Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műkörmösök jól keresnek?...

A műkörmösök jól keresnek? Megéri elvégezni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni és a fizetés is viszonylag jó?
2012. ápr. 16. 01:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
0%
lapátolják az adójukat a közösbe? : DDDDDDDDDDDDDDD minimálbéres EV-k, nem kaptam még sosem számlát körmöstől. ne beszéljünk majomságokat.
2012. ápr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:

nem, én arra reagáltam a hasonlattal, hogy


"nem érték az ápoltság", tehát a kommentelő szerint ápoltság = műköröm, aminek köze nincs egymáshoz. erre reagáltam. amúgy fodrász vagyok, úgyhogy köszi, tudom mi az a csomózás.

2012. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
33%

ja, és én senki munkáját nem szólom le, engem a műkörmösség nem kötne le, mint karrier, egyszerűen nem elégítene ki, mint ahogyan a fodrászat sem, és 25 felett nem is célom ezt folytatni, mert végzek az egyetemmel. de kinek mi, sok boldog embert ismerek a szépségiparban, köztük a családomból jó sokmindenkit, szóval igen, még mindig jobb, mintha segélyél állna sorban.


azzal van bajom, hogy a műkörmöt ápoltságnak titulálják, holott nem az, csak giccs, és más semmi.


ha majd a lányom 12 évesen pityereg, hogy kicsufolták az iskolában, mert neki nem olyan szép a körme, mint évikének, akkor fogom inkább elzárni szegény lányt hermetikusan a világtól. minél jobban bennevagyok a szépségiparban, annál szomorúbb vagyok. de ez már egy egész más téma. azért kampányolok, hgoy az emberek értsék meg, hogy ha nincs fenékig érő múhajuk (pedig abból én aztán profitálnék ám), vagy nincsenek műkarmaik, tetovált szemük, szemöldökük, festett hajuk, attól még igényesek, ápoltak, szépek, kecsesek, nőiesek.


ráadásul a férfiak is kezdenek elkorcsosodni, és bukni erre.


najó, midnegy, ez már tényleg nem ez a téma.


kérdező: ha körmözni akarsz, körmözz, de ne várd, hogy 1. nap dől a lé. ha nincs megfelelő anyagi háttered, akkor max másodállásban csináld. és ne holmi vacak tanfolyamot végezz.

2012. ápr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
100%

Szóval aki szolgáltat, az nem munkát végez, hanem csak egy szolga, ugye?

Köszönjük.


Egy kozmetikus.

2012. ápr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves egyetemista a műkörmöt nem ápoltságnak tartó hozzászóló!


Remélem majd 1o év múlva is ugyanezt fogod gondolni, és nem fogsz megakadni a hülye főnökökön, akik a nyakadba lihegnek.


A műköröm szó jelentése nem csak a 15centzi hosszú, használhatatlan valamik az ujj végén, ugyanúgy, ahogy egy versenykonty és egy versenysmink sem utcai használatra készül.

A vendégeim nagy része mini, fehérvégű francia körmöt hord, amiről sokan meg sem mondják, hogy nem a sajátjuk, sokszor még az ujjbegyen sem lóg túl. Persze, ezek nem ütik ki a társadalom szemét, ezek a nők nem hivalkodnak vele, egyszerűen csak megkönnyíti az életét az, hogy nem kétnaponta kell kilakkozgatnia a körmét, jó dolog, hogy a 10 körmöd egyforma hosszú, nem törik le, nem szakad be, minimális karbantartással (körömkefe használat pl) hetekig szép az ember lányának a keze, nem kell azon aggódnia, hogy a ronda, esetleg rágott körmeit dugdossa. Egyszerűen kényelmes a dolog, mint egy jól vágott frizura, és egy karbantartott arcbőr.

Az, hogy sokan (és bocsi, de a tudatlanok leginkább) a műköröm alatt azokat a karvalyos, hegyesre reszelt furcsa izéket értik, amit a buhera körmösök csinálnak, az nagyon elszomorító, és sajnos jellemző az egész szakmánkra.

Igen, van 5000 béna körmös, akinek ocsmány a munkája, és van 1000 olyan ember, akinek ez az élete, a hivatása, a boldogsága, és ebből van 50 olyan, akire igenis érdemes figyelni, mert olyan szinten műveli a szakmát, hogy világszinten is elismertek.


