Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műkörmösök jól keresnek?...

A műkörmösök jól keresnek? Megéri elvégezni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni és a fizetés is viszonylag jó?
2012. ápr. 16. 01:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok :) Én vagyok az a p*csa, aki annyira félti a bizniszét, hogy megpróbálja lebeszélni a szakmán gondolkodókat.

Gáspár-Köbli Kriszta vagyok, a címeimet nem sorolom fel, hiszen ahhoz úgysem kell ész, se munka.

Meg sem próbálom annak elmagyarázni, hogy milyen jó dolog körmösnek lenni, aki ennyire lenézi a szakmámat, és azt, amit képviselek. Annak kedves egészségére a saját szakmáját, biztosan jól megél belőle, és boldog a magánélete is :)


A kérdezőnek: IGEN, megéri elvégezni a tanfolyamot, de nem mindegy, melyiket. Nagyon sokan hirdetnek 60-80e ft körül, náluk a végén ugyanannyiba kerül majd a suli (200e), mint ha komoly szakembertől, komoly képzésen tanulsz meg körmöt építeni. Darabos Évi iskoláját nyugodt szívvel merem ajánlani, ha ennek a gyönyörű szakmának az elsajátításán gondolkodsz. Tőle úgy fogsz kijönni, hogy be tudsz ülni egy szalonba dolgozni.

Az más tészta, hogy az egész önállósodás folyamata mennyibe kerül. A linkelt bejegyzésemben senkit nem akarok lebeszélni arról, hogy körmös legyen, a szóban forgó cikk abból az apropóból született, hogy kicsit felnyissam a szemeket, mi minden kell az indulásnál, amire sokan nem gondolnak, mert csak azt látják, hogy ők mennyit fizetnek egy szett körömért.

Ha van melletted valaki, aki tud támogatni az elindulásban (nem csak anyagilag, hanem lelkileg is, mert eleinte azért sok a kudarc), akkor hajrá! Gyönyörű szakma, alkothatsz, a munkád örömet szerez másoknak is, neked is! Ha inkább a precizitás embere vagy, akkor a francia körmök tökéletes megépítésében fogod tudni kiélni magad, ha inkább szárnyaló fantáziád van, akkor mini festményeket, figurákat tudsz majd alkotni.

A fujjogók kivételével (mert irigyek mindig lesznek) sokan elismerik majd a munkádat, sok pozitív visszajelzést is fogsz kapni, ami azért valljuk be, nem sok szakmában van... Egy átlagemberre ritkán néznek naponta többször is rajongva, ritkán dícsérik a munkáját, és ritkán kap olyan kedves szavakat, mint egy jól dolgozó műkörmös.

Már csak ezért is megéri jól dolgozni :) Ha ügyes vagy, kedves, alázatos (nem megalázkodó), akkor a vendégköröd szépen fog gyarapodni. Persze nem egyik napról a másikra, de olyan 1-2 év alatt ki tudod építeni azt a bázist, amiből már tudsz élni. Ha esetleg másodállásban körmözöl, akkor könnyebb az elindulás, de lassabban tudsz fejlődni.

Ezeket mindenképpen vedd figyelembe, ha pedig van még kérdésed, nyugodtan keress meg priviben.


A szakmámat, ill az engem becsmérlőknek meg csak azt kívánom, hogy éljenek meg ugyanúgy a munkájukból, mint én, akkor tán kevesebbet fikáznak majd :)


Üdv mindenkinek, akinek alacsony a vérnyomása: GKK

2012. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
17%

A lebecsülés igenis a szakmának szólt (nem személyesen neked), a műköröm legyen bármennyire is művészi, elsősorban ízléstelen, az a kategória, mint a ribancrendszám. Innentől kezdve az alkotóit sem becsülöm sokra.


Ami az anyagiakat illeti, nem tudom mennyit keresel, de nem is érdekel. Engem az jobban érdekel, hogy mi az az érték, amit teremteni tudok, az én szememben te 0 értéket teremtesz a társadalomnak, sőt inkább negatív, ha ehhez marketing is tartozik.

2012. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim válasza:
100%
Te elmesélnéd milyen értéket teremtesz? Komolyan érdekelne, hátha megtudom merre vegyem az irányt ha nem a körmözés felé kéne...
2012. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ennyit erről :)

Azt hiszem, nem éri meg olyan emberrel vitázni, aki ennyire fél attól, hogy kicsit kinyissa a szemét, és a saját álláspontján túljutva szemlélje a dolgokat.

Sajnállak...

GKK

2012. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ilyen alapon akkor lenezed a fodraszokat, kozmetikusokat is. Igazad van. Nem ertek az apoltsag. Csak nyug.
2012. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
0%

azért nem kell egy kalap alá venni egy levágott frizurát és egy épített sz*rt.


az ápoltság, meg az igényesség nem a mű dolgoknál kezdődik.


a haj ápoltsága más tészta, a köröm ápoltsága is más tészta, ÉS a valódi köröm lefedése egy mű vacokkal megint más porond...

2012. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
19%
ja és egy gennyes ragyáktól letisztított arcbőr sem egyenlő egy 100% mű dologgal!
2012. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a csomozott hajakrol meg nem hallottal.

De akkor ilyen alapon a fogakat sem kell potolni ha kiesnek. Az is mu. :)

Na mindegy, en azt mondom tiszteljuk mar meg az embereket, hogy nem szoljuk le a munkaja miatt. Ha nem dolgozna akkor az lenne a gond, higy segelyert all sorba. Pedig a kormosok eleg szpen lapatoljak az adojukat a nagy kozosbe.

2012. ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
24%
Na azért tisztázzunk itt dolgokat :D 1. attól senki nem lesz ápolt ember mert van műkörme. Nekem egyetlen egyszer volt ( azóta soha) mégis ápoltnak tartom magam :) 2. senkinek a munkáját sem lehet leszólni, pláne úgy, hogy nem ismerjük! Azért egy olyan indokkal leszólni egy másikat, hogy "ízléstelen a műköröm" szerintem az ember ezáltal csak saját magát minősíti. 3. Ez is egy olyan szakma, ahol elsősorban a tehetség számít, mind1, hogy milyen "nagy" neves műkörmösöknél tanultál. Írtam, hogy életemben egyszer volt ilyen körmöm. 15 éves koromban a szintén 15 éves barátnőm kísérletezett ezzel a dologgal és én voltam a próbamodell. Soha életében nem tanult ilyet sehol, mégis szebb körmöt csinált, mint némelyik hivatásos... tehát azért ne legyünk elájulva, mert valakinek van ilyen papírja, mert az nem jelent semmit. Illetve azzal sem értek egyet, hogy ez egy olyan szép szakma. Ugyanolyan kategóriába sorolnám, mint a fodrászt vagy a kozmetikust. Szolgáltatás, amitől az ember jobban érzi magát. Ez minden. Lehet lepontozni.
2012. ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
Teny, hogy nem a mukorom az apoltsag Mont Everest-je. De van mikor igen is szep tud lenni es sokat dob az osszhangon. A tobbivel egyetertek, azert sem pontozlak le. :)
2012. ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!