Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz velünk kismamák ha...

Mi lesz velünk kismamák ha elfogadják az új miniszterelnök megszorításait? Gyed 1 év, csp eltörölni, szocpolt megszüntetni.

Figyelt kérdés
Ez durván felháborító!!!!! Mindent elvesznek... és csodálkoznak hogy nincs kisgyerek... hát minek ilyen világba szülni? 14 hetes vagyok, szeptemberbe szülök elvileg, de ha én ezt előbb tudom, hogy mindentől megfosztanak, akkor lehet nem vállalok még egy gyereket... Ez durva... Teljesen felháborít ez. És azt tudja valaki, hogy ha be is vezetik, akkor mikortól??
2009. márc. 31. 10:45
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
82%

Amikor tegnap meghallottam, nekem is ugyanaz volt a reakcióm, mint a másik kismamának hogy sírva fakadtam.

Nekem a kisfiamat is nagy szívfájdalom volt a bölcsibe beadnom, mert vissza kellett mennem dolgozni. Én úgy éreztem, hogy még nagyon szüksége lett volna rám. De hogy a kislányomat majd 1 évesen bölcsibe vigyem... El sem tudom képzelni. A kisfiam ekkor még nem is járt rendesen. Nem is volt szobatiszta. Mindenről lemaradnék, én nem hiszem neki is a gondozónőre lenne szüksége. Egyszerűen tegnap óta csak ezen jár az eszem, és teljesen el vagyok keseredve.

24 hetes kismama

2009. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
70%
Azt remélem nem gondoljátok komolyan, hogy majd Viktor váltja meg a világot...Őt is csak addig érdekli a kisember nyomora amíg hatalomra nem jut, utánna felveszi a zsíros fizetését és sz...rik bele a kismamák meg a többi szerencsétlen gondjaiba.Elkeserítő ez az egész és nem hallgat meg bennünket senki, mindegy, hogy Feri vagy Viktor a neve...
2009. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:

én is teljesen elvagyok keseredve, és én is előre hozott válasz párti vagyok. Ez nem fer, úgy vállaltam a gyereket, hogy 2 év gyed... most meg... Teljesen felvagyok háborodva... És a romák? Azokat kellene lekapcsolni, mert ők viszik a sok pénzt el az államtól a sok segéllyel, nekik nincs is a gyeddel problémájuk, mert nem dolgoztak egy percet se sose. Nem?

Valamit csak csinálnak...

2009. márc. 31. 14:22
 34/54 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk 3 gyerek van a negyedik utban , a férjem munkanélküli lett , nem kap segélyt sem. A havi 73700 forintból élünk . Gondolhatjátok , hogy mennyire elkeseredtem ...
2009. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
68%

A 14.20-as kommenthez kapcsolódva annyit mondanék, hogy igazad van abban, hogy Viktor vagy Feri egyre megy. Egyik sem jobb, mint a másik (piros vagy narancssárga), és mindenképp rossz világ jön ránk. És tök mindegy ki jut hatalomra, megvonások mindenképp lesznek.

Mert gondoljatok bele, kit érint a gyed kérdés is pl??? Azt, aki a szülés előtt dolgozott, volt munkaviszonya, fizetett járulékot. Nem a segélyen és ingyenélőket, akiket eddig is a mi adó és járulékbefizetéseinkből tartott el az állam.

(11:07 és 11.38-as válasz írója)

2009. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
Bárki kerül is kormányra, nekünk egy jó pár évig rossz lesz, vagy ki tudja meddig. Nagyon-nagyon rossz az ország helyzete, akármit is mond Viktor. Legegyszerübben kikről tudják lehúzni a bőrt, a közalkalmazottakról, (az vagyok) és a szociális juttatásokat tudják elvenni. Ez nekik a legkönnyebb út. Mi meg szívunk.
2009. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszem, hogy egy olyan kormány, ahol már a második miniszterelnök bukik el, jót nem hozhat, hiteltelen. Vannak országok, ahol megszorításokat alkalmaznak és vannak olyanok, (szomszédban is akár), ahol csökkentik az adókat, logikus, hisz több pénzed marad, többet vásárolsz, visszaforgatod. Csak sajnos itt már semmi sem az államé, mindent eladtak. ;(

Másrészt így is mindenki az utcán van, nagy a munkanélküliség, mi szükség lesz ránk, hogy visszamenjünk dolgozni 1 év után?! Mert itt sosincs összhang, nem hiszem, hogy hirtelen majd annyi munkahelyet és persze bölcsödét teremtenek majd, hogy rendben működjön minden!

2009. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
56%

Én vagyok,aki azt írtam,hogy 8évet vártam,a babámra!Nem az én válaszommal volt probléma,hanem előttem volt egy nem szép "megjegyzés",amire reagáltak a válasz adok!

Én sokat vártam erre a pici babára,és tudom,hogy azok,az embernek nem nevezhetők,akik politikusnak vallják magukat,ezen boldogságomat,hogy itt van a pocakomba, nem fogják megkeseríteni!Csak kíváncsi lennék,hogy a kedves politikus asszonyok,akinek gyermekei vannak,miképp vélekednek,ezen intézkedésekről!?Őket nem érinti?Próbálják ki,a minimálbéres létfenntartást,családfenntartást!Mindjárt másképp vélekednének!

2009. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
10%
3 hetes a lányom, akkor én most meddig fogok gyedet kapni?
2009. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
76%
Azért még bízom abban, hogy ebből nem lesz semmi, ha a logikát veszem alapul, bár az náluk nem játszik jelentős szerepet. Ez az intézkedés nagyon is sújtanál a bérből és fizetésből ritkán élőket, akik csak segélyekből tengődnek, gyereket szülnek és kapják a támogatásokat. Na most ők azok, akik egy - egy szavazás alkalmával a legjobban lekenyerezhetők, akik elég jelentős számú szavazatot adnak le rájuk. Merészség lenne őket elveszíteniük...
2009. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!