Vita tárgy a volt, hogy vajon ez érték, olyan érték-e, ami a társadalom számára hasznos. Valószínűleg nem. Ugyanakkor a kukásemebreket, a takarítókat is sokan lenézik, pedig ők aztán tényleg a társadalom számára hasznos munkát végeznek. Ha nem lennének, megenne minket a saját magunk által termelt szemetünk. Mégis, ki az, aki odamegy a kukáshoz, és megköszöni neki a munkáját?

Én sem, mert nincs hozzá gusztusom...


Lehet azon lamentálni, hogy mi fontos, és mi nem, úgy gondolom, mindenkinek a saját dolgai a fontosabbak. Van, akinek az egyetem (bár nem tudom, miért gondoljátok azt, hogy körmösök között nincs többdiplomás), van, akinek a saját igényessége, és szerencsére van olyan is, aki szeret dolgozni (mindegy mit, csak ne segélyből éljen)


Másik felmerült dolog, az adófizetés. Én magam után 150e ftot fizetek be havonta állambácsinak, nem EV vagyok, és nem minimálbéres. Adok nyugtát is, hiszen mindegy, hogy a vendégnek, vagy este írom meg őket.

Ha valaki nem kapott a körmösnél blokkot, az nem a műkörmösök összességét jellemzi, hanem csak azt, akinél az illető járt. Az más tészta, hogy valószínűleg a legolcsóbb körmöst kereste, nehogymár ő fizessen a minőségért. Az ilyen típusú vendégek, és a feketemunka arányain is lehet agyalni...


Egyre kérek még mindenkit: csak az alkosson a kommentek közt olvasható sarkalatos véleményt a körmösökről, aki szeretné, hogy a saját munkáját, hivatását is így ledegradálják, a személyét, az álmait, az életét hasonló módon minősítsék.


GKK

2012. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
11%

"Gondolom ilyen alapon akkor lenezed a fodraszokat, kozmetikusokat is. Igazad van. Nem ertek az apoltsag. Csak nyug."


De, az ápoltság érték. A műköröm nem része az ápoltságnak, sőt épp ellenkezőleg, a műköröm a ribancjegyek kategóriájába tartozik.


"aki ennyire fél attól, hogy kicsit kinyissa a szemét"


Ez olyan szánalmas egy sablon szöveg. A Brian élete egy bizonyos jelenete jut eszembe...


"ráadásul a férfiak is kezdenek elkorcsosodni, és bukni erre."


Azért szerintem nem vagyok egyedül ezzel, hogy inkább taszít, úgy gondolom inkább olyan férfiak vannak, akik egy kis szexért elviselik ezt a hiányosságát a nőnek. Olyat nem tudok elképzelni, akit kimondottan vonzana a műköröm.


"Ugyanakkor a kukásemebreket, a takarítókat is sokan lenézik, pedig ők aztán tényleg a társadalom számára hasznos munkát végeznek. "


Én nem nézem le a kukásokat, takarítókat, éppen mert hasznosat alkotnak, te meg nem.


"van, akinek a saját igényessége"


Igen, ők messziről kerülik a műkörmöst.


"Én magam után 150e ftot fizetek be havonta állambácsinak, nem EV vagyok, és nem minimálbéres."


Hmm, akkor mégis mire kellene irigykednie bárkinek is(mert te írtad az irigykedés dolgot)? Ezek szerint ha 100% legálisan csinálod, a nettó jövedelmed nem lehet több 250 ezernél.


"Egyre kérek még mindenkit: csak az alkosson a kommentek közt olvasható sarkalatos véleményt a körmösökről, aki szeretné, hogy a saját munkáját, hivatását is így ledegradálják, a személyét, az álmait, az életét hasonló módon minősítsék. "


Én speciel teszek rá, ha az én hivatásomat ledegradálja bárki is, én meg tudom magam védeni. De igenis lenézem azokat a hivatásokat, amelyek nem hogy hasznosat nem termelnek az én szemszögemből, hanem még rontják is a helyzetet, lásd mennyi nő rondítja a kezét nálatok. A szememben a spekuláns is több hasznot termel, mert likvidebbé teszi a piacokat. A prostituált pedig egy tisztességes foglalkozás, és hasznos, mert a kuncsaftoknak örömet szerez.

