Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hajfestés terhesség alatt?

Hajfestés terhesség alatt?

Figyelt kérdés
33 hetes terhesen melíroztatnám a hajam ( szőke/barna ). Van, aki ezt mondja van, aki azt? Most akkor lehet vagy káros?
2011. ápr. 1. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy melírozni lehet, mert nem érintkezik a fejbőrrel, így nem szívódik fel belőle semmi. A festés az már más, mert ott a fejbőrre is kenik, azt állítólag nem szabad. De abból is vannak természetes alapú festékek, azokat megint szabad...

A világosításban az ammóniával van a baj, de mivel nem érintkezik bőrrel, így bajt nem okozhat. Én a jövő héten fogom megcsináltatni a melírt, 13 hetes vagyok.

2011. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Melírozni mindenképpen lehet,mert ott tényleg nem érintkezik a festék a bőrrel,de festeni is szabad ,mert nem tud annyi vegyszer felszívódni ami ártalmas lehet a babára nézve! De nagyon fontos,hogy mind a két esetben jól szellőző helyiségben történjen a hajfestés!

Egy 9+4hetes fodrász kismama!

2011. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megvártam a 12. hetet a melírozással. Igazából egyiknél sem az a baj,hogy beszívódik a fejbőrbe, hanem az ammónia, amit belélegzel. Szellőztetés mellett, vagy ammóniamentes festékkel, mellírral kell dolgozni. A festés befogja a hajat, a melír meg kiszívja a színt. Ennyi a különbség a fodrászom szerint. 28 hetes kismami
2011. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Érvényes a festésre és a melírozásra is, hogy jól szellőző helyen csináltasd.

2011. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer festettem be terhesen, a 38. héten, mert már nagyon szörnyen néztem ki, nem is lett volna semmi baj, de valószínű a hormonális változások miatt a szőke hajamból vörös lett. :)

Egy mákom volt, hogy azt mondták jól áll. :)

Én is úgy hallottam, hogy lehet festetni (de nem az első 3 hónapban), csak tényleg jól szellőző helyiségben kell csinálni.

2011. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na látjátok,hogy értek a szakmámhoz :) A lényeg,hogy jól szellőző helyiségben történjen a hajfestés!

Fodrász kismama!

2011. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Disi ***** válasza:
100%
Csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy lehet festetni. Nem igazán szívódik fel semmi a fejbőrön keresztül, a gázok, amiket belélegzel közben, az veszélyesebb. Jól szellőző helyiség ( bár ez télen nem igazán megoldható, mert megfázol), én maszkot vettem fel. A fodrászom is volt kismama, ameddig dolgozott, ő is maszkot használt. Egy idő után pedig nem vállalt festést, nekik azért más, egész nap abban dolgozni.
2011. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!