Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz velünk kismamák ha...

Mi lesz velünk kismamák ha elfogadják az új miniszterelnök megszorításait? Gyed 1 év, csp eltörölni, szocpolt megszüntetni.

Figyelt kérdés
Ez durván felháborító!!!!! Mindent elvesznek... és csodálkoznak hogy nincs kisgyerek... hát minek ilyen világba szülni? 14 hetes vagyok, szeptemberbe szülök elvileg, de ha én ezt előbb tudom, hogy mindentől megfosztanak, akkor lehet nem vállalok még egy gyereket... Ez durva... Teljesen felháborít ez. És azt tudja valaki, hogy ha be is vezetik, akkor mikortól??
2009. márc. 31. 10:45
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Most akkor lesz családi pótlék? Fogunk Kapni?

A befagyasztás szt jelenti, hogy lesz csk nem emelkedik?

2009. ápr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a befagyasztás azt jelenti, hogy nem emelkedik.
2009. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
88%
Sziasztok!Állítólag a dátum 2010.május 1.Viszont még nem tudni,hogy ez után a dátum után születettekre vonatkoznak a gyed törvények vagy az innentől induló ellátásokra!Nem mindegy!Mi is 3. babára gyúrunk,nem adnám (nem is tudnám)be bölcsibe 1 évesen!!!
2009. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
62%
Ez a helyzet elszomorító. De valóban jobb a helyzet külföldön. Akár Németországban, akár Írországban. Mindkét helyen van több kisgyerekes ismerősöm. Én is gondolkodom, hogy lelépjünk innen. A fizetésem felét elveszik, de a nyugdíjat meg sem fogom élni, ha igen, akkor majd járókerettel megyek dolgozni, és a fiatalok meg munkanélküliek lesznek. Egyébként nekem is felmondtak a Tgyás után. Siralmas. Nem baj, a romáknak lesz miből élniük...
2009. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg az alkotmányban benne van, hogy aki akkor már terhes mikor bevezetik, azt még a régi illeti meg, azaz nem 1 év hanem 2 év. És mire bevezetik...legalább 1 év. Szóval elvileg minket nem fog most érinteni, majd a következő gyereknél.

De undorító amit művelnek az országgal! Persze nekik ott a több milliós prémium a szolgálati Mercédes és a szolgálati telefon amikért nem kell fizetni, ami azért önmagában nekünk nagy segítség lenne. Szóval még hogy ez mindenkinek fájni fog??? Csak nekik nem. Rohadt komcsik!

2009. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
41%

Sziasztok,


Ami helyzetünk sem éppen rózsás, pedig egyikünk sem közalkalmazott. Minden csak bérből élő embert ugyanúgy sújtanak a megszorítások. Aki jobban belegondolt 3 éve is, tisztában volt vele, hogy nagyon sok minden nem úgy fog történni az országban, ahogy egy választási kampány alatt elhangzik. És mindegy, hogy a FIDESZ vagy MSZP van kormányon. Az alapvető baj, hogy 1989-ben és utána, ugyan úgy folytatták a semmiből költekezést mint előtte. Ezt eddig tudták tartani, a világ válság miatt, ami amúgy is egy gerjesztett dolog, még rosszabb lett.

Amíg ebben az országban, nem adózik mindenki tisztességesen a ténylegesen megkeresett pénze után, amíg olyan a munka morál, amilyen... addig itt semmi sem lesz jobb. A magyaroknak az a legnagyobb bajuk, hogy még a bajban sem képesek összefogni.

Mondjuk ha jól számolom, akkor a GYED-et fél évvel rövidítik meg, mivel a gyermek születése után 6 hónapig TGYÁS jár, a gyerek fél éves korától 2 éves koráig pedig GYED, és egy évig GYES. A TGYÁS elvételéről nincs szó. Nem megvédeni akarok senkit, csak tisztázni.

Én nem ítélkezem senki felett, becsülöm azokat az embereket, akik egy országot próbálnak igazgatni, amikor a legtöbb embernek a saját családját sem sikerül.....

2009. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak. Akiket ezek a megszorítások keményen anyagilag is érintenek, vagy elvesztették az állásukat, máshogy látják. Amúgy nem nehéz kitalálni mi megy ott fönn, én sajnos nem tudom őket megérteni, mert nagy disznóságokat csinálnak. Ne legyünk már ennyire naívak!!!
2009. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az enyémet már befegyasztoták csak a GYET jőtt meg. (biztos a renszerbe csuszott a hiba). Még csak ma kellett volna megérkeznie, még reménykedek.

2009. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
A 10.47.-esnek, 3-mal visszább, hogy nem mindenki kap tgyást!!! Valaki csak gyedet kap, ami pont 1 év!!! De ha még "csak " fél évvel is rövidebb lenne a gyed, akkor is az is pénz!!! Lehet te sz@rod a pénzt, örülök neki, és neked nem számít 1000.- ft se, se nekünk az nagy kimaradás lenne! Az a fél év gyed helyett csak gyes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
2009. ápr. 3. 15:59
 50/54 anonim ***** válasza:
79%

10:47-es.


Te is biztos közéjük tartozol. Nem a kisembereket kéne "megszorítani", hanem azokat, akik milliókat kapnak. Kiváncsi lennék, hogy élnének meg 80 E Frt-ból. Csak ígérgetni tudnak a kampány alatt, de amikor oda kerülnek, szarnak az emberekre, csak a saját zsebükre dolgoznak!!!!

2009. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!