Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1n1 oltást kéritek terhesen?

H1n1 oltást kéritek terhesen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
52%
Én még a sima influenza ellen sem oltattam be magam soha, nem most fogom elkezdeni. 20 hetes vagyok.
2009. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
Igen, én és az egész családom.23 hetes
2009. nov. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
52%
13 hetes vagyok. Én nem merem!
2009. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim válasza:
0%

Én lehet beadatnám, de itt Romániában még sima influenza ellen sincs meg a védőoltás,csak november végén lesz, állitólag.

De:

1.az szezonális oltások csak 2-3 hónapig hatnak

2.itt Romániában,azt mondják, hogy február-április-ban lesz a járvány csúcsa

Szóval:ha november végén beoltatom magam, mi a garancia, hogy áprilisban nem kapom meg?Addig is mutálódni fog, és nem is lesz hatásos a vakcina.

Az antibiotikumról tudjuk, hogy terhesek is szedhetik, némelyiket, kezelésképpen, de az oltóanyagot még nem is tesztelték.Eddig sem olttattam magam, szerintem ezután sem fogom.Sokkal fontosabb az immunrendszer erősitése, és hála az égnek, nekem eddig bevált, évek óta nem kaptam el náthát, influenzát, himlős sem voltam.

2009. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónak:

Az ,hogy nem voltál még himlős,kicsit aggaszthatna,de amúgy totál egyetértek mindenben ,amit írtál.

2009. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
51%

Az oltóanyagban higany van és köztudott,hogy az bizony mérgező!Akkor most miről beszélünk emberek????????

Dehogy adatom be,ez mind-mind csak politika és PÉNZ!!!!!!!!!

2009. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
"Megjelentek olyan híresztelések is, hogy a vakcinákban fémes higany van, ami idegrendszeri bénulásokat okozhat. Az igazság azonban az, hogy nem fémes, hanem szerves higany van bennük (tiomerzál), nagyon alacsony koncentrációban. A vakcina tisztaságát biztosító, évtizedek óta használt anyag körülbelül egy hét alatt távozik a szervezetből - mondja Kacskovics Imre."
2009. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire káros a védőoltásokban található higany?

Jelenleg az életkorhoz kötött kötelező védőoltásokhoz alkalmazott oltóanyagok nagy része nem tartalmaz thiomersalt. Az MMR, IPV, HiB, BCG, Tetracoq védőoltások nem tartalmazzák ezt a tartósítószert. Jelenleg néhány influenza elleni oltóanyagban található alacsony mennyiségben. A jelenleg használt oltóanyagokban található higany mennyisége jóval alacsonyabb, mint a higanybevitelre vonatkozó ajánlások. Több vizsgálat is történt, amely meghatározta a csecsemők és kisgyermekek vérében a higanykoncentrációt thiomersal tartalmú oltóanyag beadását követően, de az eredmények szerint a vér higany szintje nem haladta meg a határértéket.

Több országban is használnak thiomersal tartalmú oltóanyagokat. Az Egészségügyi Világszervezetnek az Oltóanyag Biztonság Nemzetközi Tanácsadó Testülete (Global Advisory Committee on Vaccine Safety) megállapította, hogy jelenleg nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a thiomersal tartalmú oltóanyagok mérgező hatást fejtenének ki csecsemőkben, gyermekben vagy felnőttekben, ezért egészségi kockázat miatt nincs szükség arra, hogy a thiomersal tartalmú oltóanyagokkal kapcsolatos jelenlegi védőoltási gyakorlaton változtassunk.


Milyen vizsgálatokat végeztek a thiomersal tartalmú oltóanyagok esetleges egészségkárosító hatásaira vonatkozóan?

Több tanulmány is foglalkozott a kérdéssel Dániában, Svédországban, Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban, amelyekben nem találtak összefüggést a fejlődési vagy neurológiai rendellenességek és az oltások között. 2004-ben az Egyesült Államok egy független tanácsadó testülete (Institutes of Medicine) leszögezte, hogy nincs összefüggés az autizmus és a thiomersal

tartalmú oltóanyagok használata között. Szintén 2004-ben egy átfogó tanulmányt közöltek a thiomersal tartalmú oltóanyagok és az autizmus, valamint idegrendszeri károsodások esetleges összefüggéseiről, amelyet a nemzetközi Gyerekgyógyászat (Pediatrics) magazinban közöltek. A tanulmányok az autizmus, a szellemi visszamaradottság, beszédzavarok és figyelemzavarok előfordulását vizsgálták. Összességében a bizonyítékok azt mutatják, hogy az autizmus és a szellemi károsodások nem függnek össze a thiomersal tartalmú oltóanyagokkal. A szerzők azt is megjegyzik, hogy azok az epidemiológiai vizsgálatok, amelyek összefüggést feltételeztek, jelentős hiányosságokat mutattak a vizsgálat megtervezését, valamint a levont következtetések érvényességét tekintve

2009. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
Beadattam és engem nem érdekel ki oltat és ki nem!
2009. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm..


sokan vagytok sokféle véleménnyel..

tisztelem valamennyit! és nem pontozok le senkit.. nem szokásom.

Én 23 hetes kismama vagyok. gyógypedagógus. nem attól félek hogy most az oltásnak lesznek mellékhatásai hanem attól hogy az összetevők az én kis törpimnek okoznak valami kárt.. mindene kifejlődött de a hallása a látása az idegrendszere.. ha már mst mindene tökéletes lenne akkor meg is születhetne nem? de ő 9 hónapig fejlődik odabent, amibe beleavatkozunk egy oltással..

Egyik részről úgy érzem felfújják és ha most nem lenne ez az oltóanyag akkor nem is tudnánk arról kik és hányan halnak meg kerülnek kórházba influenzával..

mert a sima influenza után is a háziorvonak kellene EKG-t vizeletvizsgálatot végeznia, mert annak is vannak súlyos szövődményei.. endocarditis, vesemedencegyulladás, izületekre ráhúzódik stb.. de arra sincsen pénz..ha 5 nap után nem vagy lázas elengednek melózni..

másrészt meg irtóra tele a gatyám.. Itt van két kisgyermek akiknek szükségük van rám.. állatira nagy felelősség...


Én az Oscillococcinumot szedem heti 1-et napi 500mg C vitaminnal, céklalevet iszom néha-utálom az ízét..

és nem megyek sehova.. szobafogságban vagyunk a 2,5 éves kisfiammal.. a kislányom 5 éves ő megkapja az oltást hogy ne hozza haza a férjem meg ha beteg lesz hazaköltözik a szüleihez.. elkülöníti magát..



Tudom hogy millió kérdés és válasz volt már e témában csak arra voltam kíváncsi hogy most amikor már annyira sokfélét hallunk a tv-ből rádióból mi a véleményetek..

én oltásellenes vagyok de egészségügyit végeztem....Azzal hogy kikértem a véleményt még nem azt állítottam hogy hülye vagyok csak lehet hogy van aki okosabb nálam és meg tud győzni hgy felelősen és remélhetőleg jól dönthessek.. ha a valódi nagy járvány február-április akkor meg egyzserűen foalmam sincsen mit csináljak.. márciusra várom a babánkat...


mégegyszer köszi mindenkinek aki írt...

2009. nov. 8. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!