Ebben az esetben mit tennél?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de nagyon is megtörténhet.


Abszolút jólétbe vállalsz gyereket. Saját, tehermentes ház, kicsinek különszoba, bankban megtakarítás és mindig marad bőven hó végén.

A baba megfogan, magánklinika a választott születési helye, hisz futja rá.


Szülés előtt egy héttel hatalmas anyagi csőd történik, a számlákat zárolják, a zsebedben annyi marad, hogy kajára futja hó végéig, azt sem tudod kétségbeesésedben, hogy mit tegyél.

A házat lefoglalják, nagyszülőkhöz kell menni lakni, a baba születése pedig a küszöbön. Maximum gyes és csp jár, mivel nem volt munkád, de ha volt is, a csed és gyed már nem fedezi atz az életszínvonalat, amihez hozzászoktál. Férjnek megszűnik az állása és a bevétele.


Mit tennél? Tegyük fel, ez olyan országban történik, ahol engedélyezett a terhesség megszakítása egészen a végéig.


2017. jan. 13. 09:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem mellesleg van olyan munka, amit nem vállal el senki. És vannak kapcsolatok, amelyek nem vehetők pénzen. Nézz már körül a világban, hátha Te is meglátod.
2017. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben az esetben mit tennél?" - Kérdező, leülnék, és innék egy jó kávét...

Tudod, annak, hogy meddig végezhető el egyáltalán az abortusz, annak a biológia szab határt, nem a jog, úgy kb a 24-25. terhességi hét után már élve szülés történik, nem abortusz. Szóval addig van az embernek valóban választási lehetősége, utána viszont kényszerhelyzetben van. Épp ezért ez a két szituáció nem hasonlítható össze. Egy élő gyereknek az ember nyilván alá rendeli a saját érdekeit, de egy embrióval/magzattal szemben az én érdekem az első, már bocsi. Ennyi.

2017. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

20!

Az lehet, hogy magasabb az iskolai végzettséged, de amúgy sík hülye vagy. Hogy irhatok valakinek olyat, hogy utolsó? Úgy, hogy az. Mi nem érthető benne? Ha előtted 13 ember válaszol, akkor 13. az utolsó. Bár érthető, hogy nem sikerül felfogni, a nyilvánvalóan magasabb vegzettsegeddel

2017. jan. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem esnek teherbe olyan ferfitol, akinek ennyire torekeny a karrierje... (szerintem mindenkinek van egy kialakult kepe, hogy vajon mi tortenhetett, mert nekem az lenne a tippem, hogy a NAV kopogtatott...) egyebkent pedig sosem mennek bele olyan helyzetbe, hogy en ne dolgozzak! (Pedig no vagyok, mindig is arra neveltek a szuleim, hogy legyen eg jo diplomam, amivel konnyen el tudok helyezkedni es az a diploma egyben egy szakmat is adjon, amit mas vegzettseggel rendelkezo nem tud betolteni. Innentol elkezdve van sajat vagyonom, es megszulom a gyereket, a ferjemet pedig "kiherelem" a felelotlensege miatt...) Egyebkent nem vetetnek el soha semmilyen korulmenyek kozott egy ilyen szerelem gyereket, akit ovtam, akire vigyaztam, akihez beszeltem a pocakomon at... szoval elvarnam a csalad segitseget, amig talpra nem allnek. De ez en vagyok (es most fuggetlenul diplomaval vagy anelkul, de barmilyen szar munkat elvallalnek, barmilyen magas lovon, vagy G-merciben ultem, leszarnam. A gyerek az elso. Ehhez mar nem lenne szivem.
2017. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként szerintem ilyen orszag nem letezik, mivel ugy tudom, hogy a 7. Honapos kortol ha elvetelsz, akkor mar kesz embernek felel meg, nevet kell neki adni, es el kell temetni...:(
2017. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!