Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok, ha így...

Mit csinálnátok, ha így beállna valaki a házatok elé?

Figyelt kérdés

Főutca, és mellékutca sarkán lakom, a kocsibejáróm a főútról nyílik, de a kapu elé nem tudok leparkolni a főutcán mert nincs annyi hely.Amíg beállok,addig is kilóg a kocsi hátulja az útra.

Viszont a mellékutcában van egy merőleges viakolorral kirakott beállóm, ott sajnos nincs kapu, de azt szoktam csinálni,hogy nappal mindig oda állok, és este mikor már nincs forgalom akkor beállok az udvarra. (és ez azért is jó, mert ha nappal megyek ide-oda akkor nem kell ki-be állnom mindig)

A házam előtt mindig parkolnak autók, mert nem messze van busz végállomás, meg a HÉV, és sokan eljönnek idáig autóval, aztán a közelben a lakóövezetben leteszik a kocsikat.

Eddig mindig tiszteletben tartották a beállómat, de ma beállt oda egy Corsa párhuzamosan.(és már áll a ház előtt két kocsi, így gyakorlatilag nem tudok a házam elé parkolni)

Kicsit felháborít, még esetleg ha beáll merőlegesen, akkor én megállhatok előtte párhuzamosan, aztán ha menne majd csönget, legalább elbeszélgetünk...de így?!

Gondolom semmit sem szólhatok, mert közterület, és nem kapubeálló, de annyira bosszantó,hogy nem figyelnek, én meg akkor akadályozgassam a főút forgalmát a folyamatos ki-be állásaimmal?


2016. szept. 28. 11:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Leszarom,hogy a KRESZ meg az önko. mit mond, mert nem ezért írtam ki a kérdést.

Sőt, már engedélyem sincs,lehet nem is lakom itt.

Beállok a valóságban valaki háza elé, netán vagyok olyan pofátlan,hogy a még a beállóját is elfoglalom.Mi történik a valóságban?Kijön a tulaj, talán még pofán is ver, és mindenki neki ad igazat.

Mi történik a gyakori kérdéseken?A tulajdonos egy köcsög, akinek nincs engedélye se semmire, és fogja be a pofáját, mert a háza előtt minden közterület, és kuss legyen.

De akkor ne szóljatok ha valaki az Auchan parkolóban 3 helyre beáll, mert megteheti.Ha meglátok valami szépen gondozott füvet, ráállok, lehet még meg is kapartatom rajta a kocsit,mert mondjuk nem érzem a kuplungot, meg ugye közterület, a ház tulajdonosa befogja majd a pofáját, mert nem volt engedélye oda füvet ültetni, és akkor a közvélemény szerint úgyis nekem van igazam, mert hát ugye KÖZTERÜLET.

2016. szept. 28. 13:26
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hozzászokva,hogy a gyengébbek kedvéért ENGEDÉLLYEL épített bejárómra úgy ráálljanak, hogy ne tudjak megállni.Mert felénk kevés figyelmetlen paraszt van, és az én közlekedési kultúrámba ez nem fér bele.Mindig balkáni Magyarországról beszélünk, de mindenki szerint normális,hogy oda állt.Akkor ezzel az erővel anyázhatunk,tolhatjuk egymást, verekedhetünk is, ha igazunk van, vagy valaki lassú.

A német meg a "fejlett" nyugati nem állna be, és aki szerint ez normális pont azok miatt nem vagyunk "fejlett nyugati sofőrök" de közben itt lehet a legtöbbet olvasni az áhított nyugati közlekedéskultúráról.Azokat a válaszokat nem ti írjátok?Mert ezek szerint nem.Még írtam is,hogy legalább állt volna be merőlegesen, és akkor én megtudok előtte állni párhuzamosan, ha meg menni akar becsönget, és elállok.Én hova csöngessek neki,hogy elálljon?


A moderátorral meg ne röhögtess, ha nem bírod a vitát, meg ha nem adnak neked igazat, akkor nem kell írni, de rendszerváltás már volt, és nem dívik jelentgetni a másikat :)

A kártyás válaszolónak meg annyit,hogy ez nem a szerencsejáték zrt honlapja, és már elsütötted a kártyakijátszást, elsőre sem izgatott.

2016. szept. 28. 14:07
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha engedéllyel építettél közterületre, attól gondolom az még nem a tiéd. Aki odaállt, az sem tudta, hogy az a hely téged illet. Ott talált helyet és kész. Ezért érdemes kultúrált módon egy levélkében erre felhívni a figyelmét. Mondd már meg, mi a francot akarsz itt hallani tőlünk?
2016. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Tehát ahol megfelelőnek érzem a parkolást, oda önhatalmúlag nyugodtan leparkolhatok?

