Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt olyan fiatal felnőtt,...

Van itt olyan fiatal felnőtt, aki (anonim) donor inszemináció segítségével fogant?

Figyelt kérdés

A lelki oldala érdekel, hogy érint benneteket, befolyásolja életeteket az a tudat, hogy a donor kiléte ismeretlen marad.


Köszönöm a bizalmat!



#férfi meddőség #donor inszemináció
2014. dec. 6. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Offolok: Nem tudom elképzelni, hogy anonim donortól legyen gyerekem. Egy ember személyisége 50% genetika, 50% neveltetés. Nagyon nagy lutri, hogy ne legyen egy lusta, munkakerülő, bűnöző.
2014. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég..Kedves Első..Túl sok hülyeséget nézel vagy nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget..Egy ember 70 százalék neveltetés, 20 százalék külső hatás, és 10 százalék a gének..Ha valakinek ez az esély marad akkor szerinted??Az örökbe fogadott gyermek is tuti melléfogás, hát otthagyják, felelőtlenül vállalták, hát ott milyen gének vannak??Biztos azért olyan boldogtalan annyi örökbefogadó szülő, és várnak akár éveket a Picire..Jó sok eszed van..Remélem Te nem kerülsz ilyen helyzetbe hogy tudd milyen az mikor ez a választásod van csak, és tökéletesen boldog vagy ezzel a lehetőséggel is..Egyébként a donorok szigorú rostán mennek át, pszihológiailag, és egészségügyileg egyaránt..Kedves Kérdező bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam, de utálom az ilyen tudatlan válaszadókat..Üdv egy 13 hetes, donorspermás Babával várandós Kismami..
2014. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

#2 Miért sértegetsz, és miért személyeskedsz?

Elmondtad a véleményed. Nem értek vele egyet, de elfogadom, és tiszteletben tartom.

Látod? ez a különbség köztünk, kedves kismama. Bocsánat: kismami.

2014. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te személyeskedsz, és okoskodsz olyan dologban amiről fogalmad sincs..Mivel Te " ezt soha nem vállalnád"..És igen Kismami..Nagybetűs Kedves tudatlanka..Kicsit nézz szét mielőtt nyilatkozol olyan dolgokban amiről fogalmad sincs..Mert Te " offolsz"..Tudod akinek csak ez a lehetősége van, annak ez a legjobb döntés..Nem tudhatod hogy a Kérdező milyen helyzetben van, nem biztos hogy a Te negatív, semmi ismerettel rendelkező véleményedre kiváncsi..Most már " offolhatsz"..
2014. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Kérdező, egyébként én nem helyeslem ha a gyermek tud erről..Ő egy nagyon nehéz döntés gyümölcse, amit már meghoztak, és túltették magukat rajta a Szülők mire megszületett..Szerintem nagyon kevés donor fiatal felnőtt tud a származása hátteréről, de sok sikert, hátha megtalálod a válaszokat..
2014. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#4

Ezeket írtad:

"Túl sok hülyeséget nézel vagy nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget..

..Jó sok eszed van.."


És akkor most te is másold be, hogy én mit írtam, ami személyeskedés!

2014. dec. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első és utolsó válaszoló. Ez egy olyan helyzet, amit még ismeretlenül is borzasztó nagy tapintattal kell kezelni. Képzeld el, hogy vágysz valamire (ha a babát most nem tudod elképzelni, akkor képzelj valami mást), annyira, hogy ez életedet hajlandó lennél érte odaadni. Minden ismerősödnek simán, küzködés nélkül az ölébe hullik, te meg vársz, vársz egyre reményvesztettebben. És adódik egy lehetőség, ami esetleg (ne feledd, te már évek óta várod a csodát) megadhatja neked is, hogy valóra váljon az álmod. Iszonyú kemény döntést kell hozni, mindkét félnek, elfogadni, feldolgozni, belenyugodni. És ez egy életre szóló döntés. Nem annyi, hogy huh, hát ha majd nem jó, lecseréljük. Meg jajj, nincs kedvem most a férjemhez, elmegyek donorspermával lombikozni. Ez nagyon nehéz és fájdalmas.

Mi négy éve várjuk a babát, szerencsére nálunk jó a spermakép, de még így is több évbe telt a férjemnek feldolgozni, hogy valószínűleg lombikra kell mennünk. Pedig hangsúlyozom, itt nálunk nincs donor a képben.

Én már sokat gondolkodtam, hogy mit tennék ha pl. a férjemnek nem lenne egy életképes spermiuma sem. A mostani énem azt mondja, hogy nem vágnék bele, mert azt feldolgozni, hogy a gyerekünk igazából az enyém, és egy másik férfié sem neki, sem nekem nem menne. De lehet, ha olyan helyzetben lennék mégis igent mondanék rá. Ha nem lenne más kiút.


Gondolj bele mennyi fájdalom és könny van egy ilyen terhesség mögött, mennyi sérelem, vita és megalázottság. És ilyenkor nagyon rosszul tud esni, ha valaki tapintatlanul reagál. ( Én pl. már akkor is elsírnám magam, mikor valaki belejelenti, hogy terhes és természetesen elsőre összejött) Nyilván a kismama mikor írt haraggal válaszolt, mert az ő döntését, és felvállalt nehézségeit kérdőjelezted meg egy egyszerű mondtattal. Kívánom, hogy sose kelljen átélned, de kérlek vigyázz az ilyesfajta kijelentésekkel, mert nagyon mások lelkébe tudsz gázolni.

2014. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó Istenem, ennél szebben nem is lehetett volna megfogalmazni az érzéseimet Kedves Utolsó..:-)..Igen, haragból írtam, mert mikor mi így döntöttünk, bár segítségünk nem volt mert nem osztottuk meg senkivel, de ha valaki így reagált volna tuti sikerül lebeszélnie, pedig most már életem legjobb döntésének tartom, és mindenkit bíztatok hogy soha, de soha ne adja fel..Téged is Kedves Utolsó!A csoda mindenkinek jár, és jönni is fog..Csak hinni kell..:-)
2014. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én viszont meg úgy gondolom, hogy „Ahol titok van, ott minden ölelés hamis” /Székely Zsuzsanna, forrás: orokbe.hu/.

Erről valahogy mégis beszélgetni kellene az érintett gyermekkel/gyermekekkel. A szülőknek is szakember segítségét kell kérni. Ebben a helyzetben nem tudnám másképp csinálni, mert könnyen megromolhat a szülők kapcsolata. Esetleg kiderülhet a titok egy véletlen folytán, mint pl. egy átlagos vérvizsgálat során.

2014. dec. 10. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!