Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1n1 oltást kéritek terhesen?

H1n1 oltást kéritek terhesen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van és bocsánat a hevességemért de szeretnék oltottan is nyugodtan aludni.Ezek a történetek amit a válaszoló csak úgy leírt nem ezt segítik elő!Tényleg feleslegesek.Hidd el mi aki oltattunk mi is csak a gyerek érdekében cselekedtünk és nem szórakozásból hanem megfontoltan döntöttünk.Bennünket ez győzött meg.Nem akarok senkit rábeszélni mert abban igazad van,hogy nem tudjuk mi lesz és mi is félünk de ezt senki nem veszi figyelemben és mindennapra kapunk 1 sztorit.Ha nem oltatok és elkapom nagy baj lesz mert 39 éves vagyok járhatok úgy mint a szegedi kismama.Ma láttam a tv-ben reggel nyilatkozott az orvosa,hogy még lélegeztetik és nagyon komoly kétoldali tüdőgyulladása van.Ráadásul nagyon korlátozott a gyógyszer amit kaphat.A helyzete aggasztó.A magzat miatt is aggódnak mert nem lehet tudni mi lesz.Szóval döntünk ahogy döntünk és én is csak remélni tudom,hogy nem bánjuk meg és mindenki megussza,de ne ítélkezzünk a másik felett és hagyjuk nyugodtan aludni.Elmúlik a tél,elmúlik a járvány csak azok a szavak nem múlnak el amit mi kapunk!Majd pár év múlva meglátjátok..Ne érts félre nem gondolom,hogy félnem kellene de az ördög nem alszik.Én sem mondom senkinek,hogy majd télen meglátjuk,hogy ki,hogy tudta kivédeni és kinek milyen baja lett.Nem hiszem ,hogy ez bármit megoldana.Engedjük egymásnak boldogan várni az új jövevényt.
2009. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
74%
Ha terhes lennék biztosan kérném!!!
2009. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
Hát, a média ad mindenkinek. Annak is aki oltat és annak is aki nem. Tájékoztatás pedig nincs rendes, hogy felelősségteljes döntést lehessen hozni.
2009. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
Így igaz. Az azonban nagyon szomorú, hogy olyan válaszokat látok sok helyen, hogy oltassátok magatokat, mert akkor "én" nem kapom el.
2009. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
11:34-es-nek: bocsi, semmiféle rossz szándék vagy gondolat nem volt bennem. Őszintén én tanácstalanságban kerestem információkat, végigolvastam órákon át, napokon át mindent amit találtam, és a végén berántott engem is a média egyfajta pánikba, főleg mikor a cikket megláttam. Nem tudom kihez lehetne fordulni tanácsért, mint gondolom sokan vagyunk így. Tehát csak annyit szeretnék mondani, hogy elnézést :o)
2009. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
11.34-es vagyok.Semmi baj,tudom,hogy az embert elsodorják a hírek.Gondolom nem a rosszindulat vezérelt.Sajnos sokan vannak akiknek valami beteges örömet jelent 1-1 ehhez hasonló hír.Szerintem nem kell a megoldást keresni mert már úgy is mindenki a döntése szerint cselekedett ,illetve nem cselekedett.Most már csak mindenkinek meg kell nyugodni és le kell higgadni és nem görgetni tovább ezt a dolgot.
2009. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim válasza:
Olvastam véleményt ellenvéleményt kismamáktól hozzászólóktól, vannak akik az h1n1től félnek jobban, vannak akik az oltástól.Ami engem vissza tart az a következő: nincs még olyan anya, aki kismamasága alatt beadatta az oltóanyagot és azóta egészséges babát szült és nevelt fel.Én magam pedig nem szeretnék kísérleti alany lenni.Túl nagy kockázat olyan úton elindulni aminek nem látjuk a végét, mert bár jót ígér, de nem bízhatunk meg benne teljesen.Az én orvosom is az oltást ajánlotta de az ösztöneim azt súgják hogy nem szabad.
2009. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
És olyan anya sincs aki egy h1n1- es kétoldali szövődményes tüdőgyulladás és 40 fokos láz esetleg lélegeztetőgép után szülte volna meg az egészséges gyermekét.
2009. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
Akkor is kockázatot vállalsz ha nem adatod be!Nem tudjuk még mi lesz belőle, és arra vonatkozóan sincsenek adatok,kísérletek ha beteg leszel mi lesz!Vagy,hogy mi lesz utána kinek milyen gondja lesz az évek múlásával.Ha így nézzük mindannyian kockáztatunk és nem csak azok akik beadatják,sőt kehet,hogy csak azok nem!Idővel minden kiderül!
2009. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:

azt hittem már lecsengett a kérdésem.. Én nem ítélek el senkit.. azt sem aki beadatta azt sem aki nem.. Én nem adattam be és szobafogásban ülök itthon.. nem megyek sehova. és a családom viyáz rám akik be vannak oltva.. most a harmadik trimesztert kezdem, szerencsére nem kell dokihoz futkoznom nem vagyok táppénzen hogy állandóan ott üljek a papírért. Ha most magamra lennék hagyva és melóznom kéne meg tömegközlekednem biztosan megfontolnám.. de nem kell... most mondjam hogy szerencsés vagyok? a párom vásárol, ügyeket intéz. én itthon rab vagyok főzök, mosok,a kétévessel vagyok állandóan.. de elmúlik ez az idő is.. még 12 hét és vége.. akkor kérem az oltást..

ki tudja ki mit kockáztat és azok akik most lélegeztetőgépen vannak (szegényeket nagyon sajnálom mert senkinek nem kívánom) na azok hogyan fogták fel és hogyan éltek. És annyi kismama van akik nem betegedtek meg.. Nekem a háziorvosom és a nőgyógyászom is ingatta afejét.. azt mondták ha itthon vagyok a család meg be van oltva akkor elég az is..


De én nem a szubjektív véleményekkel akartam vitatkozni, mert senkivel nem vitatkozom..Mindenki véleménye tiszteletet érdemel.

csak kíváncsi voltam..

Anyukám ANTSZ-es volt.. baromira aggódott értünk.. na ő is bement a munkahelyére és rákérdezett..ott is osztották a korábban említett orvosaim véleményét.. vagyis szobafogság és nyugalom.. kézmosás és fertőtlenítés.. valamint semmi tömeg..

2009. nov. 29. 10:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!