Mert mondjuk egy nagyáruház előtt kényelmesebb lenne keresztbe beparkolnom, de akkor nem szeretném az autómat viszontlátni a tahó parkolók oldalán, hisz ez akkor normális.Pedig felkerülne, de miért?Hisz ezek szerint nem tahóság "ott találtam helyet". Ha más is akar parkolni van még a parkolósor végén 100 hely.

Hogy mit kell válaszolni?Nos ez a baj...hogy még a saját kérdésemre is nekem kellene normális választ adnom, és ezért sem értem, hogyha valaki nem tudja valamire a választ, mi a francért ír, és egészíti ki a saját agyszüleményeivel, mint például,hogy nincs engedélyem?

Egyébként a kérdés a felső sorban olvasható, vastag fekete betűkkel, erre speciel egy válasz sem érkezett, de legalább lehet kötekedni, addig jó nem?

2016. szept. 28. 14:46
 15/27 A kérdező kommentje:

Végig árok, fű,fák, majd egy viakolorral kirakott autóméretű merőleges parkolóállás.Vajon miért lehet ott?Mindenki az út szélén parkol párhuzamosan, de ott van egy hely, nem is tudom tényleg, miért?Jaaaaaaaaaa, talán az egyik lakó oda szokott állni, hisz magánház előtt van.

Tudom, ehhez már egyetemi végzettség kell, de talán akad még néhány ember aki anélkül is rájönne erre, hogy valószínűleg nem az én tiszteletemre raktak ki oda egy egyszemélyes parkolóállást, AMIT ráadásul nem is rendeltetésszerűen vett igénybe, mert beállt elé párhuzamosan.

Ahhoz képest,hogy a korábbi hozzászólásokban milyen büszkén és fölényesen lobogtattátok felém a személyeskedő kártyát, ti is szépen bedobáljátok őket :) (és akkor engem próbáltok hülyének beállítani bagoly mondja elven, ez is valami vicc)


Kiírtam egy kérdést normálisan, leírtam,hogy sejtem,hogy jogilag valószínűleg nem tehetek semmit.

Azt gondoltam,hogy ide normális, épeszű emberek fognak írni, hogy "figyelj haver, valóban nem tehetsz semmit, mert az közterület, de elhiszem,hogy bosszantó, maximum írsz neki egy cetlit, és megvárod míg elmegy".

Ez speciel egy normális válasz lett volna,de túl nehéz.

Erre mi jött?

"Hö, mit képzelsz paraszt, közterület hogyne állna oda nem te mondod meg, hö, nincs engedélyed, höhö de okos vagyok biztos nincs engedélyed, elbontja az önkormányzat kapsz bírságot, hú de jó hurrá hurrá,nekem máris jobb a napom hogy te bírságot kapsz, megkapod kis köcsög itt hisztizel"


A stílus tudjátok, azon múlik minden, és olyan fogadj isten is, ezért reagálok így.

2016. szept. 28. 15:49
 16/27 anonim ***** válasza:

Közterület, oda áll ahova akar, ha tetszik, ha nem.

Nekünk a lakótelepen volt ilyen, hangsúlyozom a panel lakótelepen, ahol az egész parkoló közterület, a szemben lévő parkolósorba álltam meg, mivel máshol nem volt hely, erre kaptam egy cetlit valami nyugger szartól, hogy 30 éve ott lakik és h álljak el onnan, leszartam, mivel közterület, majd jött még 1 cetli, hogy "Engem nem érdekel a lakók véleménye és majd meglátjuk mi lesz ezután" Mikor megláttam a piti fenyegetését, este 10 kor végigcsengettem 40 lakást, valamint kiragasztottam vetliket a főbejáratokra, hogy aki üzenget hívjon fel. Nem is kell mondanom, nem mert felhívni és érdekes mód nem lett meg a cetlis sem. Pedig csak annyit akartam mondani neki, hogy közterület és ha a kocsim 1 karc is lesz, akkor szét lesz baszva a feje, a kocsija és a lakása ablak is, de sajnos az üzenetet nem tudtam neki átadni. Ez ez egy lakótelepen volt, ahol közterület az egész parkoló. A helyzetedben is közterület ahova állnak, azt tudod csinálni, hogy amikor nem áll ott senki felfestesz illegálisan egy ilyen X-et a földre vagy bármi jelet, hogy oda tilos parkolni ennyi...

