Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hajfestés árt vagy nem árt...

A hajfestés árt vagy nem árt terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

Bizonyítani eddig nem tudták, hogy kárt tenne a magzatban, ennek ellenére nem árt óvatosnak lenni. Mivel a kisbaba szervei és idegrendszere az első 12 hét folyamán alakulnak ki, lehetőleg ezt az időszakot húzza ki valahogy hajfestés nélkül. A külső hatások ezután már jóval kisebb kockázatot jelentenek a gyermekre. Aki szőke festéket használ vagy a hajfestéke tartalmaz hidrogén-peroxidot, az nyitott ablak közelében, jól szellőző helységben fesse vagy festesse haját, hogy minél kisebb koncentrációban lélegezze be a vegyszert.

Aki készül a terhességre már azt megelőzően közelítheti festett hajszínét a természeteshez vagy bemelíroztathatja a haját, így nem lesznek olyan feltűnőek a lenövések.

Még egy szempont a döntéshez: a terhesség alatt a hajfestés nem mindig adja a várt eredményt - árnyalatbeli, tartósságbeli eltérésre számíthatunk.

2006. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igazán erre a kérdésre sehol sem találtam egyértelmű választ.Mivel azonban egyes szakkönyvek kifejezetten ártalmasnak tartják én kihagytam ezt az időt és nem festettem a hajam.
2007. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Használj hennát, az természetes anyagokból van, és ápolja a hajad. De a többi bűzős szar sajnos igen. Festés közben felszabaduló gőzöket belélegzed, úgy jutnak a véráramba, és így a babához. A többi meg a fejeden keresztül jut be. A terhesség és a szoptatás úgyis eléggé megviseli a hajad. Hennával ha jól tudom már egyre több színt érhetsz el, a babára ártalmatlan módon.Én annakidehén indiai boltban vettem... Igaz nem jó vele megázni, mert az elején fog egy kicsit, de ez legyen a legnagyobb hátránya.

A sokszínű hennát most olvastam az anyaleszek.hu-n ott a szabad-e topicban valamelyik cikkben. (Én csak a feketét, barnát és a mélyvöröset ismertem.)

2007. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én az eslő terhességem alatt (is) végig festettem a hajam és nem volt semmi baja a babának, mondhatni "mintaszerű" leleteim voltak. A hajfesték sem károsabb mint a mosogatószer, a tisztítószerek, a szmog,a sok adalékanyag az ételekben (némelyikről azt se lehet tudni, mi van benne, mégis megveszi az ember). Ne felejtsd el: a baba burokban van és a lepény is sok káros anyagot megszűr, tehát nyugodtan festesd, bár havi 1-nél több festés tényleg nem ajánlott!
2008. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb orvos szerint a hajfestés az első harmadot követően nem veszélyes.De ha aggódsz használj hennát vgay kérj melírt.A melírozásnál a fejbőr nem érintkezik káros anyagokkal.
2008. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Aki később talál még ide:

A hajfesték és a henna üti egymást, szép takony állagú trutyit csinálnak a hajból ha nincs szerencséje az embernek. Mellesleg a legtöbb henna nem természetes már.


A hajfestés nem ártalmasabb, mint a munkábajárás vagy a rágózás.

2009. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
én havonta 1x festettem a hajam terhesség alatt és gyönyörű szép kisfiam lett!!! szerintem ez hülyeség hogy árt a hajfesték, mert nem a vérkeringésedbe jut be a hajfesték, csak a hajszálaidat színezi be!
2010. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem a hajfestést:

Ezt találtam..

Kérdés:

Azt olvastam, hogy a várandósság időszaka alatt nem tanácsos a hajfestés. Arra azonban nem találtam információt, hogy ez milyen veszélyeket rejt. Azt szeretném kérdezni, hogy ez csak a festésre vonatkozik, vagy a gyengébb színezésre is? Mind a 9 hónapra érvényes, vagy csak az első 3-ra?

Válasz:

A hajfestékek bizony a gyakori allergiát okozó ágensek közé tartoznak. A terhesség viszont egy immunhiányos állapot, a szervezet (éppen a félig-meddig testidegen magzat védelme érdekében) csökkent ellenálló képességgel bír. Ez az állapot igazából a szoptatás befejeződése után áll csak helyre.

Dr. Nagy László

A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle.

Dr. Ács Nándor

2010. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ammónia menteset lehet gond nélkül
2011. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!