Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1n1 oltást kéritek terhesen?

H1n1 oltást kéritek terhesen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:

Már korábban is szóltam hozzá a témához, de ma kaptam néhány régebbi Kismama magazint, amiben még a mostani hisztéria előtt ilyeneket ítrak a hagyományos évi influenza vírusról. Ez pl. a 2008 januári kismama magazinból van. Aki esetleg meg tudja szerezni, olvassa végig, ide most csak az oltásos részt írtam ki:

"Oltás

A terhesség idején inkább a kismamát veszélyezteti az influenza, ha ugyanis szövődményes formája alakul ki tüdőgyulladással, az már komoly veszélyt jelenthet. Ezért fontos tudni, hogy a betegség védőoltással megelőzhető, a vakcina a terhességre nézve ártalmatlan. Azoknak a kismamáknak az oltása különösen ajánlott, akiknek az influenzaszezonra, vagyis december és március vége közötti időszakra fog esni terhességük második vagy harmadik harmada, esetleg valamilyen krónikus szív- vagy tüdőbetegségben (pl.asztma) szenvednek. Az oltást egy év elteltével újra be kell adatni.

Januárban sem késő oltatni. A legideálisabb az október és a november lett volna de még februárban sem feltétlenül késő. A védettség kialakulásához felnőttek esetében két hét szükséges. Ha már tombol a járvány, ez hosszú idő, de az oltást még akkor sem késő kérni, ha már összefutottunk egy-két influenzás beteggel."


Érdekes, hogy 2008-ban még nem volt veszélyes a kismamákra az oltás, most meg egyszerre az lett. Szerintem az oltás esetleghes mellékhatásaival való riogatás egy nagy baromság (bocsánat a kifejezésért), de miért tennék ki a terheseket, vagy bárkit szövődményeknek, amikor az oltás célja a megelőzés, nem a fogyatékos gyerekek elszaporítása. Ezt senki nem gondolhatja komolyan. Hányan szoktátok a felírt gyógyszerek vagy vitaminok esetleges mellékhatásait elolvasni a beszedés előtt, amiből aztán semmi nem válik be? Az emberek nagyon kis százalékánál fordulnak elő ezek is, mégis rá kell írni a dobozra.


Persze nem akarok senkit rábeszélni, mert ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni...

2009. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
Dr.Lenkei:)? Na ne............ ő meg ebből csinál bizniszt méregrdágán árulja a piruláit és jót röhög a sok marhán aki megveszi, egészségetekre BIRKA BANDA!
2009. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy a Lenkeiről való véleményemmel nem vagyok egyedül...

Egy másik kérdésnél majdnem a mennybe repítették...

2009. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
Ez a "Birka banda" jelző, ez muszáj?Mondd miért nem tudod csak egyszerűen azt írni,hogy a Lenkei számodra nem hiteles!Milyen jogon birkázol le bárkit?Totál elegem van az ilyen ki ha nem én kommentekből!Mégis kinek képzeled magad?Nekem is van egy jelzőm:TAHÓ BANDA!
2009. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:

na azt hiszem én is csatolnék ide egy levelet..

meg nem nevezem az íróját.. egy nőgyógyász humángenetikus írta nekem..


Arra a kérdésemre írta hogy az oltóanyag a maga elölt vírusfehérjével valamint a hordozóanyagaival átjut-e a placentán?

Teljesen indokolatlan a félelme. A jelenlegi oltóanyagokat 1961 óta változatlan technológiával állítják elő. Ez idő alatt söbb millió terhes kapott oltást és semmilyen káros következményt nem tapasztaltunk. A magas láznak viszont nagyon súlyos következményei vannak. Súlyos idegrendszeri fejlődési zavart okozhat a nyitott gerinctől az értelmi fogyatékosságig. 3 nap magas láz esetén a kockázat eléri a 14-16%-ot. Az oltásnak egyetlen veszélye van:előfordulhat, hogy nem hat, mert nem az a vírus érkezik, ami ellen felkészült. Az oltóanyag nem megy át a placentán, mert a vírus 1000 daltonnál magasabb molekulasúlyú...



... Az embereknek még az sem "esik le", hogy az Omnivesttől 15 éve rendelünk oltásokat, tehát teljesen megbízhatók....


...Amit garantálok Önnek: az oltástól semmi baja nem lesz, legfeljebb nem hat, ha pl. elkésett vele. A magas láz viszont szörnyű károkat tehet a gyermekében...


egy kérdésemre nem adott választ gondolom én nem tartotta fontosnak az előző néhány mondata után..



Megkérdeztem pár koraszülöttekkel foglalkozó dokit .. mikortól tekinthető tulajdonképpen életképesnek, fejlettnek a baba? mert a 28. héttől megmenthető.. szemproblémáik is inkább attól lesznek hogy a retina más o2 koncentrációt kap a levegőn tüdővel lélegző baba és mást a köldökvérből származó o2-n élő magzat..


na szóval most hogy a 28. hetet kezdem az összes érzékszerve elvileg már okés.. az agyi differenciálódásról meg én is tanultam hogy az még a születés után a 8- hónapig alakul. adig még szaporodnak az idegsejtek és a korai fejlsztések is azon alapulnak hogy akkor még bármilyen sérülést vissza lehet fordítani..


Na mármost.. ha ez tényleg így van.. akkor....


A vita mindig vita marad. mint ahogy az élet számos területén állunk hadilábon a nézeteinket illetően.