2016. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Drága kérdező! Mikor veszed észre, hogy kaptál normális választ, pont azt, amit leírtál?

De ha megnyugtat: közterület, oda áll, ahová akar mindenki. Ha nem tetszik, várd meg a tulajt és meséld el neki, hogy ezt itt magadnak csináltad és legyen kedves ne álljon oda. De ne csodálkozz, ha azt mondja, érti, de leszarja, mert ide bárki parkolhat.

2016. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ember, miért nem írsz ki egy kis táblát, hoyg ez itt a te helyed, mert magadnak építetted ide? Illem? Amikor mondjuk sietsz és végre találsz egy helyet? Álomvilágban élsz. Plusz értsd már meg, hogy ez nem így működik. Az ott egy hely. Üres. Megáll és megy a dolgára. Mit mondanál neki, ha találkoznátok? El is játszhatjuk, szituációs játék. Mondjuk odaálltam és most megyek a kocsimhoz. Te jössz.
2016. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Alap emberi hiba. Ami neked egyértelmű arról azt hiszed hogy másnak is az. De nem.

Egy kialakított parkolóhelyről egy átlag autós nem fogja tudni megállapítani hogy azt ki és milyen célból hozta létre. Mivel közterületen van ezért az első feltételezése az lesz hogy egy bárki által használható beálló és odaáll. Ha valamelyik közelben lévő házhoz jött akkor akkor azt is gondolhatja hogy az egy vendégparkoló (mert hogy kertes házas övezetben azt feltételezi joggal hogy mindenkinek van kapuja a saját autói beállásához) de ennél többet biztosan nem fog beleképzelni bármelyik autós.

Mint látod a gyakorlat is ezeket igazolja.

Ha kiírnád nagy betűkkel hogy magánparkoló mint javasolják akkor már egyértelmű lenne.

Aki még így is odaáll arra lehet mérges de az sem biztos hogy akkor is joggal.

Az ember azért tanult meg évezredeken keresztül beszélni és írni hogy ilyen formában egyértelműen tudjon közölni dolgokat.

2016. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Látjátok, pont miattatok vagyunk balkáni paraszt sofőrök.

Mindenki jogász, mindenki dobálózik a közterülettel meg KRESZ így-úgy, de amikor majd nektek okoznak nehézséget, akkor ütitek az asztalt, de ha már a parkoláshoz így álltok,akkor azt el sem merem képzelni,hogy milyen stílusban vezettek.

Eleve már ott kezdődik az egész,hogy paraszt stílusú válaszokat kaptam, és miután bátorkodtam kifejezni nemtetszésem még ti vagytok felháborodva.


"rágd csak a kefét "

"önhatalmúlag építettél egy beallot"

" az utca nem a tiéd"

"bírságot is kiszabhatnak. "

"nem ugrálnék"

"semmivel sem vagy tisztaban"

"ennyire nem lehetsz korlátolt!"


Itt befejeztem, de lenne még mit idézni.

Ezek után szerintem kár csodálkozni,hogy így reagálok, eleve szó nem volt róla,hogy engedély nélkül építettem, szó sem volt róla,hogy enyém az utca, kitaláltatok néhány irreleváns dolgot, és azokkal támadtatok "mer' biztos azt hiszem"

Aki parasztként beszél, annak paraszt módjára kell válaszolni, mert azt érti (itt a többség még azt sem)

Ha esetleg azt írtam volna,hogy felgyújtom,szétverem, felrobbantom az autóját megértem,hogy ilyenek írtok.De semmi ilyet nem írtam.Felfoghatatlan,hogy ennyire ostoba mód válaszoljanak egyesek.


Vannak dolgok amik nincsenek,vagy épp le vannak fektetve a KRESZ-ben (ja de hisz én nem is ismerem, de szerencsére itt vagytok ti, így biztosan megerősíthetitek,hogy ez így van, mert mint megtudtam ti mindent tudok, és minden jobban is ráadásul)

Úgy parkolok,hogyha tehetem (és ő tehette volna) hogy más is elférjen.

Én minden igyekszem úgy csinálni,hogy másnak is jó legyen, akár parkolásnál,akár vezetésnél.A kevésbé balkáni országokban is így tesznek az emberek, szerintem ez a követendő példa, de szerintetek nem.Ismétlem: ezért tartunk itt.

2016. szept. 28. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!