Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műkörmösök jól keresnek?...

A műkörmösök jól keresnek? Megéri elvégezni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni és a fizetés is viszonylag jó?
2012. ápr. 16. 01:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
26%

"Nem mellesleg abban van a legtöbb munka, hogy NE VEDD ÉSZRE,hogy amit látsz a mű!!!"


Ez a legnagyobb LOL. Akkor te ezzel lenézed GKK-t? Csak mert az ő művein virít, hogy mű.

2012. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim válasza:
45%
Amiket az albumban lát kedves ítélkező, azok valóban látványosak, de akiket Ön mint magas intelligenciájú műkörmöt megvető embereket emleget, el kell keserítsem, nekik nagy százalékban épített műkörme van, mindennapi használatra. De mivel válaszaiban a direkt provokációt érzem, így nem kívánom felvenni a kesztyűt, hogy parttalan vitába kezdjek valakivel aki nem is kívánja más aspektusból megnézni a kritizált dolgokat.
2012. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
77%

Kedves műkörömellenes hozzászóló!


Ezek szerint a környezetedben egy nő sincs, aki visel műkörmöt? Vagy a sajátos nézeteid miatt megszakítottad velük a kapcsolatot? Érdekes, hogy neked ez a legnagyobb probléma az életedben, de kívánom, hogy ne is legyen nagyobb gond.

Minden műkörmöt viselő nő ribanc? Érdekes, hozzám járnak 40-50, sőt 60 éves hölgyek is műkörmöt csináltatni, és egyiket sem gondoltam eddig annak, de ha te mondod... Ha találkozol ilyennel, feltétlen közöld vele.

Írtad, hogy az örömlányok hasznos munkát végeznek, mert örömet szereznek a kuncsaftnak. A műkörmösök szerinted nem? Olyan sok nőt láttál sírva kijönni egy szalonból?

Azt még kiemelném, amit Kriszta már leírt, hogy nem egy diplomás (sőt, több diplomás) van a körmösök között, akik mégis ezt a szakmát választották. Őket is lenézed és semmibe veszed? Ja, meg még olyan is van (ha hiszed, ha nem) rengeteg körmös között, akik rendszeresen jótékonykodnak, sokszor nem kevés összeggel. Azt sem kellene? A legjobbat majdnem kihagytam: nem kevés olyan körmös van, aki képes felnevelni a gyerekét a keresetéből.

Ha a műkörmözéshez nem kell ész, szívesen megnézném, hogy te mégis mit dobnál össze.

Gondolom már rájöttél, de azért megsúgom: én is körmös vagyok

2012. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
27%

Letti88:


"Ezek szerint a környezetedben egy nő sincs, aki visel műkörmöt? Vagy a sajátos nézeteid miatt megszakítottad velük a kapcsolatot?"


Nem ítélkezek műköröm alapján, a helyzet éppen fordított, még nem találkoztam értelmes műkörmös nővel. Persze nem zárom ki, a hülye divatirányzatok értelmes embereket is képesek megfertőzni, de eddig csak igazi plázacicák kezén láttam műkörmöt. De mondom, ez nem előítélet, hanem fordítva működik, külső alapján sosem ítélkezek.


"Érdekes, hogy neked ez a legnagyobb probléma az életedben, de kívánom, hogy ne is legyen nagyobb gond. "


Ki mondta, hogy nekem ez nagy probléma lenne? Leírtam a véleményemet erről a témáról, ha neked nem tetszik, akkor ez van.


"Minden műkörmöt viselő nő ribanc? Érdekes, hozzám járnak 40-50, sőt 60 éves hölgyek is műkörmöt csináltatni, és egyiket sem gondoltam eddig annak, de ha te mondod... Ha találkozol ilyennel, feltétlen közöld vele. "


Miért, talán a kor nemesít?


"Írtad, hogy az örömlányok hasznos munkát végeznek, mert örömet szereznek a kuncsaftnak. A műkörmösök szerinted nem? Olyan sok nőt láttál sírva kijönni egy szalonból? "


A k.urvázás nem társadalmi elvárás, a divat viszont egyes körökben igen.


"Azt még kiemelném, amit Kriszta már leírt, hogy nem egy diplomás (sőt, több diplomás) van a körmösök között, akik mégis ezt a szakmát választották."


A diploma azonos az értelemmel?


"Ja, meg még olyan is van (ha hiszed, ha nem) rengeteg körmös között, akik rendszeresen jótékonykodnak, sokszor nem kevés összeggel."


Ez meg hogy jön ide? Sehol sem írtam, hogy a műkörmösök rossz emberek lennének. Én a szakmát látom értelmetlennek.


"Ha a műkörmözéshez nem kell ész, szívesen megnézném, hogy te mégis mit dobnál össze. "


Ezt sehol sem írtam, hogy nem kell hozzá ész. Rengeteg tevékenységet fel lehetne sorolni, amihez ész kell, és haszontalan.

2012. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
82%

Csajok? Mi a fenét vitáztok egy agyatlan barommal, akinek tök mindegy mit mondtok, csak papagáj módjára hajtogat valamit??? Nincs értelme!


