Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1n1 oltást kéritek terhesen?

H1n1 oltást kéritek terhesen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem vagyok egészségügyis.

Sokáig oltás ellenes voltam, de aztán az elgonodolkoztatott, hogy mi lesz szülés után. Karácsonyra vagyok kiírva, tehát még javában benne leszünk az influenzás időszakban.Nem tilthatom ki az embereket a házból, mondván hogy a babát megfertőzhetitek.

A 3. harmadban beadott injekció védi a babát is kb. 6 hónapos koráig.Holnap megyek a nődokihoz, ha ő javasolja, én beadatom magamnak.

Mindenkinek saját döntése, remélem hogy egyik oldal sem fogja nagyon megbánni az álláspontját.

2009. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
Én áprilisra várom a bébim és eddig a nem oldalon vagyok. Félek hogy ártok vele a babám fejlődésének. Magam nem féltem egyáltalán, csak őt! HA a születése után jön elő vmi fejlődési hiba, azt SOHA nem bocsátanám meg magamnak!!! És Ő sem nekem.
2009. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos fejlődési rendellenesség oltás nélkül is lehet, nem akartalak ezzel ijesztgetni, én is kismama vagyok.

Nézd meg az UH papírokat, azon is rajta van hogy nem tudnak mindent kiszűrni, no felelősség...

A csecsemőkre nagyon veszélyes az influenza, ha elkapja, és én megtudtam volna előzni egy szurival, és nem tettem, akkor soha nem fogom megbocsátani magamnak.

De értem a te álláspontodat is, csak sajnos a mi városunkban van H1N1 és ezt nem a médiából tudom.

Jó egészséget mindenkinek!

2009. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 hetes vagyok és a múlt héten beoltattam magam mindkét vírus ellen. Eddig nem volt semmi bajom, korábban sosem oltattam és nem is voltam nagyon beteg, de úgy voltam vele, hogy most inkább nem kivárásra játszom.

Én azt hallottam, hogy maga a vírus nem veszélyes a babára amíg bent van, mert a placenta mindent kiszűr. A babára az esetleges magas láz a veszélyes, ami embertől függ, hogy lesz-e neki vagy nem, a mamára pedig a szintén esetleges szövődmények.

Sokan amiatt félnek, hogy a vakcinát terheseken nem tesztelik, de tud valaki olyan gyógyszerről, amit tesztelnek terheseken? Mert szerintem nincs ilyen. Egyébként vemhes állatokon szokták őket tesztelni, csak embereken nem. A másik, hogy a vakcina összetevői alapból ugyanzok, mint az évek óta használt szezonális influenzáké, csak a vírustörzs van kicserélve. Akkor ettől milyen baja lehetne általában az embernek, ha a másiktól sincs. Persze kivétlek mindig vannak, ezért én nem mondom senkinek, hogy oltassa be magát. Amúgy az első harmadban tényleg nem ajánlják a dokik, de utána lehet. Ráadásul elvileg a babának a születése után 6 hónapig védettséget ad az az oltás, ami terhesen lett beadva.

2009. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok!


Megértem mindenki álláspontját..

Most én nem az oltás ellen ágálok.. mert én oltáspárti vagyok egyébként nem pocakosan.. szegény dokink agyára mentem a sok kéréssel.. pneumo, kullancs, meningitis, bárányhimlő..szóval csak röhögött rajtam.. de mindkét gyermekem minden ellen be van oltva.


Igazatok van.. a gyógyszereket terhes nőkön soha nem tesztelik, ki is vállalkozna erre?

