Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz velünk kismamák ha...

Mi lesz velünk kismamák ha elfogadják az új miniszterelnök megszorításait? Gyed 1 év, csp eltörölni, szocpolt megszüntetni.

Figyelt kérdés
Ez durván felháborító!!!!! Mindent elvesznek... és csodálkoznak hogy nincs kisgyerek... hát minek ilyen világba szülni? 14 hetes vagyok, szeptemberbe szülök elvileg, de ha én ezt előbb tudom, hogy mindentől megfosztanak, akkor lehet nem vállalok még egy gyereket... Ez durva... Teljesen felháborít ez. És azt tudja valaki, hogy ha be is vezetik, akkor mikortól??
2009. márc. 31. 10:45
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
26%
Menjen mindenki külföldre! És nézzetek szét, hoyg ott mi jár, mennyit keresnek az emberek , mekkora kiadások vannak, és meddig lehet otthon nyaralni a kisgyerekkel....Majd utána panaszkodjatok!
2009. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
80%

Én az első babámmal vagyok állapotos,8évig vártam rá!Borzasztó,ami ebben az országban folyik!Véleményem szerint,nem ezen járandóságokon kellene,megszorításokat végezni,hanem a tisztelt képviselő urak,hölgyek fizetését kellene csökkenteni.És nem végkielégítést adni,egy év után nekik,pláne nem a válság kellős közepén!!!Szégyellhetik magukat!

De sajnos ezen helyzetben,mi tényleg csak,apró,kis,félreseperhető személyek vagyunk!A döntéseket ők hozzák,mit sem törődve a következményekkel!!!:((

2009. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó előtti. Nem tudom honnan veszed,de külföldön sem aranyélet van...
2009. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
82%
Nyaralni a kisgyerekkel? Neked vagy soha nem volt gyereked vagy olyan öreg vagy, hogy már elfelejtetted milyen az. Vagy bőven futja bébiszitterre a több százezres fizetésedből! Csak míg mondjuk USA-ban, Angliában az a "hagyományos" család modell, hogy Apuka dolgozik, Anyuka meg otthon van és neveli a gyerekeket mert megélnek annyi pénzből is, addig itthon ezt a lakosság nagy része nem engedheti meg magának.
2009. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
72%
Külföldi helyzet?Egy svéd példa:hosszú évekig tartó táppénzből,70-80nm-es lakást,egy személy könnyen fenn tud tartani.Úgy,hogy még minden egyéb más"luxusra"is marad a pénzből!Nincs mellék meló stb.Tb-ből fizeti!Ismerem a személyt!
2009. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a bölcsibe csak úgy vesznek be gyereket,ha már szobatiszta!Majd ők fogják pelenkázni,nem?A másik meg az,hogy mindenki maga szeretné a babáját járni és beszélni tanítani,és nem szeretné,ha a gyerek első szava nem anya v. apa lenne,hanem pl.dadus.

Nem tudom hogy gondolták ezt!Majd viszem a gyerekemet a magammal a Tescoba,ugyanis ott güriztem míg babás nem lettem.


13hetes

2009. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

11,28-asnak üzenem, hogy @nyád!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tuti nincs gyereke, vagy ha van, az ilyennek minek a csudának. vagy már vén szipirtyó! Borzasztó az ilyen! Menj te külföldre, nekünk ez a hazánk!

2009. márc. 31. 11:49
 28/54 anonim ***** válasza:
96%

én vagyok az aki írta hogy külföldön sincs aranyélet. It én az emigránsakról beszélek. mert logikus hogy minden országban először az állampolgárt dolgozatják. Én Angliába éltem. Már egy ideje hazajöttünk és kint maradt ismerőseinkkel tartjuk a kapcsolatot. Tömegével jönnek haza a magyarok. Nincs munka! SEMMI!!! Angliába is gazdasági válság van! az lehet hogy az angolok ebből sokat nem éreznek,de a kitelepültek annál inkább.

Erre írtam,hogy minek kimenni,nem lenne ott sem jobb dolgunk.

Kérdező! Bocsi az OFFolásért! :(

2009. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
86%

A 11.28as válasszal mi a gond?


Én is felháborodom ezen, amúgy sem élünk jól, ha a nagy átlagot vesszük. És hova adjam be a gyereket, mikor a bölcsődék már így is tele vannak? Én előrehozott választás párti vagyok, mert ez nem állapot, amit itt akarnak!!!

2009. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
90%
A normális az lenne, hogy a gyermek minél több időt a családban nevelkedjen. Ez nem nyaralás. Ezt lehetetlenítik el. Az a fő, minél hamarabb dugd be a gyerekedet valami intézménybe egész napra, te meg menj dolgozni, hogy termelj az államnak. Ja, de munkalehetősé az nincs! Csodálkozunk, hogy ennyi a problémás gyerek? Egy évesen még az anyjára lenne szüksége a gyereknek, nem gondozó nénikre.
2009. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!