Hál Istennek, van elég ember, akinek tetszik a munkánk, szereti amit csinálunk. Ez pont elég. Hogy van egy idióta? Ki nem sz..ja le? Ha ő attól boldogabb, hogy sárba tipor valamit, amit azért elég sokan szeretnek, elismernek, hát ez legyen az egyetlen öröme :)

2012. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudjatok, de nagyon kezdd szánalmassá válni, hogy azon vitatkoztok, hogy mégis milyen undorító vagy nem undorító egy műköröm. Egyrészt egy műkörömkészítő ne legyen elájulva saját magától, mert ha van is több diplomája, akkor is csak műkörömkészítő, azzal foglalkozik. Ennél fogva viselje el, ha adott esetben szakmunkásnak titulálják. Senki nem kényszerítette vasvillával, hogy műkörömkészítő legyen, pláne ha állítólag van diplomája (aki írta hogy 139 IQ-ja van, ott enyhén beröhögtem, ezzel is csak alátámasztottad, hogy ostoba vagy, mert az értelmes emberek nem dicsekednek azzal, hogy ennyi meg annyi az IQ-juk).

Dehogy a másik oldal se maradjon ki, senki nem lesz attól egy hülyep*csa, mert műkörme van. Ez tetszik neki, ugyanúgy mint vkinek a vörös haj, vagy az erős smink. Ha ő ettől jól érzi magát hát egészségére, de elég felületes dolog másokat elítélni azért, mert körmöket csináltat. Ez dettó olyan, mint mikor általános iskolában azért csúfolnak másokat, mert nem hord olyan divatos ruhákat, mint a többi.

2012. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
62%

Az értelmes kérdéseket nem szoktam ignorálni, a többire nem reagálok, magáért beszél :)


A műkörmök szerintem nem egyenlőek a mozgáskorlátozással, a lótuszlábakhoz pedig méginkább nem hasonlítanám. Maga a műköröm célja az, hogy szépítsen. Persze minden esetben vannak szélsőségek, és minden szélsőségnél előfordul olyan, ami már nehezíti az ember életét.

Mint írtam, a vendégeim nagy részének rövid körme van, amiről az avatatlan szem meg sem mondja, hogy műköröm, mert sem színében, sem formájában nem kirívó.


Persze van olyan, aki nem ebbe a kategóriába tartozik, gondolom a hogyan lehet vele élni kérdésed ezekre a nőkre vonatkozik. A válasz: nem nagyon halnak bele :)

Persze, több odafigyelést igényel, hogy hogyan nyúlj a dolgokhoz, hogyan tartsd a kezed, hogy ne akadj be sehova. Egyszerűen meg kell tanulni élni vele.


Alapesetben annak az embernek, akinek világéletében rövid körmei voltak, nem szoktam ajánlani, hogy rögtön 5 centis körmökre váltson. Kell az átmenet, hogy az ember lánya hozzá tudjon szokni, milyen érzés. Van, hogy ez az időszak pár hónap, van, hogy évek telnek el, és valaki mégsem vállalja be a hosszabb körmöket, mert rájön, hogy az ő életmódjába nem fér bele az a plusz odafigyelés, ami ezekhez a körmökhöz kell.


Ahogy írtad is, kell hozzá ész, hogy valaki belássa, hogy mivel képes élni, és mi az, ami már korlátozza.

Ha valaki erre képes, az is jó, ha nem, az is, ez már nem az én asztalom :)


Amit tudok: a hosszú körmű vendégeim teljes életet élnek, háztartást vezetnek, dolgoznak (van, aki fizikai munkát), minden olyasmit csinálnak, mint a többi nő, és nem szokott nekik az életvitelük problémát okozni.


Tudok mondani olyat is, akinek a rövid köröm kifejezetten segítség.

Az egyik vendégem csiszolószalagon dolgozik, ha nem lenne műkörme, akkor a sajátját csiszolná le a fogantyúk sorjáival együtt. Az ő esetében a műköröm védelmi funkciót lát el. Több olyan vendégem van, akik durván rágták a körmüket, annyira, hogy a természetes körömlemez már eldeformálódott, mire a műköröm mellett döntöttek. Ilyenkor a műköröm célja, hogy visszaállítsuk a körmök eredeti formáját, és az, hogy végre szép a keze, talán csökkenti is a vágyat a rágcsálásra, így kicsit gyógyítani is tudunk.

Én ezek az utóbbiak miatt lettem körmös, az, hogy gyárthatok olyan körmöket is, amik nem a rekonstrukció kategóriába tartozik, csak ráadás :)


GKK

2012. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
0%
gkk...jézusom.. jelentsd ki, hogy te igazából orvos vagy : DDDDDDD
2012. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
14%
Hál Istennek, van elég ember, akinek tetszik a munkánk, szereti amit csinálunk. Ez pont elég. ---> igen, HÁLISTENNEK, van elég ember, akik résztvesznek a nők elkorcsosításában, az önbizalomhiányos gyerekek gyártásában, meg a hisztiző tinik körének bővítésében, a MŰ dolgok elfogadtatásában, sőt mitöbb, lassan kötelezővétételében, csakis gratulálni tudok. annyi a szerencsétek, hogy egy nagy szar húzóágazata alá tartoztok, és még leálltok megmagyarázni, hogy HÉ, EZ JÓ!!! van nektek gyereketek?! van nektek lányotok? állt már a tükör előtt pityeregve egy hozzátok közeli gyerek? persze gondolom ti akkor rögtön rá is rátennétek a műkörmöt, meg bedobnátok a szoliba 12 évesen, mit számít, daráljuk be! a barátnői jó vásárlók lesznek.
2012. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
Utsó: meglepődnél :DDDDD
2012. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!