Senkit ne sértegessünk, és ne nézzünk le.. Én elleneztem eddig.. de nem volt politikai nézet nem volt semmi. kutattam és amit találtam a sok meggyőző érv és nem a pletykalapokból szedett infok azt értetik meg velem hogy valamit kell tenni.

mert akkor tiltakozhatnánk a kisbabánk beoltatása ellen is.. és ott is csak védünk. Nekem már van két gyermekem, akik be vannak oltva minden ellen.. egyedül az anyjuk hülyesége ellen nem találtak még ki oltást.. mert mi aztán tényleg böködtünk rendesen az első 3 évben:) Ennél az oltásnál legalább nem őt bökik hanme minket ami a szenny benne azt mi megszűrjük-bejut a májba ami aztán lebontja a mérget..- nekünk már úgysem számít sokat..a picikének meg a saját szervezetünk által előállított "ismerős -anyaszagú" :) ellenanyagokat juttatjuk át.



Ennél többet nem tehetünk..


DE: ha most lennék egészen fiatal terhes bizony aggódnék..és most itt úgy tűnik hogy szembeköpöm magam az előző véleményem..


Idézem a kedvenc dokimat:

ha az első trimeszterben éri valami kár a gyereket akkor nem lesz karja-lába ( ne konkrétan értsd-csak a súlyossági fokot jelölte meg ezzel..)

ha a 2. trimszterben éri valami nem lesz ujja.

Ha a harmadikban éri valami akkor "hülye lesz" -- és itt azért ne csak az oltásra gondoljatok.. bármi okból bekövetkező láz ami tartósan 38,5 feletti már idegrendszeri károsodásokat is okozhat.-nem muszáj, de benne van a pakliban..

Mindenki gondolja át járjon utána győződjön meg arról neki mi a jó.

Én a saját szemszögemből utánakutattam.. és azért osztottam meg veletek hogy ez már tiszta legyen.


további szép egészséges várandósságot kívánok nektek!

és nektek is kispapák, apukák!

2009. dec. 4. 11:10
 56/65 anonim ***** válasza:
Most aztán feladtad a leckét !Oltassunk mert így védjük a magzatot utána meg leírod,hogy mik lesznek a gondok??Szeretném az utolsó pár mondatodat másként érteni!Amit egy infektológus professzortól tudok!Magától a vírustól nem károsodik a magzat egyik trimeszterben sem! TEHÁT AZ OLTÁSBAN LEVŐ VÍRUSTÓL SEM KÁROSODHAT!Nem lesz később sem "hülye" sem más,az influenza vírusok nem jelentettek, és most sem jelentenek rá nézve veszélyt!A VESZÉLY AZ NEM MÁS MINT A SZÖVŐDMÉNY!!Ezt kellene már végre megérteni!
2009. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

jajj nem haragudj! én most az utolsó sorokat nem azért írtam mert a vírustól vagy az oltstól károsodna a baba odabent... ezt még gyermekgyógyászat előadáson jegyeztem le.. Bármilyen károsító hatás: biológiai, fizikai kémiai behatás éri a magzatot az egyes időszakokban a magzat mindeyikben más fejlődési szakaszban van tehát minél fiatalabb egy pocilakó annál súlyosabb a károsodás.. mivel 3 hónapos koráig mindene kialakul, pontosaban az alap, ami aztán differenciálódik, finomodik.. a 12 hetes uh-n is az alapokat nézik és mást figyelnek a 18 hetesen és megint mást a 30 hetesen.. sóval egyre finomabb rendszert ér a károsító hatás.. de ne érjen senkit..

én ma megkaptam az oltást...nem riogatni akartam azzal hogy leírtam az utolsó mondatokat.. csak azt hogy engem az győzött meg hogy a manókám már 27 hetes elmúlt..elvileg sok rosszat nem tehetek benne ha mégis lenne valami olyasmi ebben az oltásban ami neki nem lenne jó.. mint gyógypedagóguus azért nekem is fel van adva a lecke.. harmadik gyerekem de olyan nagyon fogom majd figyelni a fejlődését mint eddig a kettőét még soha.. remélem ugyanolyan szépen alakul majd mint azoké..


Az asszisztensnő a házidokimnál azt mondta, hogy fél órája kezdte a rendelést de a negyedik kismama voltam aki oltást kért.. remélem nem bánjuk meg..


4-5 év múlva kiderül..

2009. dec. 7. 09:00
 58/65 anonim ***** válasza:
Sziasztok! egy nagyon közeli rokonom dolgozik az ÁNTSZ-nél, és ő megerősített abban, hogy az oltást a kismamiknak BE KELL ADATNI! A babára egyáltalán nem veszélyes, de ha nem adatod be, el is veszítheted a babód! Remélem tudtam segíteni a még gondolkodóknak. Egy beoltatott 19 hetes km.
2009. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

Én is beadattam, nagyon sokat töprengtem a dolgon, de végül ezt találtam a legjobbnak... a háziorvosm ajánlotta, viszont az asszisztens nő nem akarta beadni, mivel kismama vagyok, nem tudom hogy dönthetne ő helyettem, elvileg kötelessége lenne beadni, ha én kérem...

de megkaptam az orvosom által, és ez a lényeg!

ja hozzá teszem a kötelező gyerekkori oltásokon kívül soha nem kaptam semmilyen oltást!

18 hetes km.

2009. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
Én azért adattam be az oltást mert úgy gondolom,hogy nem árthat.Nem hiszem,hogy 4-5 év múlva gond lesz.Én nem félek tőle.Engem meggyőztek ,hogy a h1n1 nem árt csak a szövődmény.Akkor meg mitől kellene félnem.39 éves vagyok és nekem talán az életem múlott az oltás beadásán.Ma meghalt a 40 éves kismama.Örülök.hogy nem kockáztattam és nem félek!
2009. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!