Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1n1 oltást kéritek terhesen?

H1n1 oltást kéritek terhesen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon sok benne a HIGANY,ezért terheseknek nem ajánlott,mert a babákon 4-5 éves korban jöhetnek ki olyan betegségek,mint az autistaság.Olyan ha beadatod magadnak az oltást terhesen mintha innál,és cigiznél,vagy drogoznál terhesség közben,csak a higany veszélyesebb.Ha már ki akarod hordani egészséges gyermeked,ne rontsd el egy egyszerű felfújt influenza elleni oltással.Én a NEM-re teszem a voksom!
2009. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
0%

Mennyire káros a védőoltásokban található higany?

Jelenleg az életkorhoz kötött kötelező védőoltásokhoz alkalmazott oltóanyagok nagy része nem tartalmaz thiomersalt. Az MMR, IPV, HiB, BCG, Tetracoq védőoltások nem tartalmazzák ezt a tartósítószert. Jelenleg néhány influenza elleni oltóanyagban található alacsony mennyiségben. A jelenleg használt oltóanyagokban található higany mennyisége jóval alacsonyabb, mint a higanybevitelre vonatkozó ajánlások. Több vizsgálat is történt, amely meghatározta a csecsemők és kisgyermekek vérében a higanykoncentrációt thiomersal tartalmú oltóanyag beadását követően, de az eredmények szerint a vér higany szintje nem haladta meg a határértéket.

Több országban is használnak thiomersal tartalmú oltóanyagokat. Az Egészségügyi Világszervezetnek az Oltóanyag Biztonság Nemzetközi Tanácsadó Testülete (Global Advisory Committee on Vaccine Safety) megállapította, hogy jelenleg nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a thiomersal tartalmú oltóanyagok mérgező hatást fejtenének ki csecsemőkben, gyermekben vagy felnőttekben, ezért egészségi kockázat miatt nincs szükség arra, hogy a thiomersal tartalmú oltóanyagokkal kapcsolatos jelenlegi védőoltási gyakorlaton változtassunk.


Milyen vizsgálatokat végeztek a thiomersal tartalmú oltóanyagok esetleges egészségkárosító hatásaira vonatkozóan?

Több tanulmány is foglalkozott a kérdéssel Dániában, Svédországban, Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban, amelyekben nem találtak összefüggést a fejlődési vagy neurológiai rendellenességek és az oltások között. 2004-ben az Egyesült Államok egy független tanácsadó testülete (Institutes of Medicine) leszögezte, hogy nincs összefüggés az autizmus és a thiomersal

tartalmú oltóanyagok használata között. Szintén 2004-ben egy átfogó tanulmányt közöltek a thiomersal tartalmú oltóanyagok és az autizmus, valamint idegrendszeri károsodások esetleges összefüggéseiről, amelyet a nemzetközi Gyerekgyógyászat (Pediatrics) magazinban közöltek. A tanulmányok az autizmus, a szellemi visszamaradottság, beszédzavarok és figyelemzavarok előfordulását vizsgálták. Összességében a bizonyítékok azt mutatják, hogy az autizmus és a szellemi károsodások nem függnek össze a thiomersal tartalmú oltóanyagokkal. A szerzők azt is megjegyzik, hogy azok az epidemiológiai vizsgálatok, amelyek összefüggést feltételeztek, jelentős hiányosságokat mutattak a vizsgálat megtervezését, valamint a levont következtetések érvényességét tekintve


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-05 18:11

Válasz Beadattam és engem nem érdekel ki oltat és ki nem!


Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-05 18:15

A kérdező kommentje:

Köszönöm..


sokan vagytok sokféle véleménnyel..

tisztelem valamennyit! és nem pontozok le senkit.. nem szokásom.

Én 23 hetes kismama vagyok. gyógypedagógus. nem attól félek hogy most az oltásnak lesznek mellékhatásai hanem attól hogy az összetevők az én kis törpimnek okoznak valami kárt.. mindene kifejlődött de a hallása a látása az idegrendszere.. ha már mst mindene tökéletes lenne akkor meg is születhetne nem? de ő 9 hónapig fejlődik odabent, amibe beleavatkozunk egy oltással..

