Ebben az esetben mit tennél?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de nagyon is megtörténhet.


Abszolút jólétbe vállalsz gyereket. Saját, tehermentes ház, kicsinek különszoba, bankban megtakarítás és mindig marad bőven hó végén.

A baba megfogan, magánklinika a választott születési helye, hisz futja rá.


Szülés előtt egy héttel hatalmas anyagi csőd történik, a számlákat zárolják, a zsebedben annyi marad, hogy kajára futja hó végéig, azt sem tudod kétségbeesésedben, hogy mit tegyél.

A házat lefoglalják, nagyszülőkhöz kell menni lakni, a baba születése pedig a küszöbön. Maximum gyes és csp jár, mivel nem volt munkád, de ha volt is, a csed és gyed már nem fedezi atz az életszínvonalat, amihez hozzászoktál. Férjnek megszűnik az állása és a bevétele.


Mit tennél? Tegyük fel, ez olyan országban történik, ahol engedélyezett a terhesség megszakítása egészen a végéig.


2017. jan. 13. 09:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert nem tudom hány oldalon keresztül azt olvastam, hogy aki szegény, az ne szüljön. Innen jött a kérdés, hogy de mi van akkor ha... Tehát mindent meg lehet oldani.
2017. jan. 13. 10:52
 12/25 anonim ***** válasza:

szerintem ott arra írták, hogy akik magukat sem tudják fent tartani, azok tényleg ne szüljenek a szegénységre.

pl nincs kajára, fűtésre...

nem arra írják, hogy nincs 1000 db plüss a gyereknek, csak 4

2017. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Kevered a szezont a fazonnal.

Valóban, aki szegeny, az ne szüljön. Az nem felelos gyermekvallalas, ha nulla munkaviszonnyal, anyamhoz, egyedül gyereket akarok szülni csak gyesbol és csaladipotlekbol tervezve eltartani.

Épeszű ember akkor vállal gyerek, ha van jó munkahelye, ahol minimum annyi munkaviszonnyal rendelkezik, hogy gyedet kap. Van saját lakása, vagy alberlete, amit fenn tud tartani akár egyedül is és van valamennyi félreértés pénze is váratlan helyzetekre.

A hirtelen anyagi katasztrófa és a tudatosan a semmire szülés még csak nem is hasonlít

2017. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Előttem szóló:

Mindez értékrend kérdése. Akinek az anyagiak fontosabbak az életnél, az úgy gondolkodik mint Te. Ezt mutatja az is, hogy a tehetősebbeknél kevesebb a gyerek, ha egyáltalán van.

Csak tudod, majd ha öregek leszünk, és a hamut is mamunak mondjuk már, akinek nincs gyereke, nem lesz, aki kicserélje rajta a pelenkát. Képletesen mondva, de akár szó szerint is.

Mert van olyan, ami nem kapható pénzért.

2017. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

Az olyan meg, mint te, utolsó, halomra szüli a gyereket épp kiesve az iskolából, munka, végzettség nélkül, nyomorba, aztán áll sorba a segélyért és szidja az épp aktuális miniszterelnököt, mert ugye csak az tehet róla.

Az anyagiak fontosak, pláne ha felelős gyermekvallalas a kérdés, hogy ezen belül hol áll meg az ember, az mar az o személyes igénye. Van, akinek a saját ház, külön szoba minden gyereknek, 2 kocsi, x millió a bankban, évenkénti külföldi nyaralás a minimum, másnak meg tökéletes az albérlet, BKV és a Balaton. A minimum viszont az, hogy a gyereknek legyen ruhája, legyen mit ennie, hónap végén ne a küszöböt rágja friss kenyér helyett és ne a csodára várjon antibiotikum helyett ha az orvos felirja, mert anyuka jól átgondoltan a konkrét semmire szülte

2017. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg a tehetős amúgy előre fog gondoskodni arról, hogy legyen aki a pelenkajat cseréli és egyszer sem biztos, hogy a gyereked erre hajlandó lesz.
2017. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
HA van egy teher mentes ház és tartalék és még magánkórházra is futná akkor rengeteg pénz lenne. Ennyire hirtelen dolog tán egy pár levesztése jelentené. Egyértelmű megtartanám nincs is kérdés. Talán akkor nem magán klünikán szülnék és megnézném mi az amin lehet fogni a kiadásokat. Aztán minnélelőbb munkába állnék, hgy az anyagi hátterünket is megtudjam teremteni.
2017. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 babyboom567 ***** válasza:
49%

Bocsi , nem olvastam el a kommenteket,lehet írta már valaki,de pl ha akkor mész csődbe, amikor a gyerek mondjuk 5 éves, akkor megölöd?de mondjuk előtte megmondod neki, hogy kislányom anyáéknak elfogyott a pénze,ezért meg kell halnod,mert már nem tudunk neked külön szobát, meg zongoraórát meg balettot,meg tábort fizetni.

Ilyen felfogással apáméknak engem kb.12 évesen öltek volna meg elvileg.

2017. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%

Velem soha nem fordulhatna elő ilyen, hiszen nem szülök úgy hogy nincs saját munkám, és önálló megtakarításom.


Ha valami miatt mégis ez történne, akkor természetesen megszülném, anyaotthonba mennénk, vagy szüleimnkhez, barátokhoz, bárkihez. Vannak cuccok amiket nem foglalhatnak le, azokat pénzzé tenném, a férjem bármilyen munkát elvállalna, és én is bevállalnék mondjuk bébiszitterkedést, ahova vihetem a sajátot is. 6 hósan meg bölcsi, én meg dolgozni.

2017. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

15 -ös:

Vagtában vagdalózol, hogy írhatsz bárkinek olyat, hogy utolsó?

Kritikán aluli hozzászólásod arra mutat, hogy nekem magasabb az iskolai végzettségem.

2017. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!