A vicc az hogy eddig sem volt protokoll az hogy kismamát bármivel is beoltsanak..Sőt a kullancs oltásban is higyan yvan és amikor beadattam magamnak biztosan tudnom kellett hogy nem vagyok terhes.. mert akkor nem adta volna be a dokim.. és most azt hallom a tv-ből hogy "az eddig beoltott kismamák eseteiből származó tapasztalatok azt mutatják..." hát a mostani oltásból még nincsen tapasztalat.. mert ha jönne egy kismama akit évekkel ezelőtt beoltottak ugyanezzel az oltóanyaggal - persze a régi influ vírussal-merthát a mostani új illetve nem is érdekes hogy ez a H1n1- mert a babára nézve az influ nem veszélyes.. csak a szövődmények- ebben is iagaz van az utolsó válaszolónak.. szóval ha egy oltáson átesett anyuka jönne- és jó lenne ha tömegével megjelennének akik a gyermeküket nevelik és nem lenne biztosan egyetlen gyermeknek sem semmiféle részképesség problémája érzékszervi baja akkr bizton állítanám be merem vállani az oltást...


De az én babámnak érzékelhetően most fejlődik a hallása- végre zenére is ficánkol a pocakomban..-és az érzékszervei is most tökéletesednek....

hallássérültekkel foglalkozom.. megért engem valaki? én nem állítom hogy ez az oltás ártalmas.. de biztosan a ti fejetekben is megfordult az hogy ez az oltóanyag- illetve az összetevői beleavatkozhatnak ( feltételesen írtam) a babám fejődésébe.

Ezért:

Körülöttem beoltattam mindenkit.. én meg nem megyek tömegbe..Tulajdonképpen ugyanazt élem meg most mintha már itt lenne a pici.. akkor sem járnánk sehova.. mert az oltatástól függtelenül egy újszülöttel senki nem rohangál azonnal mindenhova:) márciusban szülök, kicsit előrébb tolódott a szobafogság- amit önként vállaltam...nem járok tömegközekedéssel és fertőtlenítek, kezet mosok, ha dokihoz megyek szájmaszkot használok... és erősítem az immunrendszeremet homeopátiával.. ha valakit érdekel a natursziget.hu oldalon sok jó ötlet van erre..de én is szívesen segítek ebben ha mail-t írtok..


tudom hogy itt valamennyien felelősen döntöttetek.. akár vállaltátok akár nem az oltást... És remélem mindannyian egészséges picurkát hozunk a világra mert ez a legfontosabb!! és nem a vita.. vagy mások döntéseinek megkérdőjelezése...

mert ezt a kérdést nem egymás ellen hanem egymásért tettem fel!

2009. nov. 10. 13:24
 26/65 anonim ***** válasza:
Szia!Asszisztens vagyok 4 hós kislányom van és egy 13 éves fiam!Ha most dolgoznék kötelező lenne beoltatni magam.De itthon vagyok a kislányommal.A fiam bármikor haza hozhatja a suliból nagyon félek tőle de mint eü-s Te is irtad szerintem el kell adni az oltóanyagot ezért a felhajtás!Mindenki mindenhol mást mond Mi oscillo heti 1 én is és Multi Tabs immuno mindannyiunknak.tavaly ilyenkor terhes voltam akkor is féltem pedig még nem volt H1N1 de ugy gondolom hála ezeknek a vitaminoknak homeonak meguszta a család!Az 500 mg C vitamint inkább csak 2 naponta idd mert ez igy soknak hangzik paprika paradicsom narancs!bár ez csak az én véleményem!Se a fiam se a férjem nem oltatom be én a szopi miatt magamat sem!Vigyázz magadra ja a fiam Higeen kézfertőtlenitőt használ a suliban és ha én megyek valahová én is!Omker boltban a legolcsóbb van belőle foly szappan is vagy Clara sept a patikában kapható!Nálunk mind a kettő bevált!
2009. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hát igen.. nagy dilemma..

Igazad van a c vitamint illetően.. a cetebe-t eszem kétnaponta.. a többiek azért megkapják naponta


Tegnap mindenki megkapta körülöttem az oltást.. így ha valamelyik beteg lesz biztosan tudom hogy ápolhatom.. mert ilyenkor aztán mindegyik bújik..és a kisebbik baj érhet engem is..mert a lázat majd csillapítom ha lesz ilyen... de úgy gondolom hogy az Oscillo amit október eleje óta szedünk heti 1 csővel meg az echinacea ch5 napi 1x5 golyó minden második héten és a c vitamin kicsit jobban véd azáltal hogy nem az utolsó pillanatban kapkodunk hanem már erősítünk jó ideje.