Egyik részről úgy érzem felfújják és ha most nem lenne ez az oltóanyag akkor nem is tudnánk arról kik és hányan halnak meg kerülnek kórházba influenzával..

mert a sima influenza után is a háziorvonak kellene EKG-t vizeletvizsgálatot végeznia, mert annak is vannak súlyos szövődményei.. endocarditis, vesemedencegyulladás, izületekre ráhúzódik stb.. de arra sincsen pénz..ha 5 nap után nem vagy lázas elengednek melózni..

másrészt meg irtóra tele a gatyám.. Itt van két kisgyermek akiknek szükségük van rám.. állatira nagy felelősség...


Én az Oscillococcinumot szedem heti 1-et napi 500mg C vitaminnal, céklalevet iszom néha-utálom az ízét..

és nem megyek sehova.. szobafogságban vagyunk a 2,5 éves kisfiammal.. a kislányom 5 éves ő megkapja az oltást hogy ne hozza haza a férjem meg ha beteg lesz hazaköltözik a szüleihez.. elkülöníti magát..



Tudom hogy millió kérdés és válasz volt már e témában csak arra voltam kíváncsi hogy most amikor már annyira sokfélét hallunk a tv-ből rádióból mi a véleményetek..

én oltásellenes vagyok de egészségügyit végeztem....Azzal hogy kikértem a véleményt még nem azt állítottam hogy hülye vagyok csak lehet hogy van aki okosabb nálam és meg tud győzni hgy felelősen és remélhetőleg jól dönthessek.. ha a valódi nagy járvány február-április akkor meg egyzserűen foalmam sincsen mit csináljak.. márciusra várom a babánkat...


mégegyszer köszi mindenkinek aki írt...


A komment megírásának időpontja: 11-08 08:54

1 2 3 4

Szeretnél értesülni róla, ha erre a kérdésre új válasz érkezik?

(Ha igen, jelöld be a négyzetet a szöveg előtt, és e-mail címedre levelet küldünk róla! Naponta egy levélben kapod az összes bejelölt kérdést, amire válasz érkezett.

Figyelem! Ha a Hírleveled oldalon kikapcsoltad egyben az összes kérdésfigyelődet,

ez a beállítás hatástalan lesz!)

Ha úgy gondolod, hogy erre a kérdésre a válasz még nem teljes vagy hibás, írhatsz új választ, vagy a meglévőt kiegészítheted!

Válasz küldése!



FIGYELEM!

Minden 10. regisztráló azonnali nyereményt kap!

Nyerj 100 cm-es LCD tévét! Nyerj mp4 lejátszót! Nyerj vásárlási utalványokat! Csupán egy igazán rövid kérdőívet kell kitöltened, és nyerhetsz!

Kattints az alábbi képre, és vegyél részt az AEGON Magyarország megújult nyereményjátékában kockázatok nélkül!



Banner

2009. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
48%
Ezt kicsit elszúrtad,nem?(Bocsi nem kötekedni akarok.)Mindegy a lényeg érthető!
2009. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
Igen!Bocsánat érte,nem volt szándékos!
2009. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:

egy csöppet képzavarba kerültem amikor itt idézgettetek.. de értem a lényeget.

na igen.. sokan az autizmust hozzák fel..én az ANTSZ-t felhívtam ott azt mondták hogy olyan kevés benne a higany hogy el sem ér a magzatig.. hehe... aztán meg azt mondták a tv-ben hogy ez szerves és vízben oldódó higany.. hát nemtom.. nem győztek meg..

de továbbra is azt mondom terhesség alatt: no cigi, no pia, no oltás és no gyógyszerek- csak homeopátia és az orvos által felírt bogyeszok ha valóban beteg vagyok.


nem tudom az autizmust voissza lehet-.e vezetni az oltásokra vagy valami külső behatásra-pedig illene tudnom már csak a szakmámból kifolyólag is.. de annyi apróság van amit mi okozhatunk:

pl. egy jó kis alkoholos szex közbeni fogantatás már okozhat Pszicho Organikus Szindrómát (P.O.S- ők azok a bizonyos problémás manókák akik nem fogyik csak rosszgyerekek:) aranyosak de ha nem muszáj.. akkor inkább "jó gyereket" akarunk nem?

vigyázzunk magunkra okosan!