2012. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
50%

Kedves GKK!


Még egy kérdésem van hozzád, ha még nem húztunk fel annyira, hogy végleg ignore on üzemmódba lépj.


Azokat a nőket, akik hosszú műkörmöt csináltatnak, nem zavarja, hogy a cselekvéseikben korlátozva vannak általa? Csak mert azt látom, hogy az egész szépségipar erre játszik. Anno a kínai kislányok lábát megcsonkították, hogy rövid legyen a lábuk, és esetlenek legyenek. A mai Európában a nők egyre magasabb sarkú cipőt vesznek fel, hogy esetlenek legyenek. A régi kínai hagyományok kényszerként működtek, ma a nők önként vállalják a mozgásuk lekorlátozását. Én úgy látom, a műköröm is ebbe a kategóriába tartozik. Ezért is látom úgy, hogy ugyan az esztétika nem intelligencia függő, de a praktikum igen, ezért bizonyos intelligencia szint felett nem nagyon látni nőket műkörömmel.

2012. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim válasza:
100%
Aki úgy gondolja, hogy nincsen enne fizikai munka, attól megkérdezném,: Lenézed a varrónőket is? A népi iparművészeket is, akik órákat görnyednek a hímzéseik varrógépeik fölé?? Mert egy műköröm építő, körömformától függően órákat görnyed-egy-egy kéz fölé, és van fizikai munka is, mert reszel és reszel, Próbálj meg egyszer egy feszítős kézre csak lakkozni, nem mást. Ha csak félinformációkkal rendelkezel, ne ítélj, ne minősíts. Tény hogy sok körmös van, és ezen belül nagyon sok sufnikörmös. Aki szereti a szakmáját, az minőségi munkát fog kiadni a kezéből, z minőségi anyagokkal és felszerelésekkel fog dolgozni, nem otthon a garázsban vagy a konyhaasztalon készült "műremekekkel" fogja hirdetni magát. És rengeteg pénzt öl saját mag taníttatásába, hogy napra kész legyen. A körmös szakmában legalább 1 éves tartalékos kell hogy legyen, ha csak és kizárólag ezzel akarsz foglalkozni. Elhelyezkedni alkalmazottként nem valószínű hogy megy majd. Ha pedig kezdő vállalkozó leszel, annak költségeit GKK leírta. Ja és Te aki erkölcsi magasságokból ítélkezel a körmösök intelligenciája felett, kérdezem én (ostoba körmös, 139 IQ-val) tőled, hogy ugyan így megveted a fodrászt a kozmetikust, a nővért, a hentest???? Az utcaseprőt???
2012. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim válasza:
100%
Nem mellesleg abban van a legtöbb munka, hogy NE VEDD ÉSZRE,hogy amit látsz a mű!!!
2012. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
18%

"Aki úgy gondolja, hogy nincsen enne fizikai munka, attól megkérdezném,"


Senki nem írta, hogy nincsen benne fizikai munka, csak az eredmény negatív, ez a baj.


"Lenézed a varrónőket is? A népi iparművészeket is, akik órákat görnyednek a hímzéseik varrógépeik fölé??"


Nem, ők művészek, mert amit alkotnak, az szép. A műköröm meg gusztustalan, és visszataszítást kelt az emberekben, valamint a viselőjének az alacsony intelligenciáját sugallja.


Mellesleg ránéztem GKK műveire, és azok is ugyanolyan undorítóak, mint a sufniműkörmösök művei, a sz.ar akkor sem lesz nemes, ha dísztányérban tároljuk.


"Ja és Te aki erkölcsi magasságokból ítélkezel a körmösök intelligenciája felett, kérdezem én (ostoba körmös, 139 IQ-val) tőled, hogy ugyan így megveted a fodrászt a kozmetikust, a nővért, a hentest???? Az utcaseprőt???"


Hogy jönnek ide ezek a foglalkozások? Mindegyiknek kézzel fogható haszna van, szemben a műkörmössel.

2012. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!