Sokan akkor kapkodnak gyógyszer, vitamin után amikor már bejutott a vírus, vagy baci és az immunrendszere már nem igazán tud miből energiára kapni.


én azt hiszem hogy a egészségpolitikai nézőponttól és egyéb nézetektől függetlenül ha megszületik a baba én is kérem az oltást mert akkor szeretném őt is védeni...

egyébként soha nem voltam influenza oltás párti..asszem egyszer adatta be nekem anyukám és akkor nem volt semmi bajom az oltástól de ettől függtelenül elért az influ csak egy másik törzse.. vicces nem?


jó egészséget kívánok nektek és a manókáidnak is!!! vigyázzatok magatokra!!

2009. nov. 13. 08:40
 28/65 anonim válasza:
Én 27 hetesen beadattam. Nem volt tőle hőemelkedésem, lázam. Engem meggyőzött Czeizer Endre nyilatkozata és a nőgyógyászom is javasolta. Iskolás korú gyerekem van, félek, hogy hazahozza a vírust. A családomban különben mindenki beoltatta magát. Persze félek, csak akkor leszek nyugodt, ha már a kezemben fogom a kisfiamat és tudom, hogy teljesen egészséges. De az oltással védem magam és a pocaklakót is, remélem nem tettem rosszul.
2009. nov. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
Én is akartam a múltkor echinaceát szedni, mert azt nagyon dicsérik, de gondoltam, előbb annak is utána nézek. erre mit találtam több oldalon is: állati jó immunerősítő, de kismamáknak nem javasolt... erről ennyit. Úgyhogy inkább azt nem szedem.
2009. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:

Mennyien írtatok!

Én nem attól félek hogy az oltástól én leszek beteg.. nem keltek pánikot, magamba töprengek: egészségügyit végeztem.. gyógypedgógus vagyok.. ha most lázas leszek bámitől max csillapítom.. és ennyi.. nem az oltás szövődményeitől félek.. elvégre minden ellen nem oltathatod be magad ami lázat okoz!

Eddig nincsenek tapasztalatok aról hogy aki oltást kapott megszült és már 5 éves lenne a gyerek...

Nme mindegy milyen értelmi képességekkel rendelkezik majd.. kognitív funkciók:Érzékelés: ( most alakulnak az érzékszervei) észlelés, figyelem emlékezet képzelet gondolkodás és a többi.. ezt majd nem kenik az oltásra az okosok.És nem állítom azt hogy ezek bármelyie is ssérülni fog az oltástól. de ha a Czeizel doki alá is írná a fejét tenné is rá hogy nem sérül akkor sem kérném.. körbeoltattam magam, és ennyi...


UTOLSÓ VÁLASZOLÓNAK: Oscillococcinum heti 1 cső-megelőzésre. Aztán ha első tünetek jönnek 6 óránként 1-1 cső ha kialakult az influ akkor napi 2 cső...

Nálam 1,5 nap alatt lement-nem állítom hogy újinflu volt-sőt-egyszerű nátha szerintem..

a férjemnél 2 nap, a kisfiam vasárnap volt nagyon náthás-orrcsepp nélkül úsztuk meg csak orrkenőcsöt használtunk -de csak úgy ahogy homeos szerrel adható-szigorúan egy órát hagyva a homeos bogyónak hogy hatni tudjon- és mára-keddre- semmi baja nincsen.

Echinacea: valóban nem mindegyik szedhető!!mert alkoholos.. szóval a dr theiss -féle nem jó ugyanígy nem szedhetők a grapefruit cseppek echinaceával!! de ha a gyógyszertárban úgy kéred hogy homeopátiás Echinacea CH5 -ös higításban akkor azt szedheted! mi a 2,5 éves fiammal és 5 éves lányommal is ezt szedjük.

mi kéthetente szedjük- úgy hogy hétfőtől vasárnapig napi 1x5 golyó aztán egy hét szünet!


jó egészséget mindenkinek!

2009. nov. 17. 09:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!