2009. nov. 18. 12:51
 36/65 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van és sajnos vannak olyan anyák akik egyáltalán nem vigyáznak.Isznak,dohányoznak.. és egészséges babát hoznak világra(Hála istennek)és itt vagyunk mi akik oltatunk mert a szilárd meggyőződésünk,hogy a magas láz és a szövődmények igenis okoznak magzatkárosodást.Én úgyan úgy a magzat érdekében cselekszem mint az aki nem oltat.Én azt tartom veszélyesnek az ő számára.Nem dohányzom,nem iszom,nem szedek gyógyszereket és igyekszem mindent betartani.Remélem mindenki egészséges babát hoz a világra és senkinek semmi baja nem lesz akár oltatott akár nem!Mindenkinek ezt kívánom!
2009. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim válasza:
32%
Dehogyis! 1 anyuka se merje beoltatni magát!!!! Úr Isten!!! :S
2009. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
51%

Mai cikk jelent meg Portugáliában, két várandósról, akik elvesztették a babájukat . Nem bizonyított természetesen még, hogy összefüggésben áll-e az oltással, annyi a tény, hogy mindkét kismama 3 nappal előtte kapta meg az oltást a H1N1 ellen. Ugyanígy persze biztosan lesz akivel a vírusfertőzés miatt történik meg.


Szörnyű, hogy már ennyi mindentől rettegnünk kell. Mintha a mindennapok más dolgai nem lenne elég. Néha már úgy érzem, a lakásból sem szeretném kidugni az orromat.

Leginkább ezt sajnálom, hogy már lassan a félelemtől félhetünk.


Sem oltás ellen, sem oltás mellett nincs szándékomban írni, csak olvastam, és magyar cikkeket nem láttam egyenlőre erről.

2009. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs szándékodban se le se rábeszélni akkor ez a cikk miért kell?Különben is száz ellen cikket tudnék mondani.Ha nem oltattok békává változtok!Olvastam valahol!Mert az oltottak nemsokára ezt is megkapják természetesen úgy hallottátok valahol illetve 1 cikkben volt Új Zélandon vagy Csajágóröcsögén!.Mi a cél?Hogy aki már beadatta érezze jól magát?Ez tényleg ennyire fontos nektek?És ez az "Úr Isten oltás ne"hát mit mondjak ez azért nem győzőt meg,bár elég tudományosan hangzik.
2009. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

nana!:) micsoda hevesség..

tegnap voltam terheléses vércukor vizsgálaton..Nálunk alapbl ezt végzik.. előző két babámmal csak elég volt a kifli kefír módszer.. na mindegyí..

Ott találkoztam egy nagyon kedves ismerősömmel.. aki ugyanannyi idős mint én és oltatott.. a régi dokimhoz jár akire még mindig hallgatok, és tisztelem..

az első babája sérült volt.. hogy genetikai vagy pocin belül sérült azt nemtom.. megértettem az álláspontját. de a sajátomon nem változtattam.

Bevallom nem az oltástól félek.

Van bennem egy olyan kérdőjel amit mindenki érezhet- és eddig is érezhetett.. a felelősség.. persze csak azért hogy valóban jól csinálom-e ami csinálok.. jól nevelem-e őket- egy náthánál mindent megteszek-e amit csak lehet, nem lesz-e lázgörcsös vagy ha igen rosszul csináltam-e valamit.. igaza volt annak a válaszolónak hogy a napi rutin is elég nagy kihívás nemhogy ez az oltassak vagy sem.. mivel nekem nem volt elég meggyőző ezért nem oltattam.. de másnak ez hiteles. Ahogy nem vagyunk egyformák mást választunk párunknak, más dokit nőgyógyinak, más lesz számunkra vonzó.

szerintem senkinek nem lesz baja ha oltat. Csak ha valami okból ( nem csak az oltásból) kifolyólag sérül a babám -ami évekkel később is előjöhet- szóval nem tudnám azt mondani hogy ez tutira nem az oltástól van. csak ennyi a bajom. Nem szabad ijesztgetni senkit semmivel. Nem tudjuk jól döntünk-e.. csak azt hisszük reméljük!

Irigylem azt aki be merte magát oltatni, mert az most nyugodtan alhat. Én szobafogságban vagyok márciusig, legközelebb decemberben megyek tömegbe - vagyis nőgyógyihoz, uh-ra..Valószínűleg fertőtlenítőszerrel és szájmaszkkal... addig meg kerülök mindent. A férjem vásárol, cipeli a gyereket oviba.. mi a kisfiammal csak rövideket sétálunk kettesben, és igyekszünk vigyázni. Én megtehetem.. de olyan sok kismamam van aki ezt nem teheti meg. és értük is aggódom. Inkább agódom mint ijesztgetek. Ha most szülnék biztosan beoltatnám magam utána!!!!

na tessék újabb vitatható döntés:)

de ne vitatkozzunk!

2009. nov. 20. 09:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!