hátha mégis volt. Természetesen tök hómező lett, szóval bátran mentem aznap edzésre (elég kemény edzés.) Később kiderült, hogy akkor valóban nem volt ovum, hanem később...(1 próbálkozás volt, tehát az fel se merült, hogy későbbiből lehet valami, mert addig nem bírják ki a spermiumok.) Nos, pont annyival volt később az az ovu, hogy az edzés a potenciális beágyazódás idejére esett. Most vagyok 11hetes😁

jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
57%
Azért nem ugyanaz egy művi megoldás, mint egy spontán megtermékenyülés. Elvileg amíg a HCG nem kezd termelődni, addig nem szabad, mert a méhben a szex összehúzódásokat okoz, ami mehezíti a beágyazódást, plusz nem lenne jó még véletlenül sem, ha oda ez alatt az időszak alatt akármilyen kórokozó bekerülne. Ezeknél a beavatkozásoknál, a hormonkezelés és a sejtek manipulációja miatt meg van bolygatva minden. De nekünk első alkalommal azt mondta a doki, hogy nagyon kevés statisztikailag a különbség ilyenkor azoknál akik szexelnek és akik nem. Második alkalommal már másik helyen tiltották,bár a progi kúp miatt nem is igazán higiénikus szerintem.
jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3!"Elvileg amíg a HCG nem kezd termelődni, addig nem szabad, mert a méhben a szex összehúzódásokat okoz, ami mehezíti a beágyazódást".

És spontánnál nem okoz méhösszehúzódást vagy nem nehezíti a beágyazódást? Lombiknál miért igen, spontánnál miért nem?

"plusz nem lenne jó még véletlenül sem, ha oda ez alatt az időszak alatt akármilyen kórokozó bekerülne."

Spontánra nem ugyanolyan veszélyes a kórokozó?

"Ezeknél a beavatkozásoknál, a hormonkezelés és a sejtek manipulációja miatt meg van bolygatva minden."

Ezeknél a kezeléseknél pontosan ugyanazokra a hormonokra van szükség a terhesség létrejöttéhez és fenntartásához, mint spontánnál. Pontosan úgy "bolygatják meg", hogy ugyanolyan legyen.

Nézd, lombiknál azért írnak elő több mindent, mert megtehetik, spontánnál meg nem. Pl.egy sima inszeminációnál is x ideig fekve kell maradni, miközben a spontánnál kiröhögnek, ha te gyertyaállásba maradsz, vagy mit tudom én, mert semmit nem számít. De számít. Kb.0,5százalékkal növeli a siker esélyét, ezért inszemnél ezt a fél százalékot is meg akarják ragadni.

A szex kb.ugyanez. Lehet ront rajta, lehet nem, lehet javít pl. a felszabadult oxitocin miatt. Lehet kevésbé termelődik stresszhormon, ami szintén csökkentené az esélyeket mondjuk fél százalékkal. Az orvosa nem mondta, hogy ne szexeljen. Ne nézzük hülyének. Lehet, nem véletlenül, csak nem a kérdező volt az 1.páciense.

#2

jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt lombikos orvosok mondták nekünk,nem én találtam ki.
jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5! Én ezt elhiszem, nem mondtam, hogy te találtad ki. Csak, mint látod, van olyan orvos is, aki nem mondja, mert valószínűleg olyan elenyésző a különbség pro és kontra, hogy nem is egyeznek.

LEHET, hogy minimálisan nagyobb esélye lett volna, ha nem szexel, de biztos, hogy kisebb, ha most ezen stresszel, mert az még károsabb.

#4

jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6: Jó, hát ez igaz, mondjuk már úgyis mindegy, én amúgy nem foglalkoznék vele. Mondjuk nekünk 2 alkalommal nem sikerült és kihagytuk a szexet.
jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából egy csomó mindent nem mondtak el, így visszagondolva.

Olyan mintha ezt tudnom kellett volna. Igazából teljesen negatívak a tesztjeim így egyenlőre azt gondolom hogy a következőre tudatosabban, aláztatosabban, és több kérdéssel fogok neki állni.

jan. 31. 12:11
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Szóban is így mondod h sex vagy csak nem tudod h írják?
jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia lombikos vagyok. Sikerült elsőre

Tilos a szex nekünk ezt mondták.

1. Fertőzés veszélyes meg, 2 a méh osszehúzódás lelokheti az épp beagyazodni készülő tuszot. Sztem bírd ki.

Mi 4 hónapja nem szexeltunk. Ugyanis elsőre meg lett a babánk és nem igazán javasolták a 12 hétig biztosan. A lombik miatt alapból veszélyeztett terhesség van. Várj vele én azt javaslom.

febr. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!